CZK/€ 25.155 -0,32%

CZK/$ 23.470 -0,62%

CZK/£ 29.361 -0,01%

CZK/CHF 25.687 -0,48%

18. 08. 2015

0 komentářů

Chcete využívat výhody penzijního připojištění? Spořte více jak 300 korun měsíčně

 


 

Pravidla pro státní příspěvek se změnila od roku 2013, kdy z původních 100 korun zvedla vláda vedená Petrem Nečasem podmínku pro získání státního příspěvku na minimálně 300 korun měsíčně. O státní příspěvek tak přicházejí lidé v důsledku nevědomosti a i nadále si tak ukládají do spoření méně než 300 korun měsíčně.

Z našich 560 tisíc klientů si platí méně než 300 korun měsíčně zhruba 63 tisíc lidí, tedy zhruba 11 procent. Oslovujeme je alespoň jednou ročně, ale reakce jsou jen v řádech malých jednotek procent,“ říká Pavel Racocha, generální ředitel Penzijní společnosti KB.

Podobné výsledky mají i v Penzijní společnosti České pojišťovny. O státní příspěvek zde přichází sedm procent lidí. V roce 2012 si méně jak 300 korun pravidelně ukládalo 189 tisíc klientů, o rok později jejich počet výrazně klesl na 107 tisíc, na konci letošního prvního čtvrtletí to bylo 84 tisíc lidí.

Mezi nejčastější důvody nezvyšování vkladů patří kromě finanční situace klienta i neznalost. Například člověk si spoří méně než 300 korun, získává příspěvek zaměstnavatele a žije v domnění, že i na firemní vklad se žádají příspěvky od státu (na příspěvky od zaměstnavatele přitom státní příspěvek čerpat nelze, jsou totiž zvýhodněny jinak – neplatí se z nich odvody na pojistné – pozn. red.). Samozřejmě, že stále existují i klienti, kteří o změnách v poskytování státních příspěvků z nějakého důvodu nevědí,“ říká Petr Brousil, mluvčí Penzijní společnosti České pojišťovny.

Důvěryhodnosti občanů pro vstup do penzijního spoření nedodává ani vědomost o další možné změně třetího pilíře. Penzijní fondy na sebe zároveň ušily bič v podobě regulací a zastropování provizí finančních poradců.

REKLAMA

„Penze a život si nikdo nekupuje sám,“ uvedl Petr Hrubý statutární ředitel společnosti Broker Consulting. Zdůraznil s tím, že pokud finanční zprostředkovatel nebude zaplacen, tak penzi ani život nebude prodávat. „Výsledkem je, že si lidé na penzi spoří neregulovaně ve zlatých svitcích, nebo ještě lépe v derivátech,“ dodal Petr Hrubý.
Zdroj : ihned.cz

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz

 


Související články

Sociální pojištění vs. investice na důchod

Povinné důchodové pojištění nebo nepovinné důchodové spoření a investování?

Český důchodový systém staví v současné době na průběžných základech s povinným důchodovým pojištěním. To se odvádí ze zákonem definovaných příjmů, nejčastěji z příjmů ze zaměstnání a z příjmů OSVČ. A zároveň z těchto vybraných plateb financuje stát současné důchody.

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

31. 01. 2022

Na konci roku si nezapomeňte zkontrolovat své finanční produkty

Na konci roku si nezapomeňte zkontrolovat své finanční produkty

Rok 2020 se chýlí ke konci. Změnilo se toho hodně, ale jako každý rok by klienti stavebních spořitelen neměli zapomínat na stavební spoření. Stavebko je specifický finanční produkt v tom, že je v podstatě jedno, kdy peníze na účet vložíte, na státní podporu dosáhnete. Na konci roku […]

Text: František Veselý

28. 12. 2020


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *