CZK/€ 25.380 -0,18%

CZK/$ 23.480 -0,22%

CZK/£ 29.645 -0,15%

CZK/CHF 26.685 -0,07%

16. 09. 2013

0 komentářů

ČEZ zvažuje úpravu dividendové politiky

 


 

ČEZ zvažuje úpravu dividendové politiky

Pavel Cyrani, člen představenstva společnosti ČEZ, uvedl, že investičně náročný projekt jako je dostavba Jaderné elektrárny Temelín by byl s největší pravděpodobností spojen s revizí dividendové politiky. Možné je i nevyplácení dividendy. V předešlých letech vyplácel ČEZ na dividendách 50 až 60 % čistého zisku.

Ceny koksovatelného uhlí zlepšují náladu akcionářům NWR

Spotová cena referenčního kontraktu prémiového (nejkvalitnějšího) koksovatelného uhlí na světových trzích pokračuje v růstu a ve středu 11. 9. 2013 dosáhla 152 USD/t. Za uplynulý týden tak cena vzrostla o další 2 % a od minim z poloviny letošního července je výše o téměř 18 %. Aktuálně se tak cena tohoto typu uhlí nachází na nejvyšších úrovních od začátku letošního dubna.

Analytici Fio banky očekávají, že růst ceny koksovatelného uhlí na spotovém trhu se pozitivně odrazí i do benchmarkových forwardových cen na 4. čtvrtletí 2013 sjednaných mezi australskými těžaři a asijskými oceláři, které mají podle jejich názoru potenciál atakovat hranici 160 USD/t (kontrakty na 3. čtvrtletí 2013 byly na úrovni 145 USD/t). Tento vývoj na světovém trhu koksovatelného uhlí dává šanci, že by NWR mohlo ve 4. čtvrtletí 2013 své koksovatelné uhlí prodávat za minimálně stejné ceny jako ve 2. čtvrtletí 2013, tedy okolo 100 EUR/t. To by znamenalo oživení, když NWR ve 3. čtvrtletí 2013 prodává v průměru za 92 EUR/t. Oživení cen koksovatelného uhlí je stěžejním faktorem pro to, aby se hospodaření NWR začalo postupně zotavovat.

REKLAMA

Telefonní operátoři zřejmě budou muset přestat účtovat roamingové poplatky

Evropská komise přišla s návrhem změn pro evropský telekomunikační sektor, kde zřejmě dojde k odbouráním roamingových poplatků do roku 2016. Tento návrh bude muset být schválen členskými zeměmi Evropské unie a Evropským parlamentem. Dle Evropské komise se operátoři účtování poplatků za používání mobilů v zahraniční vzdají, neboť by dle nových pravidel byli povinni zajistit svým zákazníkům možnost dočasného využívání služeb zahraničních operátorů. Neelie Kroesová, evropská komisařka pro digitalizaci a nové technologie říká, že se klienti budou moci v zahraničí vysokým roamingovým poplatkům vyhnout. Již od července 2014 návrh předpokládá, že zákazníci nebudou v zahraničí platit žádné poplatky za příchozí hovory, přičemž úplné odbourání poplatků by mělo vstoupit v platnost o dva roky později. Evropská komise stanovila i cenové limity pro SMS zprávy a připojení k internetu. Nový návrh komise si klade za cíl sjednotit telekomunikační trhy jednotlivých zemí v Evropě a zvýšit investice do nových vysokorychlostních sítí. Zmíněný návrh se nelíbí telekomunikačním firmám, které se obávají o pokles příjmů.

Erste Bank se obává chystaných kroků maďarské vlády

Akcie Erste Group Bank čelily prodejnímu tlaku poté, co analytici Keefe Bruyette & Woods varovali před možnými ztrátami v Maďarsku, pokud tamější vláda Viktora Orbána donutí banky překonvertovat hypotéky denominované ve švýcarských francích do forintů za historické kurzy.

REKLAMA

UNIPETROL oznámil změnu ve finančním kalendáři na rok 2013

Společnost UNIPETROL, a.s. oznámila změnu ve finančním kalendáři na rok 2013. Finanční výsledky za třetí čtvrtletí letošního roku budou publikovány 23. října 2013. Původně oznámené datum publikování bylo 25. října 2013.

Změna doporučení pro Telefónica Czech Republic

UBS snížila doporučení pro akcie společnosti Telefónica Czech Republik na „neutral“ z předchozího „koupit“.

Změna doporučení pro ČEZ

HSBC snížila cílovou cenu pro akcie společnosti ČEZ na 480 Kč z předchozích 490 Kč. Doporučení bylo ponecháno na stupni „Underweight“.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Měnová politika: Tanec s úročením, inflací i měnovým kurzem

Ještě na podzim z centrální banky zaznívalo, že vyšší úrokové sazby s námi zůstanou na poněkud delší dobu. Máme si prostě zvykat, peníze mají mít opět svou cenu. Nejnovější dění ukazuje, že když budou strůjci měnové politiky snižovat úrokové sazby razantněji, riskují oslabení koruny.

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

22. 02. 2024

Prestižní žebříček nejúspěšnějších fondů na českém trhu – Swiss Life Select Investice roku 2023

Již počtrnácté proběhlo hodnocení nejúspěšnějších fondů českého investičního trhu – Swiss Life Select Investice roku 2023. Na základě ukazatelů výkonnosti a rizik se na prvním místě v kategorii akciové fondy umístil J&T Opportunity, mezi smíšenými fondy získal první místo Amundi CR Balancovaný, za nejlepší progresivní dluhopisový fond byl […]

Text: Redakce

Foto: Swiss Life Select

21. 02. 2024

Investice do rezidenčních nemovitostí v Česku

Vstup do světa investic v oblasti rezidenčních nemovitostí v Česku vyžaduje pečlivou analýzu aktuálních trendů a dat. UniCredit Bank představila data, která reflektují čistou roční výnosnost nájemného při odečtení průměrných úrokových sazeb hypoték a vládních dluhopisů. Tento ukazatel stoupl na minus 2,83 procenta, což signalizuje, že investice […]

Text: Filip Kučera

15. 02. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *