Pátek 06. srpna. Svátek má Oldřiška.

České spořitelně stoupl čistý zisk na 8,22 mld. Kč

Banky 31.07.2012 | 11:47 0 Komentářů

Za 1. pololetí letošního roku Česká spořitelna zvýšila svůj konsolidovaný čistý zisk (IFRS) o 14 procent, tedy na 8,22 mld. Kč. Erste Group dosáhla v prvním pololetí roku 2012 čistého zisku ve výši 453,6 mil. EUR, ukazatel kapitálové přiměřenosti EBA činil 9,9 %.

 

Čistý úrokový výnos vzrostl o 0,7 % na 15,58 mld. Kč z 15,47 mld. Kč a provozní zisk poklesl o 3,2 % na 13,09 mld. Kč, v 1. pololetí 2011 činil 13,53 mld. Kč. Všeobecné provozní náklady se meziročně zvýšily o procento na 9,42 miliardy korun. Personální náklady také vzrostly a naopak klesly administrativní náklady.  

Česká republika na rozdíl ode všech sousedních zemí zažívá hospodářský pokles. Je za ním slabá důvěra domácností i firem ve zlepšení ekonomické situace způsobená krizí eurozóny, konsolidačními opatřeními vlády v oblasti veřejných financí a narušenou důvěryhodností politické sféry. Zdraví a finanční síla bankovního sektoru v České republice je nyní o to cennější konkurenční výhodou naší ekonomiky. Za výbornými výsledky České spořitelny stojí zejména nárůst investičního, exportního a provozního financování naších firemních klientů, podpora významných infrastrukturních projektů obcí, měst a krajů a silné a rostoucí úvěrování rozvoje bydlení domácností. To vše je výsledkem poctivé a profesionální klientské práce našich zaměstnanců, jejíž úroveň byla právě potvrzena vyhodnocením České spořitelny jako ‚Nejlepší banky České republiky 2012‘ od respektovaného britského magazínu Euromoney,“ řekl Pavel Kysilka, předseda představenstva a generální ředitel České spořitelny.

Zdroj: Tisková zpráva České spořitelny

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.