Středa 28. října. Je Státní Svátek

Česká koruna čeká na impulzy z venčí

Investice 07.01.2019 | 17:24 0 Komentářů

Na kurzu české koruny byla dnes vidět absence makroekonomických dat, a tak česká měna pouze oscilovala kolem 25,56 CZK/EUR. To je nejsilnější hodnota od září loňského roku.

Koruna má k dlouhodobému posilování fundamentální předpoklady, což je viditelné právě v období, kdy jí chybí impulzy z venčí.  Podle našeho předpokladu bude česká měna postupně posilovat i nadále, přičemž se na konci roku dostane až k hodnotě 25 CZK/EUR.

Zítra nás čeká statistika průmyslové výroby za listopad. Ta podle našeho odhadu vzrostla o 3,9 % v porovnáním s listopadem 2017. K tomuto mírně nadprůměrnému růstu pomohl průmyslníkům jeden pracovní den navíc, naopak po očištění byla dynamika výroby spíše nízká. Na to ukazují i předstihové indikátory, které ztrácí jak u nás, tak i u českých největších obchodních partnerů.

Na rozdíl od průmyslové produkce stavebnictví pokračuje v solidním růstu. Zítřejší statistika ukáže, že si za listopad připsala solidních 9,5 % meziročně a za prvních jedenáct měsíců tak v průměru vzrostla o 11 % oproti roku 2017. I přes solidní výsledek však dopad na kurz koruny bude podle našeho názoru nepatrný, a ta i nadále zůstane spíše ve vleku nálady z venčí.

MONIKA JUNICKE, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.