CZK/€ 24.885 +0,48%

CZK/$ 23.151 +0,16%

CZK/£ 29.465 +0,56%

CZK/CHF 26.179 +0,52%

22. 01. 2016

0 komentářů

Být CEO společnosti není vždy jednoduché

 


 

Akcie dlouhodobě nevýdělečného Twitteru se natolik propadly, že jeho zakladatel Jack Dorsey dokonce vypadl i z klubu miliardářů. Důvodem je silná nestabilizace Twitteru a očekávání investorů o jeho koupi.

Nyní se spekuluje, že jej koupí mediální skupina News Corp Ruperta Murdocha. Díky tomu akcie Twitteru nakonec opět mírně vzrostly a Dorse je opět v žebříčku miliardářů. Ve středu totiž akcie Twitteru skončily na 17, 38 dolarech. Akcie Squaru se poprvé propadly pod 9 dolarů, tedy cenu, za kterou se začaly v listopadu prodávat. Skončily ale nakonec na ceně 9,49 dolarů.

Paradoxní je, že Jack Dorsey se vrátil do firmy na podzim loňského roku právě z důvodu zabránění pádu akcií. Od jeho návratu se však akcie Twitteru propadly o 40 procent.
Zdroj : Forbes.cz

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů


Související články

Čeká Twitter zemětřesení? Musk se stal největším akcionářem

Mnohé hlasy ho považují za vizionáře. Každopádně je výrobce elektromobilů, průkopníkem vesmírného cestování a technologií či světoznámým miliardářem, Elon Musk má spoustu zájmů a rolí. Teď k nim přibyla i pozice u Twitteru. Jak by mohl sociální síť změnit?

Text: Karel Pučelík

Foto: Zdroj: Pixabay.com

07. 04. 2022

Elon Musk – geniální průšvihář, jehož tweety stojí miliony dolarů

Elon Musk – jméno, které se v poslední době vyskytuje ve všech médiích. Zajímá jak ekonomy, automobilové fanoušky, tak i a vesmírné nadšence. Ale nejen ty. Nemusíte být blázen do moderních technologií a studovat osídlení Marsu, abyste o něm v poslední době alespoň něco nezaslechli. Ale kdo vlastně je […]

Text: Monika Lukešová

22. 10. 2018

tesla akcie

Tesla: společnost, která vyvolává emoce

Společnost Tesla zůstává na burze. I tak je o dění kolem této společnosti velký zájem. Její zakladatel a generální ředitel jistě vstoupí do historie, stejně jako jeho společnost Tesla. Jenže tanečky kolem stažení z burzy, vyšetřování kvůli tweetu o předání Tesly do soukromých rukou a začínající značná konkurence […]

Text: Monika Lukešová

06. 09. 2018


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *