Čtvrtek 01. října. Svátek má Igor.

Burzy zahájily týden růstem

Investice 18.03.2019 | 17:03 0 Komentářů

Americké akciové trhy zahájily týden růstem. Index S&P 500 posiluje o 0,4 % a Nasdaq o 0,3 %. Pouze Dow Jones se pohybuje na úrovni pátečních zavíracích cen, kde hlavní brzdou v růstu jsou akcie Boeingu. Ty prozatím odepisují přes 2 %. 

Společnost Apple dnes představila své nové dva produkty (iPad Air a iPad mini), na což reaguje cena akcií mírným růstem o více jak 1 %. Růstu cen akciových indexů napomáhá také dnešní vyjádření ministra zemědělství Spojených států. Ten prohlásil, že jednání jsou stále „velmi dynamická“ a že Čína udělala „velmi atraktivní nabídku“. Nicméně dle ministra jsou poslední brzdou v uzavření dohody necelní bariéry, které je nutno ještě vyřešit. V rámci indexu S&P 500 se nejlépe daří finančnímu sektoru, který posiluje o jedno procento. Protipólem jsou telekomunikační společnosti se ztrátou 0,8 %.

Evropské trhy se opět připojují ke globální pozitivní náladě. Hlavní index Stoxx 600 je aktuálně silnější o 0,2 %. Trojici nejméně úspěšných odvětví tvoří energetické podniky (+1 %), finanční instituce (+0,9 %) a zpracovatelé komodit (+0,6 %). Na opačné straně se nachází především technologické firmy se ztrátou šesti desetin procenta.

Pražská burza dnes za silně podprůměrné obchodní aktivity posílila o 0,6 %. Suverénním vítězem se staly akcie Avastu se ziskem 2,2 %. Velmi dobře si vedla také Kofola (+1,3 %), která odpoledne oznámila dokončení prodeje významné části svého polského byznysu, společnosti Hoop Polska. Finální cena je o 0,75 mil. EUR vyšší než původně naznačených 13 mil. EUR. Nejhůře dnešní obchodování ukončila likérka Stock Spirits, a to ztrátou 1,7 %. Zítra ráno se dočkáme výsledků hospodaření za čtvrtý kvartál energetické skupiny ČEZ.

JIŘÍ KOSTKA, KOMERČNÍ BANKA

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.