CZK/€ 24.355 -0,02%

CZK/$ 22.601 -0,07%

CZK/£ 28.423 +0,07%

CZK/CHF 25.809 +0,10%

08. 12. 2022

0 komentářů

Burzovní novinky v automobilovém průmyslu

 

Společnosti v automobilovém průmyslu mohou nyní přilákat zákazníky například novými nebo modernizovanými modely, nabídkou slev na konci roku. Na druhou stranu je pro ně důležité, aby výrobci originálního vybavení zrychlili výrobu, dovoz a dodávky, aby si udrželi vysoký počet nevyřízených objednávek. S jakými novinkami přicházejí automobilky v současné době a co na to trh?

Loading 

Mercedes-Benz

Společnost nedávno zahájila zdvojnásobování výrobní kapacity elektromotorů na 1 milion kusů ve svém závodě v Untertuerkheimu. Další důležitou a nezbytnou změnou v dnešním světě, který se musí vyrovnat s vysokou inflací a nadcházející recesí, je optimalizace nákladů.

Vedení německé automobilky se proto rozhodlo a učinilo razantní krok. Restrukturalizace závodu v jihozápadním Německu bude založena na 20% snížení fixních nákladů do roku 2025 ve srovnání s rokem 2019 a na snížení počtu zaměstnanců. Z hlediska provádění změn mohou být akcie pro mnoho investorů zajímavou volbou. [1]

Výkonnost společnosti Mercedes Benz Group AG za posledních 5 let. (Zdroj: Investing)

Porsche

REKLAMA

Společnost, která se zaměřuje na výrobu sportovních vozů, má za sebou silný start jako samostatně kótovaná společnost. Její růst nezastavily ani výkyvy v dodavatelském řetězci a vysoké ceny energií. Od oddělení od mateřské společnosti Volkswagen vzrostla její hodnota o téměř 30 % a nyní se může pochlubit vysokými ziskovými maržemi. Společnost také oznámila, že se připojí k referenčnímu indexu DAX, na což její akcie reagovaly opětovným růstem. S tržní hodnotou více než 88 miliard eur má výrobce populárních sportovních vozů v současnosti větší hodnotu než Mercedes Benz.

Výkonnost společnosti Porsche Automobil Holding SE za posledních 5 let. (Zdroj: Investing)

Budoucnost odvětví

V příštích několika letech očekáváme, že nejdůležitějším tématem bude segment elektromobilů a nástup ekologických technologií. Makroekonomické faktory však budou mít na výrobce i nadále silný vliv. Firmy se obávají především nedostatku čipů, rostoucích úrokových sazeb a vysoké inflace.

Lucía Žárská, analytička společnosti ProfitLevel

 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Spěje Ruská ekonomika k zániku, nebo posílí svůj vliv ve světě?

Ruská ekonomika čelí výzvám mezinárodních sankcí a vrchní představitelé se snaží dosáhnout předválečné úrovně do poloviny roku 2024. Rychlost obnovy ekonomiky a přizpůsobení se novým geopolitickým změnám v krátkém čase bude rozhodovat, jak velký podíl bude mít Rusko na světovém vlivu. Blýská se Rusku na lepší časy, […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

08. 12. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *