Sobota 18. září. Svátek má Kryštof.

Bude se EET vztahovat i na e-shopy?

Investice 06.02.2017 | 21:56 0 Komentářů

Zavedení elektronické evidence tržeb (EET) provázejí od samého začátku rozpory. Brzy se nový zákon dotkne i obchodů, které přijímají bezhotovostní platby. Mnoho majitelů internetových obchodů si myslí, že jde o nesmysl. Důvodem jejich domněnky je především fakt, že bezhotovostní platby již samy o sobě elektronickou evidenci představují.

S tím však nesouhlasí soudce Nejvyššího správního soudu Karel Šimka, který naznačil, že pouhá tato argumentace u soudu stačit nebude. „Požadavky státu ale obecně musejí být splnitelné, a to rozumným způsobem. Pokud by pravidelně vyžadoval od podnikatele dovezení sta kilogramů měsíční horniny, tak to sice možná splnitelné je, ale požadavek na rozumnost se vytrácí,“ uvedl soudce v rámci panelové debaty v prostoru Paralelní Polis.

Podle Šimky již od 80. let minulého století směřujeme ke kontrolované ekonomice a k on-line přehledu státu nad hospodářstvím. Mimo jiné tomu napomáhají i bezhotovostní platby.

Proti zavádění EET protestují v České republice některé instituce, ale i živnostníci. Jde například o provozovatele kaváren či hospod, kteří ze své živnosti udělali obecně prospěšnou společnost, a provozují tak klub.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.