Neděle 20. června. Svátek má Květa.

Brexit bez dohody s EU je prý vyjednávací manévr

Investice 29.08.2018 | 16:07 0 Komentářů

Podle irského ministra zahraničí Simona Coveneyho je pravděpodobnost, že Británie opustí Evropskou unii bez uzavření dohody o podmínkách rozluky velmi malá. Ministr tyto výroky označil za vyjednávací manévr než popis reality.

Simon Coveney mimo jiné hovořil o problému EU s migranty a uvedl, že země, které je odmítají přijímat, by měly být nuceny k „významným finančním příspěvkům“ na podporu společného úsilí.

Myslím, že šance na brexit bez dohody jsou velmi malé. Myslím, že výroky o schopnosti přežít nebo zvládnout brexit bez dohody jsou z větší části vyjednávací pozicí než realitou,“ řekl Coveney,. Selhání vyjednávání v Bruselu by podle něj nikomu neprospělo.

Je odpovědností nás všech, abychom zajistili, že se to nestane,“ dodal šéf irské diplomacie.  Londýn i Brusel opakovaně uvádějí, že si nepřejí, aby Británie z Evropské unie vystoupila bez ujednání podmínek.

I přesto britská premiérka Theresa Mayová trvá na tom, že žádná dohoda by byla lepší než špatná dohoda. Britská vláda už minulý týden představila přibližně třetinu dokumentů, které mají zemi na smluvně neošetřený brexit připravit. Mayová však prohlásila, že takové vyústění by nebylo žádný konec světa.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.