Pondělí 26. října. Svátek má Erik.

Bitcoiny jsou stále častěji terčem hackerských útoků

Investice 30.08.2016 | 09:01 0 Komentářů

Studie ukázala, že se až třetina obchodních platforem s bitcoiny stala mezi lety 2009 a 2015 terčem útoků hackerů. To vedlo k zániku téměř poloviny platforem. Na bezpečnější časy ale zatím podle odborníků nesvítá.

Existuje obecné tušení mezi komunitou držitelů bitcoinů, že každé centralizované úložiště je rizikové,“ říká profesionální obchodník, kterého stály útoky hackerů na burzu Bitfinex kolem 25 tisíc korun. „To znamená, že během obchodování nad tím člověk vždy přemýšlí. Říká si, ztratil jsem ve srovnání s jinými ještě málo, znám obchodníky, kteří přišli o miliony dolarů,“ míní.

Řešení bezpečnosti je zatím podle odborníků v nedohlednu. „Zůstávám skeptický k tomu, že se najde nějaký klíč, který vyřeší bezpečnostní problémy této měny. Žádná technologie, kryptoměna, nebo finanční mechanismus nebude zcela bezpečný proti útoku hackerů,“ říká Tyler Moore, odborník na kyberbezpečnost z University of Tulsa’s Tandy School of Computer Science.

Riziko investic se hodnotí i způsobem odškodnění poškozených. Platformy obchodující s kryptoměnou ale řeší náhrady ztrát různě, neexistuje jednotná politika odškodnění.

Zdroj: iDnes.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.