Čtvrtek 22. dubna. Svátek má Evžénie.

Bitcoin zažívá nejdelší období propadu ve své historii

Investice 04.02.2019 | 14:27 1 Komentář

Nejrozšířenější virtuální měna bitcoin se propadá již šestý měsíc v řadě. Od konce července, kdy začala hodnota bitcoinu klesat, ztratil již téměř 60 procent. V současné době se obchoduje přibližně za 3 450 dolarů.

Někteří spekulanti a analytici jsou však přesvědčeni, že by bitcoin mohl mít temné období za určitých okolností za sebou. Bitcoin se nyní nachází ve stadiu konsolidace. Jeho cenová podpora leží na úrovní 3340 dolarů a pokud se nedostane pod ní, neklesne pod loňská minima,“ uvádí na twitteru konzultant Josh Rager.

Bitcoin ovšem není jedinou kryptoměnou, která zažívá těžké časy. Například jednotka kryptoměny Ether se od jara do podzimu loňského roku nepřetržitě propadala sedm měsíců v kuse. Podle agentury Bloomberg se kryptoměnám stále nedaří stát se masovou záležitostí a navíc se jim dosud nepodařilo zbavit se nálepky nástroje používaného pro nekalé účely.

Zdroj: E15.cz

Jeden komentář: “Bitcoin zažívá nejdelší období propadu ve své historii”

  1. XRP.observer napsal:

    Vzhledem k tomu, že ani po 10 letech nemá bitcoin žádný pořádný use case, jeho budoucnost je podle mého s velkými otazníky. Kdyby bitcoin dosáhl tržní kapitalizace zlata, jeho těžba by produkovala 20 % světových emisí CO2. V současné podobě tedy nemá budoucnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.