Sobota 25. září. Svátek má Zlata.

Bitcoin za čtyřicet nebo devět tisíc dolarů? Investor mění svůj odhad

Investice 05.10.2018 | 15:56 0 Komentářů

Investor do virtuálních měn a bývalý obchodník na Wall Street Mike Novogratz radikálně změnil svůj odhad vývoje ceny bitcoinu do konce roku. Bitcoin by do konce roku neměl překonat hranici devíti tisíc dolarů. Ještě loni ale odhadoval, že jeho cena vzroste až na 40 tisíc dolarů.

Bitcoin by měl prolomit hranici deseti tisíc dolarů nejdříve v polovině příštího roku. Důvodem je podle Novogratze především průběžný výprodej kryptoměn ze strany firem a fondů, které na loňské horečce digitálních měn vydělaly. Prudké ochlazení trhu nestačí údajně pokrýt ani jejich náklady, proto se kryptoměn zbavují.

Mike Novogratz na newyorské konferenci Economist Finance Dirupted také prohlásil, že důvěru v kryptoměny úplně neztratil, protože se v nejbližších měsících o kryptoměny začnou zajímat institucionální investoři. To by podle něj mohlo vést k podobné bitcoinové horečce, která v loňském roce vyhnala cenu bitcoinu až k 20 tisícům dolarům. Bitcoin se přitom v současné době obchoduje zhruba za 6 500 dolarů.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.