Neděle 28. listopadu. Svátek má René.

Bitcoin od příchodu Covid-19 posílil o 500 procent, z lidí udělal milionáře

Kryptoměny 22.02.2021 | 14:54 0 Komentářů

Bitcoin zvýšil od příchodu Covid-19 do ČR loni v únoru zvýšil svou hodnotu o 500 procent na současných 55 800 dolarů, tedy asi 1,2 milionu korun. V korunovém vyjádření vzrostl zhruba o 450 procent kvůli vývoji kurzu koruny k dolaru, vyplývá z informací serveru bitstock.com.

V prvních měsících epidemie cena bitcoinu krátce poklesla pod 4000 dolarů, tedy asi 90 000 korun. Kdo v té době kryptoměnu nakoupil, zhodnotil by do současnosti svou investici třináctkrát.

“Bitcoin od příchodu koronaviru ukázal, že se umí chovat jako digitální zlato, tedy být bezpečným přístavem v krizi. Na druhou stranu také prokázal výrazný progres. Růst ceny pozorujeme už delší dobu. A to nejen díky zakladateli a šéfovi Tesly Elonu Muskovi, který do něj teď investoval. Od prvních zmínek o výskytu Covid-19 v ČR vzrostla jeho cena téměř o jeden milion Kč na dnešních zhruba 1,2 milionu korun. Místo malých investorů do této kryptoměny investují už i ti zkušenější, informovanější, odvážnější a jednotlivé obchody jsou výrazně vyšší než v roce 2017,“ říká ředitel Bitstock.com Martin Stránský.

Poptávka po bitcoinech se podle Martina Stránského v Česku se za poslední rok zvýšila pětkrát. Objem nakupovaných kryptoměn pak jen letos v lednu přesáhl půl miliardy korun, což je o polovinu více než ve stejném měsíci loni. V minulém roce se za celý rok prodaly v Česku kryptoměny za čtyři miliardy Kč.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.