CZK/€ 24.755 +0,06%

CZK/$ 23.747 -0,31%

CZK/£ 28.570 -0,91%

CZK/CHF 24.693 -0,60%

21. 06. 2022

0 komentářů

Bitcoin a ether klesají pod klíčové úrovně podpory

 

Bitcoin i ether se propadly pod klíčové úrovně podpory, protože krypto trhy nadále pociťují značnou nepřízeň tváří v tvář rostoucí inflaci a úrokovým sazbám. 

BTC se minulý týden prudce propadl a o víkendu klesl pod 20 000 dolarů, zatímco ETH zaznamenal v sobotu pokles ceny pod 1000 dolarů. Bitcoin se na platformě eToro obchodoval těsně pod 20 000 amerických dolarů (údaj k 21. 6. 2022), zatímco ether se pohyboval těsně nad 1000 dolary.

Současné tržní podmínky neposkytují mnoho prostoru pro optimismus. Ocenění je po bouřlivé výkonnosti v posledních 18 měsících silně stlačeno. Nyní jsme zpět v oblasti ocenění, jaké bylo v roce 2020, ale ceny se stále pohybují nad úrovněmi, které jsme viděli ještě před 18 měsíci.

Co se týče pullbacků, v relativním vyjádření tu už krypto bylo. Bitcoin zaznamenal pull back o zhruba 84 % od svých maxim v prosinci 2017 až po minimum v prosinci 2018. Za současného stavu z ATH kolem 69 000 dolarů na nynější obchodování kolem 20 000 dolarů představuje 71% propad.

I když poukázání na dlouhodobou perspektivu jakéhokoli aktiva není vždy snadné čtení pro investory, kteří nakoupili na vyšších úrovních, rozhodující zde je, že jakýkoli dlouhodobý investiční případ učiněný pro kryptoaktivum by měl zůstat zachován, když se zváží základní myšlenky a zohlední historické cenové trendy.

Nadcházející aktualizace Cardano

Zakladatel Cardana Charles Hoskinson oznámil několik aktualizací blockchainu Cardano, které vstoupí v platnost do konce června. Aktualizace, označované jako „Vasil“ hard fork , zlepší kapacitu sítě, rychlost transakcí a teoreticky sníží poplatky. Blockchain také získá nové funkce chytrých smluv a další vylepšení.

REKLAMA

Aktualizace přicházejí v obtížném okamžiku pro trhy, ale jsou povzbudivé pro investory, kteří se dívají mimo krátkodobý šum nepříznivých cen směrem k budoucímu zabezpečení a možnostem sítě, aby podpořili investiční příležitosti.

V posledních několika letech se Cardano stalo významným konkurentem takových společností, jako je Ethereum. Ceny ne vždy odrážejí množství práce na pozadí, která se do takových projektů vkládá – od září loňského roku prudce vzrostlo využití sítě Cardano, přestože cena tokenu bojuje s konkurencí a širším trhem.

BIS spouští platformu Crypto Intelligence

Banka pro mezinárodní platby (BIS) spouští novou zpravodajskou platformu pro kryptoměny. Inovační centrum této mezinárodní instituce spouští platformu, která bude poskytovat pečlivě prověřené údaje o krypto projektech.

Spuštění je vítanou inovací v těžké době pro krypto trhy. Transparentnost je zásadním prvkem pro vytvoření důvěry v tomto odvětví, takže poskytování důkladně posouzených informací uživatelům a investorům je skvělým krokem.

Projekt BIS se bude zabývat také vydáváním CBDC prostřednictvím zprostředkovatelů. Kryptoměny představují široké spektrum inovací, nápadů a projektů, tedy je opravdu důležité, aby instituce jako BIS poskytovaly dohled a v podstatě sledovaly, jak se různé oblasti vyvíjejí. Zajistí tak větší kontrolu a ochrání uživatele před klíčovými riziky.

REKLAMA

Izrael a Hongkong testují digitální měnu

Izraelská centrální banka (BoI) a Hongkongský měnový úřad (HKMA) společně testují digitální měnu centrální banky (CBDC). Podle BoI se test bude zabývat klíčovými riziky kybernetické bezpečnosti CBDC.

Projekt by měl začít s testováním ve třetím čtvrtletí s tím, že BoI vydá CBDC finančním institucím, jako jsou banky. Mnoho regionů aktivně zkoumá, co je s CBDC možné, takže tento test by nám mohl poskytnout neocenitelné poznatky o tom, jak instituce, jako jsou banky, s digitálními aktivy interagují.

Izrael od CBDC původně ustoupil již v roce 2018, takže je jasné, že technologický potenciál nelze ignorovat. Velkým hnacím motorem je však také mezinárodní konkurence v této sféře. Například Čína již provádí testy CBDC zahrnující miliony účastníků a země jako Velká Británie také aktivně zkoumají, co je možné.

Auor: Simon Peters, analytik trhů eToro

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Kryptoměnová zima

Blíží se kryptoměnová zima: je bitcoin stále dobrou investicí?

Když jste se na začátku tohoto roku zeptali nějakého experta na kryptoměny, jestli se vyplatí kupovat bitcoin, tak jste se nejspíše dočkali kladné odpovědi. Na začátku roku 2022 se odhadovalo, že bitcoin dosáhne letos hodnoty až 100 000 USD. Jiné předpovědi se shodly na hodnotě přes 70 […]

Text: Hana Bartušková

Foto: Shutterstock

22. 06. 2022

Komentář: Padá Bitcoin, něco si přej

Kryptoměny, s jejím největším a nejznámějším zástupcem Bitcoinem v čele, opět prudce padají. Slovo „opět“ je namístě, protože se nejedná o první výrazný propad kryptoměn. Patří ale k těm větším, a tak stojí za to podívat se, co se na trhu kryptoměn děje.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

18. 05. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.