CZK/€ 23.490 -0,26%

CZK/$ 21.598 -0,16%

CZK/£ 26.717 +0,02%

CZK/CHF 23.563 -0,31%

27. 09. 2019

0 komentářů

BIS založila otevřený fond zelených dluhopisů pro centrální banky

 

V reakci na poptávku po ekologicky přívětivých investicích založila Banka pro mezinárodní vyrovnávání plateb (BIS) fond určený pro investice centrálních bank do tzv. zelených dluhopisů. Informovala o tom agentura Bloomberg. 

Loading 

„Jsme přesvědčeni, že nahromaděním investiční síly centrálních bank můžeme ovlivnit chování účastníků trhu a mít určitý vliv na vývoj ekologických investičních standardů,“ sdělil Petr Zöllner, šéf bankovního oddělení BIS. Klientská základna BIS, jež se zavázala podporovat investiční postupy šetrné k životnímu prostředí, čítá 140 centrálních bank.

Fond pro investice do zelených dluhopisů bude v dolarech. Centrální banky budou své rezervy moci investovat do takových dluhopisů, které budou mít minimální rating A minus. Možné bude investovat také do dluhopisů v souladu se zásadami zelených dluhopisů Mezinárodního svazu pro kapitálový trh nebo standardy Iniciativy pro klimatické dluhopisy.

Zdroj: FXstreet.cz

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Evropské realitní firmy výrazně propadly, duch nemovitostí obchází banky na Starém kontinentu

Od prosince 2021 se evropské realitní firmy propadly o 43 %. Vyšší úrokové sazby snižují hodnotu jejich aktiv a postupně rostoucí úrokové náklady jim ujídají z provozních peněžních toků. Celé odvětví má nízký P/B poměr 0,7x, a trh tedy nejspíš očekává, že si jejich aktiva i peněžní toky v budoucnu […]

Text: Redakce

31. 03. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *