CZK/€ 24.645 -0,26%

CZK/$ 23.422 -0,13%

CZK/£ 29.110 -0,59%

CZK/CHF 23.502 -0,56%

24. 07. 2015

0 komentářů

BIG EXPERT – Výsledková sezóna v plném proudu

 


 

Zahraniční trhy

Jaroslav Brychta, X-Trade Brokers

Nálada na trzích se v posledních dnech viditelně stabilizovala. Řecko sice zůstává jedním z předních témat i nadále, po dohodě s věřiteli a schválení několika důležitých reforem se však země zdá být na cestě k dalšímu záchrannému balíčku. Hlavní riziko posledních několika měsíců tak z trhů zmizelo a další se zatím neobjevilo. Připočteme-li k celé situaci i výrazně uvolněnou měnovou politiku ECB, která je se svým QE zatím pouze ve čtvrtině, není divu, že evropské akcie znovu rostou a americké se přibližují k historickým maximům. 

Na trhy se tak začíná vracet podobná nálada, jaká na nich panovala ještě před začátkem dalšího kola řecké krize, a vůbec by nás nepřekvapilo, kdyby se i zbytek léta nesl ve velmi klidném duchu na nízkých objemech. Mnohé absenci rizik přitom napovídá i hodnota implikované volatility, která se v případě německého akciového indexu propadla k úrovním, na kterých se držela během většiny roku 2013 a 2014.  

Tématem číslo jedna se do nadcházejících dnů stane s největší pravděpodobností opět měnová politika a její budoucí vývoj. Již příští týden zasedá Fed, který by měl naznačit více o tom, kdy se americká centrální banka odhodlá k tolik očekávanému zvýšení úrokových sazeb. I nadále přitom převládá výrazná disproporce mezi tím, co signalizuje Fed a tím, co očekává trh, který počítá s podstatně pomalejším tempem utahování měnové politiky. 

České akcie

Radek Pavlíček, Roklen360

REKLAMA

Americké a evropská sezona již začala, na tu českou se čekalo dodnes. Příjemným osvěžením v letních měsících byly akcie Unipetrolu, které reportovaly výsledky před trhem. Doslova šok pro akcionáře, jelikož Unipetrol zaznamenal nejlepší výsledek v historii a vydělal přes tři miliardy korun. Dopomohla mu především nízká cena surové ropy, která příjemně zvedla marže v petrochemii i rafinaci.

Dalším, kdo Vás osvěží, bude bublinková O2 Czech Republic a to 29. července v 7 hodin před trhem.

Kompletní výpis společností je uveden níže:

clipboard0810

REKLAMA

Za zmínku určitě stojí akcie Philip Morris CR, která reportuje 19.8. Již zveřejnila výsledky za 2Q matka Philip Morris International. Upravený zisk na akcii byl 1,21 dolaru (odhadovalo se 1,13 dolaru). Zisk tak meziročně vzrostl o 2,2 %, firma po výsledcích reagovala prudkým posílením. Dále se podařil zlepšit také podíl na trhu a snížit některé náklady.

Níže je možno vidět porovnání amerického Philip Morris a českého + srovnání s konkurencí.

Pozorné oko investora si povšimne, že zatímco konkurenční společnosti rostly, Philip Morris za nimi zaostává, to platí i o tom českém s větší dividendou barvou označen oranžově.

Poznámky: Uvedené odhady jsou nezávaznými názory investičních odborníků, které se mohou lišit od skutečného vývoje. Za tyto odlišnosti nepřebírají experti ani Kurzy.cz odpovědnost.

REKLAMA

clipboard0811 clipboard0812

* Atraktivita je vážený průměr doporučení jednotlivých expertů. Dosahuje hodnoty od +100 (rozhodně koupit u všech odhadů) do –100 (rozhodně prodat u všech odhadů). **) Koupit/prodat udává počet expertů, kteří doporučují uvedený cenný papír koupit (prodat) s ohledem na očekávaný vývoj v uvedeném období. 

* * Růst/pokles udává počet expertů, kteří předpokládají, že daná hodnota v uvažovaném období vzhledem k aktuální hodnotě vzroste (poklesne).

Pravidelní účastníci: Michal Chrvala /, Jiří Zendulka / BH Securities, Jiří Šimara, Tomáš Menčík / CYRRUS, Jan Bureš / ERA Poštovní spořitelna, Martin Pecka, Daniel Kukačka, Patrik Hudec / Generali Investments CEE, obhospodařovatel fondů ČP INVEST, Libor Stoklásek / GRANT CAPITAL, Radek Pavlíček / Roklen360, Dušan Jalový / UniCredit Bank Czech Republic, Jaroslav Brychta / X-Trade Brokers

Projekt BIG EXPERT organizuje a zpracovává společnost Kurzy.cz

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

ECB, ekonomické oživení a inflace

Zdroj: Pixabay.com Evropská ekonomika patrně musí chvíli vydržet s vyšší inflací, zní z Frankfurtu. Na evropskou monetární autoritu se dnes upínají zraky a očekává se její další postup. Případné utahování šroubů by mohlo být rizikem pro oživení ekonomiky po koronavirové krizi, řekla […]

Text: Karel Pučelík

22. 11. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.