Úterý 03. srpna. Svátek má Miluše.

Benzin je poprvé od roku 2015 levnější než nafta

Investice 08.11.2018 | 14:17 0 Komentářů

Cena nafty překonala poprvé od roku 2015 cenu benzinu. Zatímco nafta v uplynulém týdnu zdražila v průměru o dva haléře na 33,77 koruny za litr, benzin Natural 95 zlevnil o šest haléřů na 33,69 koruny za litr. Benzin by měl v následujícím týdnu dále zlevňovat.

Naposledy byla podle údajů společnosti CCS nafta dražší než benzin v březnu 2015. Podle analytika společnosti Czech Fund Lukáše Kovandy by měl benzin v příštím týdnu ještě zlevnit o 10 až 15 haléřů na litr, cena nafty by pak měla klesnout o pět až 10 haléřů.

„Benzín bude zlevňovat výrazněji než nafta, takže cenový ‚náskok‘ nafty se ještě zvýší. Během topné sezóny je po ní relativně větší sháňka než mimo topnou sezónu, neboť se v podobě topné nafty využívá k produkci tepla,“ uvedl Lukáš Kovanda.

Benzin zatím podle analytika Štěpána Křečka z BH Securities zlevňuje jen velmi mírně, přestože světová cena ropy klesá. „Pumpaři v České republice však zatím zlevňují jen benzín, a to jen velmi mírně. Lze proto očekávat, že v příštích týdnech dojde pod tlakem konkurence k výraznějšímu poklesu v cenách pohonných hmot,“ uvedl Štěpán Křeček.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.