Středa 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

AXA si vysloužila milionovou pokutu od ČNB

BankyInvestice 30.06.2016 | 15:16 0 Komentářů

Česká národní banka (ČNB) potrestala investiční společnost AXA milionovou pokutou. AXA se měla v letech 2013 až 2015 dopustit hned několika přestupků proti zákonu o kapitálovém trhu.

AXA mohla podle ČNB ohrozit některé z transakcí pro klienty tím, že měla přes dva roky nesprávně nastavené předpisy pro obezřetné obchodování. Provinila se také nedostatečně účinnou a nahodilou kontrolou fondových manažerů.

Rozhodnutí regulátora uvádí, že společnost v některých případech klientům zkreslovala informace o svých službách. „K datu 1. října 2014 v letáku k programu pravidelného investování Tempo a letáku podílového fondu AXA CZK Konto, používala nejasné a zavádějící informace o „spoření“ v souvislosti s investicemi do investičních fondů a o srovnání výše odhadovaného zhodnocení investic do podílových fondů s výnosem z bankovního účtu, kdy zde nebyl zdůrazněn kolísavý charakter investice,“ uvádí Rozhodnutí regulátora.

Jedná se tak již o druhý prohřešek společnosti. V letech 2011 a 2012 AXA udělala chybu při prodeji investičních produktů.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.