Pondělí 20. září. Svátek má Oleg.

AWD zaznamenává největší nárůst bonitní klientely za poslední tři roky, rozšíří pobočky a zásadně posílí kapacitu

Společnost AWD Česká republika zaznamenává největší nárůst bonitní klientely za poslední tři roky. Proto AWD rozšíří do konce roku 2008 svých 15 poradenských center. Navíc plánuje rozšířit své řady o 500 nových privátních finančních poradců v průběhu následujících tří let, kterým nabídne průměrné příjmy ve výši 84 tis., respektive 170 tis. Kč měsíčně. (Tisková zpráva AWD ČR)

,,Během tří let působení v České republice se nám podařilo zásadně zkultivovat zdejší trh s finančním poradenstvím,“ říká Ing. Michal Pyšík, generální ředitel AWD Česká republika, a pokračuje: ,,V otázce standardů poskytování poradenství, vzdělávání poradců a propagace nezávislého finančního poradenství jsme přinesli do České republiky zkušenosti AWD ze západních trhů. V prvních třech letech jsme masivně investovali do zázemí, vzdělávacího systému a výběru špičkových poradců a manažerů. Naopak, naše řady museli opustit ti pracovníci, kteří nesplňovali přísná kritéria kvality AWD. Díky našemu přístupu nyní zaznamenáváme velký nárůst klientů, kteří požadují privátní finanční služby na vysoké profesionální úrovni. Navíc, Česká republika bohatne, takže roste poptávka po správě privátních financí. To jsou dva hlavní impulsy, které nás inspirovaly k  rozšiřování poradenských center a ke zcela zásadnímu posílení našich poradenských týmů.“

Klienti AWD mají v posledních třech letech největší zájem o investování finančních prostředků v dlouhodobém horizontu, správu majetku a zabezpečení na stáří. Mezi nejčastější klienty AWD patří lidé s nadprůměrnými příjmy a majetkem jako jsou například manažeři, podnikatelé, restituenti, lékaři atp. ve věku především od 30 do 50 let.  

Společnost AWD, evropská jednička v oblasti správy privátních financí, si za dvacet let působení po celé Evropě vypracovala jedinečný systém vzdělávání. Díky kombinaci tohoto systému, náročného výběrového řízení a procesu zapracování tak uspějí jen ti nejcílevědomější.  Průměrný příjem privátních finančních poradců AWD v Česku je 83 732 Kč měsíčně, u manažerů pak dokonce 170 709 Kč měsíčně.

K perspektivě zaměstnání privátního finančního poradce u AWD říká Ing. Michal Pyšík: ,,Vybudovali jsme v České republice zcela nový segment trhu – privátní finanční poradenství, který je v západní Evropě již zaběhnutý. Dokázali jsme se tak jasně odlišit od ostatních organizací, které nabízejí finanční zprostředkování a poradenství převážně pro retailové klienty a začínáme být silnou konkurencí pro privátní bankéře. Předpokládáme další silný růst tohoto segmentu i v následujících letech, a proto nyní nabídneme převážně vysokoškolsky vzdělaným možnost stát se špičkovými odborníky v tomto rychle rostoucím a finančně atraktivním oboru.“

Tisková zpráva AWD.

4 komentáře: “AWD zaznamenává největší nárůst bonitní klientely za poslední tři roky, rozšíří pobočky a zásadně posílí kapacitu”

 1. Honza napsal:

  To jsou průměry. Jaký je medián?

 2. FL napsal:

  Vysokoskolaci na fin porace? To je vysmech? Vzdyt to zvladne delat kazdej delnik

 3. LifeFinance napsal:

  To já dlouho taky ne. „Největší zájem je o investice v dlouhodobém horizontu“, takže IŽP na deset tyček je obvyklým standardem jejich služby.

 4. Ondřej Hrachový napsal:

  Děkuji AWD za zpříjemnění popíjení ranní kávy.
  Dlouho jsem se tak nezasmál…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.