Pátek 25. září. Svátek má Zlata.

Amerika uvalí na Čínu nová cla

Makro 02.08.2019 | 12:45 0 Komentářů

USA zavede nová cla na čínské zboží v hodnotě 300 miliard dolarů. Platit by měly začít od 1. září 2019. Oznámil to prezident USA Donald Trump na svém Twitteru. 

Spojené státy od září uvalí další clo na čínské zboží v hodnotě 300 miliard dolarů. „Obchodní rozhovory pokračují, Spojené státy (ale) během nich začnou od 1. září uplatňovat menší dodatečné clo ve výši deseti procent na zbývající zboží a produkty v hodnotě 300 miliard dolarů, které do naší země přichází z Číny. To nezahrnuje zboží za 250 miliard dolarů, na které se už vztahuje clo 25 procent,“ napsal dnes na svém Twitteru prezident spojených států Donald Trump.

USA už minulý rok, kvůli obchodním sporům s Čínou zavedla cla na vybrané čínské zboží, načež Čína odpověděla vlastními cly. Spojené státy zatím v této obchodní válce uvalila cla na dovoz čínských výrobků, které obvykle dosahovalo 250 miliard dolarů, což je asi 5,8 bilionu korun. Čína odvetou uvalila clo na dovoz zboží z USA v roční hodnotě 110 miliard dolarů (2,6 bilionu korun).

Oznámení prezidenta Trumpa způsobilo propad hodnoty dolaru a prudký pokles ceny amerických akcií. Trumpův krok nejvíce kritizovaly americké obchodní řetězce, které tímto taktéž tratí.

Zdroj: ČeskéNoviny.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.