Sobota 28. listopadu. Svátek má René.

Americké dluhopisy signalizují začínající recesi

Investice 06.12.2018 | 16:59 0 Komentářů

Dluhopisový trh signalizuje začínající recesi ve Spojených státech. Výnosy dlouhodobých dluhopisů se dostávají pod výnosy krátkodobých bondů. Stejný signál se objevil před každou recesí ve Spojených státech od roku 1975.

Americký trh se v úterý propadl nejvíce od poloviny října. Index Dow Jones odepsal 3,1 procenta a Nasdaq v průměru téměř čtyři procenta. Vývoj na amerických trzích se přenesl na asijské i evropské trhy. Propadaly se akcie ve Frankfurtu, Paříži, Londýně i na pražské burze.

Poklesy burz začaly vyvolávat obavy investorů z blížící se recese americké ekonomiky. Důvodem jsou výnosy desetiletých státních dluhopisů, které jsou téměř stejné jako dvouletých. Výnosy některých dlouholetých dluhopisů se dokonce dostaly pod výnosy krátkodobých.

„Zkušenost je, že jedním ze znaků recese bylo, že dlouhodobé výnosy jsou nižší než krátkodobé,“ uvádí hlavní ekonom J&T Banky Petr Sklenář s tím, že ekonomika je na svém vrcholu, což povede k tomu, že Fed v budoucnosti bude snižovat sazby. To se podepíše na výnosech dluhopisů.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.