CZK/€ 23.830 -0,04%

CZK/$ 22.271 +0,65%

CZK/£ 26.675 -0,12%

CZK/CHF 24.053 +0,52%

06. 12. 2018

0 komentářů

Americké dluhopisy signalizují začínající recesi

 

Dluhopisový trh signalizuje začínající recesi ve Spojených státech. Výnosy dlouhodobých dluhopisů se dostávají pod výnosy krátkodobých bondů. Stejný signál se objevil před každou recesí ve Spojených státech od roku 1975. 

Americký trh se v úterý propadl nejvíce od poloviny října. Index Dow Jones odepsal 3,1 procenta a Nasdaq v průměru téměř čtyři procenta. Vývoj na amerických trzích se přenesl na asijské i evropské trhy. Propadaly se akcie ve Frankfurtu, Paříži, Londýně i na pražské burze.

Poklesy burz začaly vyvolávat obavy investorů z blížící se recese americké ekonomiky. Důvodem jsou výnosy desetiletých státních dluhopisů, které jsou téměř stejné jako dvouletých. Výnosy některých dlouholetých dluhopisů se dokonce dostaly pod výnosy krátkodobých.

„Zkušenost je, že jedním ze znaků recese bylo, že dlouhodobé výnosy jsou nižší než krátkodobé,“ uvádí hlavní ekonom J&T Banky Petr Sklenář s tím, že ekonomika je na svém vrcholu, což povede k tomu, že Fed v budoucnosti bude snižovat sazby. To se podepíše na výnosech dluhopisů.
Zdroj : E15.cz

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Kostolanyho dluhopisové spekulace

Burzovní guru André Kostolany radil tak, že neservíroval „hotová jídla, ale recepty, abyste si mohli sami uvařit to, co vám chutná“. Jako finanční instrument tento guru často vyzdvihoval akcie, ovšem stranou nenechával ani dluhopisy.

Text: Radovan Novotný

18. 01. 2019

Peter Bálint, Infinity Capital Group

Peter Bálint: Do dluhopisů dnes neinvestujte, ale sledujte je

Doporučuje vyhnout se jak státním, tak korporátním dluhopisům. „Zároveň bych však doporučoval dluhopisový trh pečlivě sledovat,“ říká Peter Bálint, Managing Partner, Infinity Capital Group. Co je na dluhopisovém trhu tak významného? A proč se mu dnes vyhnout?

Text: Redakce

06. 03. 2018


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *