Středa 28. října. Je Státní Svátek

Americké banky rozjíždí okamžité platby

Banky 04.08.2016 | 11:50 0 Komentářů

Banky ve Spojených státech postupně zavádějí okamžité platby. Zatím poslední bankou, která možnost převést peníze z účtu na účet během několika vteřin začala nabízet, je banka Wells Fargo. Připojila se tak k velkým bankám jako JPMorgan Chase, Bank of America či US Bank.

Kdo nenabízí okamžité převody jen s použitím emailu nebo telefonního čísla ve Spojených státech, nedrží krok s konkurencí. „Sledujeme, co zákazníci chtějí, a děláme všechno pro to, abychom zůstali konkurenceschopní,“ říká Brett Pitts z digitální sekce banky Wells Fargo.

V Česku určitou formu okamžité platby začala v dubnu nabízet například Česká spořitelna. Mobilní aplikace Friends 24 umožňuje zasílat částky do tisíce korun přes SMS, email či přes messengery bez nutné znalosti čísla účtu.

„To vyplní příjemce platby, a to jen při prvním kontaktu s aplikací. Platby z ČS do ČS se připisují hned, u plateb do jiné banky záleží na tom, jak rychlý platební styk konkrétní banka má, ale pracujeme na tom, aby peníze chodily okamžitě bez čekání i tam,“ vysvětluje Klára Pačesová z tiskového oddělení banky. Zatímco v Čechách jsou okamžité platby v začátcích, v Indonésii již fungují léta.

Zdroj: iDnes.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.