Sobota 25. září. Svátek má Zlata.

Akcie zakončily týden růstem

Investice Daniel Kuchta 22.08.2008 | 17:05 1 Komentář

Akciové trhy si dnes vedly vcelku dobře, což se odrazilo také na výsledku pražská burzy, která si připsala procentní zhodnocení a uzavřela tak celý týden v plusu.

Pražská burza si dnes při mírně nadprůměrném objemu 2,2 miliardy korun připsala více než procentní zisk (PX +1,05 %) a v týdenním hodnocení se tak dostala do černých čísel (0,48 %).

Rozdílné obchodování mají za sebou developerské společnosti, z nichž nakonec lépe dopadlo Orco, které si připsalo druhé nejlepší dnešní zhodnocení na BCPP +2,14 %, oproti ECM, které bylo nejhorším titulem se ztrátou 3,45 %.

Největší objemy si připsal ČEZ, který ale kvůli poklesu ceny elektřiny ztratil, i přes zvýšení doporučení od Deutsche Bank, 0,32 %. Negativně na něj nakonec působilo také snížení ceny ropy. Posledním ztrátovým titulem dnes byl Pegas Nonwovens, který ztratil zanedbatelných 0,05 %.

Pozitivní nálada vládla v bankovním sektoru, kterému pomohly spekulace ohledem prodeje banky Lehman Brothers korejské Korea Development Bank. Erste Bank přidala 3,11 %, Komerční banka „pouze“ 1,10 %.

Dařilo se také společnosti NWR (+1,75), která o níž necelý týden před ohlášením výsledků projevili zájem zejména zahraniční investoři. Dobré zprávy posledních dnů se také odrazily na zájmu o akcie pojišťovací společnosti VIG (+0,98 %).

Pozitivní nálada dnes vládla také na ostatních středoevropských (ATX +0,94 %, WIG +1,33 %, BUX +1,8 %) i západoevropských (FTSE +2,01 %, DAX +1,56 %, CAC +1,81 %) trzích a v kladném teritoriu díky zprávám o Lehman Brother a klesající ceně ropy otevřely také US trhy (DJIA +1,15 %, S&P 0,86 %, Nasdaq +0,96 %).

Zdroj: Patria, BCPP, Bloomberg

Jeden komentář: “Akcie zakončily týden růstem”

  1. bejčák napsal:

    Vývoj jednotlivých titulů na pražské burze za poslední týden naleznete na http://stockcharts.wz.cz/bcpp5d.html

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.