Pondělí 20. září. Svátek má Oleg.

Americké investiční banky nemají to nejhorší za sebou

Podle agentury Reuters upozorňují analytici z Wall Street na možnost dalšího těžkého čtvrtletí amerických investičních bank.

Analytici amerických bank se opět pustili do vzájemného snižování doporučení a odhadů výsledků v očekávání dalších odpisů investic do obligací a nízkých provozních příjmů.

Banka Lehman Brothers doplatila kromě špatných zpráv o nezdařeném prodeji svých aktiv také na zvýšení odhadu ztráty ve třetím čtvrtletí od analytika Citigroup Prashanta Bhatiu a klesla o 9 %. Bhatia společně s analytikem Lehman Brothers Rogerem Freemanem pak snížili odhad výsledku za třetí čtvrtletí bankám Goldman Sachs a Morgan Stanley.

Bhatia odhaduje, že odpisy bank půjdou opět do miliard dolarů, konkrétně u Lehman Brothers předpokládá odpisy 2,9 miliardy dolarů, u Goldman Sachs 1,8 miliardy dolarů a u Morgan Stanley 1,7 miliardy dolarů.

Odpisy v tomto čtvrtletí vzniknou podle Freemana z podřadných i kvalitních hypoték, z cenných papírů i úvěrů a dodal, že pokles hodnot těchto aktiv se za pár posledních týdnů zrychlil.

Zdroj: Patria, Reuters

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.