Pátek 30. července. Svátek má Bořivoj.

4 500 účastníků druhého penzijního pilíře si stále nezažádalo o své úspory

Penze 07.10.2016 | 12:18 0 Komentářů

Účastníci zrušeného druhého penzijního pilíře měli do 30. září 2016 oznámit penzijní společnosti, jakým způsobem chtějí své úspory vyplatit. Pět procent účastníků však stále o peníze neprojevilo zájem. 

Lidé volili nejčastěji převod na účet nebo výplatu složenkou, do třetího pilíře si nechalo naspořené prostředky převést 7,5 procent účastníků,“ říká Aleš Poklop, prezident Asociace penzijních společností ČR a šéf penzijní společnosti České spořitelny.

Peníze začnou penzijní společnosti vyplácet od 15. října do konce roku. Účastníci, kteří neoznámí způsob výplaty, o své peníze nepřijdou. Pokud zažádají později, výplata se může protáhnout až na začátek příštího roku. V případě, že vůbec nezažádají, prostředky budou převedeny na příslušný finanční úřad, kde si o ně bude muset klient zažádat.

„Jsme připraveni našim klientům vyjít vstříc, a když dostaneme jeho dopis s nějakým zpožděním, tak půjde-li to, a nějaký čas to půjde, vyjdeme jim vstříc. Je to náš klient a posílat ho kvůli nějaké formalitě na finanční úřad, tím bychom nic nezískali,“ říká šéf KB Penzijní společnosti Pavel Racocha. „Více než kdy dřív však platí, že kdo dosud vyjádření neposlal, měl by to udělat opravdu bezodkladně,“ dodává Aleš Poklop.

Zdroj: iDnes.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.