Pátek 16. dubna. Svátek má Irena.

Utrácíte? Třeba za to může vaše znamení zvěrokruhu

Máte-li po návštěvě nákupního centra vždy vymetený účet a z peněženky trčí leda účtenky, může to být způsobeno tím, v jakém měsíci jste se narodili. Podle průzkumu totiž znamení, ve kterém jsme se narodili, ovlivňuje i to jak zacházíme s penězi.

Když vám manžel nebo manželka budou vyčítat vyluxované konto, můžete se vymluvit na hvězdy, tedy, v případě, že jste narozeni ve znamení berana. Tito lidé totiž podle průzkumu Citibank mezi největší utráceče.

Jestli zapomenete na výročí svatby, nebo nechcete koupit tchýni drahý dárek, zase jako omluva datum vašeho narození. Lidé ve znamení Štíra jsou totiž extrémně šetřiví. Štíři jsou ze všech znamení nejspořivější a nejmenší částky vynaloží právě i na nákup potravin a zboží každodenní potřeby. Pro lidi narozené ke konci října a na začátku listopadu je typické uvážlivé šetření, které se však čas od času může nečekaně proměnit v záchvat bezhlavého utrácení.

Do každodenních nákupů nejvíce investují ženy narozené ve znamení Ryb, pro které je však podle hvězd a astrologie charakteristický spíše rozvážný přístup k nakládání s finančními prostředky. Ženy jsou ale v utrácení rozvážnější a šedivější než muži. Ženy narozené ve znamení Ryb i přes velký každodenní nákupní apetit utratí skoro o polovinu méně než muži Býci.

„Analýza nákupního chování našich klientů podle slunečních znamení přinesla zajímavé výsledky, z nichž některé potvrzují, ale jiné naopak vyvracejí charakteristické rysy připisované astrology jednotlivým znamením,“ říká k výsledkům průzkumu Veronika Špaňárová, ředitelka retailového bankovnictví Citibank.

 

 

Jeden komentář: “Utrácíte? Třeba za to může vaše znamení zvěrokruhu”

  1. kwinna napsal:

    Článek mě vážně pobavil. Jsem narozená ve znamení berana, a přitom jsem šetrná někdy až moc. Můj muž je naopak štír a šetrností zrovna neoplývá. Nemá sice záchvaty bezhlavého utrácení, ale ohledně financí je mnohem velkorysejší než já. Takže jsem přesvědčena, že to záleží spíše na výchově a prostředí, ve kterém člověk vyrůstal, nikoli na znamení zvěrokruhu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.