CZK/€ 23.655 -0,13%

CZK/$ 21.982 -0,78%

CZK/£ 27.533 -0,24%

CZK/CHF 24.244 -0,36%

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

19. 10. 2022

0 komentářů

Tři tipy na zajímavou investici do korporátních dluhopisů

 

V době vysoké inflace je velmi složité zvolit správnou investiční strategii. Stejně jako v každém období lze jednoznačně doporučit rozložení rizika a úspory či kapitál rozdělit do několika produktů. Klíčem k úspěšné investici je rovněž výběr produktu s fixním výnosem. Jednou z možností mohou být korporátní dluhopisy. Jejich výnosy se dnes pohybují mezi deseti a dvanácti procenty, takže inflaci zcela nepokryjí. Pokud je ale investor nakoupí v současné době, stejných deset – dvanáct procent budou vynášet i za čtyři roky, až bude inflace opět na nízkých hodnotách. A je zřejmé, že pak se bude jednat o jednu z nejvýhodnějších investic.

Loading 

Za čtyři roky totiž budou emitenti „nových“ korporátních dluhopisů nabízet třeba už „jen“ šest sedm procent, ale dnes nakoupené dluhopisy si udrží současných dvanáct procent.

Široká nabídka korporátních dluhopisů vyžaduje však pečlivou volbu spolehlivého emitenta. Zkušení investoři doporučují prostudovat veškerou dostupnou dokumentaci k emisi a je vhodné se alespoň telefonicky spojit s emitentem a ověřit základní informace včetně ochoty emitenta komunikovat s investory. Dobrým vodítkem může být také druh podnikání emitenta. Obecně lze říci, že dobré zkušenosti jsou s kvalitními podnikatelskými projekty z oboru stavebnictví, strojního a potravinářského průmyslu.

Od roku 2014 jsme s expertním portálem Dluhopisy.cz získali mnoho zkušeností a znalostí. Z aktuálních emisí bych vyzdvihnul tři velmi zajímavé a kvalitní projekty českých výrobních firem.

Alemar Food Group

Alemar Food Group je předním zpracovatelem masa v Evropě. Díky jedinečné technologii a vlastnímu výzkumu se stal výrobní špičkou ve svém oboru. V současné době jsou základem jeho produkce masové konzervy pro psy a svoje portfolio neustále rozšiřuje, stejně tak jako výrobní kapacity. V letošním roce dokonce již získal certifikaci na prodej masa pro lidskou spotřebu. Dluhopisy Alemar jsou jedním z příkladů, kdy lze úrok 14,5 % zafixovat až na 4,5 roku.

CEMENTO EKO beton

EKO beton je úspěšná emise z oblasti českého stavebního průmyslu. Společnost CEMENTO EKO-BETON s.r.o. prostřednictvím emise financuje projekt na recyklaci a zpracování betonové suti, ze které vyrábí speciální betonovou směs. Jedná se opět o velmi hodnotnou emisi, neboť vlastník společnosti je dlouhodobě aktivní v oboru stavebního průmyslu a stavebních materiálů a má za sebou již jednu úspěšnou emisi dluhopisů.

REKLAMA

TENA EDM PROGRES

Emitentem TENA EDM PROGRES III je zavedená strojírenská společnost s růstovým potenciálem, diverzifikovaným portfoliem klientů a jednou již splacenou emisí. V majetku společnosti jsou stroje a technologie za 18 milionů korun. Rozšířením technologického parku vzroste hodnota hmotného majetku na více než 24 milionů! Jedná se tedy o příkladný projekt českého strojírenského průmyslu a vysoce spolehlivého a prověřeného emitenta.

Autor: Jiří Mesároš, investor a majitel expertního portálu Dluhopisy.cz

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Jaké společnosti na Nasdaq se nyní vyplatí sledovat?

Index Nasdaq, který zahrnuje více než 2500 akcií obchodovaných na stejnojmenné burze, se stabilizoval nad 12 255,95 bodů. To znamená konec medvědího trendu pro tento vysokotechnologický benchmark“Medvědí“ trend na Nasdaqu trval 138 obchodních dní, což je nejdelší období poklesu od roku 2008, kdy prodeje převládaly po dobu […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

01. 06. 2023

Stanou se akcie AI společností nejchytřejší technologickou investicí pro běžné investory?

Umělá inteligence (AI) způsobuje revoluci v různých odvětvích a mění způsob našeho života a práce. Od samořídících aut po osobní asistenty, jako jsou Siri a Alexa, se AI stává nedílnou součástí našeho každodenního života. Tato technologie přitahuje velkou pozornost investorů, kteří hledají další velkou investiční příležitost.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

30. 05. 2023

Komentář: Krocení inflace má dva soky – vládu a bilanci ČNB

Doby se mění. Už i v nejvyšších patrech ČNB se uvažuje o tom, že velká bilance centrální banky mění působení měnové politiky. ČNB jako instituce nese na svých bedrech důsledky někdejší nekonvenční politiky. Náklady na realizaci měnové politiky v době vyšších úrokových sazeb enormně vzrostly, stahování likvidity se […]

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

26. 05. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *