Pondělí 19. listopadu. Svátek má Alžběta.

První týden soutěže X-Trade Brokers Cup o Porsche a komunikátory HTC se vydařil

Přinášíme jména výherců komunikátorů HTC a shrnutí prvního týdne soutěže X-Trade Brokers Cup, ve které je hlavní výhrou Porsche Cayman. Soutěžící nejvíce obchodovali měnové páry, ale nejvyšší zisky byly realizovány na komoditách.

Obchodování se v předcházejícím týdnu neslo v pozitivním duchu. Velmi dobře začala výsledková sezóna ve Spojených státech, firmy Alcoa a PepsiCo příjemně překvapily. Akciové i komoditní trhy rostly a to ovlivnilo strategie našich soutěžících. V souhrnných statistikách byly nákupní příkazy daleko úspěšnější než prodejní. Nejobchodovanějším instrumentem se minulý týden stal měnový pár EUR/USD, který figuroval v jedné pětině obchodních příkazů. Ropa obsadila druhé místo se 14 % a zlato na třetím místě s 10 % obchodních příkazů.

Zatímco vývoj ceny ropy a měnového páru EUR/USD se soutěžícím podařilo odhadnout na výbornou, rekordní vzestup ceny zlata se pro mnohé stal tvrdým oříškem.  Zlato se minulý týden stalo miláčkem investorů a vzrostlo až na 1060 USD za trojskou unci. Pomáhal mu ztrácející dolar, který mírně oslaboval ke všem hlavním světovým měnám kromě britské libry. K růstu mohla přispět i informace o plánu arabských států platit za ropu košem měn doplněným o zlato. Také zprávy o snížené těžbě zlata v Jihoafrické republice mohly povzbudit obchodníky k nákupu.

Nejvyšší souhrnné výdělky byly zaznamenány na ropě, už zmíněném měnovém páru EUR/USD  a překvapivě také na sojových bobech. Tato relativně klidná komodita přidala přes 8 % a nákupní příkazy se v průběhu týdne jen hrnuly. Nejziskovějším individuálním obchodem týdne se stal prodejní příkaz na zemní plyn. Soutěžící vstoupil do obchodu ve čtvrtek prodejem 10 kontraktů při otevírací ceně 5,001 USD/BTU. Pozici zavřel ještě týž den na ceně 4,830 USD/BTU. Tento obchod mu přinesl zisk téměř 35 tisíc euro.

Co se týká samotných soutěžících, více než polovina pochází ze Slovenska. Nejaktivnější byli obchodníci z Bratislavského kraje, Prahy a Košického kraje. Přestože mezi soutěžícími je pouze 17 % žen, se svými výsledky rozhodně nezklamaly a na Slovensku se ženě dokonce podařilo vyhrát.

Paní Zuzana Holienčinová z Trnavského kraje zhodnotila svůj virtuální účet o 808 % a dosáhla nejvyššího zhodnocení za celý první týden soutěže. Nejlepší muž na Slovensku, pan Vladimír Barcík z Trenčianského kraje dokázal zhodnotit účet o 669 %. V České republice dosáhl nejvyššího zhodnocení v prvním týdnu pan Ladislav Hrubý z Prahy se zhodnocením účtu o 724 %. Nejlepší Češka, paní Věra Pajková, dokázala zhodnotit svůj virtuální účet o 576 %.  Všem výhercům komunikátorů HTC Diamond 2 gratulujeme a připomínáme, že se stále soutěží o Porsche.  

Stále je čas se zapojit. Soutěžícím musí být více než 18 let a musí být občané Česka nebo Slovenska. Zájemci najdou všechny důležité informace na adrese www.xtb.cz, a mohou se registrovat až do samého závěru soutěže na konci října.

K výhře může stačit pouze pár dobrých obchodů v průběhu několika dní. Každý soutěžící si sám zvolí takovou strategii, jaká mu vyhovuje. Do čela soutěže se mohou dostat opatrní investoři s averzí k riziku, kteří postupně navyšují počet obchodovaných kontraktů. Stejně tak i soutěžící, kteří sázejí vše na jednu kartu a riskují celý svůj virtuální vklad. Vyhrát může opravdu každý. Všem účastníkům soutěže přejeme hodně štěstí a spoustu ziskových obchodů v dalším pokračování naší soutěže X-Trade Brokers Cup.

Účastníte se investiční soutěže o Porsche?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

3 komentáře: “První týden soutěže X-Trade Brokers Cup o Porsche a komunikátory HTC se vydařil”

 1. FL napsal:

  Je to sranda, ale opravdu jen sranda.
  Spis mi to pripomina ALL-IN jako v pokeru, aby clovek byl v top10, jinak to nema moc cenu 🙂

  • Radek napsal:

   Přesně tak 🙂 – založit si víc účtů (pozor na pravidla), vsadit si vše na vzestup na polovině účtů, na pokles v druhé polovině a takto opakovat do vyčerpání účtů :-).

   • Honza napsal:

    Tak tak. Čas na další iteraci nastává vždy, když půlka dosud aktivních účtů končí na 0 a druhá půlka na dvojnásobku. Myslím, že se 128 účty bych to takhle např. na ropě vyhrál. (Minule to první jen cca zestonásobil.)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.