Pátek 14. srpna. Svátek má Alan.

První týden soutěže X-Trade Brokers Cup o Porsche a komunikátory HTC se vydařil

Přinášíme jména výherců komunikátorů HTC a shrnutí prvního týdne soutěže X-Trade Brokers Cup, ve které je hlavní výhrou Porsche Cayman. Soutěžící nejvíce obchodovali měnové páry, ale nejvyšší zisky byly realizovány na komoditách.

Obchodování se v předcházejícím týdnu neslo v pozitivním duchu. Velmi dobře začala výsledková sezóna ve Spojených státech, firmy Alcoa a PepsiCo příjemně překvapily. Akciové i komoditní trhy rostly a to ovlivnilo strategie našich soutěžících. V souhrnných statistikách byly nákupní příkazy daleko úspěšnější než prodejní. Nejobchodovanějším instrumentem se minulý týden stal měnový pár EUR/USD, který figuroval v jedné pětině obchodních příkazů. Ropa obsadila druhé místo se 14 % a zlato na třetím místě s 10 % obchodních příkazů.

Zatímco vývoj ceny ropy a měnového páru EUR/USD se soutěžícím podařilo odhadnout na výbornou, rekordní vzestup ceny zlata se pro mnohé stal tvrdým oříškem.  Zlato se minulý týden stalo miláčkem investorů a vzrostlo až na 1060 USD za trojskou unci. Pomáhal mu ztrácející dolar, který mírně oslaboval ke všem hlavním světovým měnám kromě britské libry. K růstu mohla přispět i informace o plánu arabských států platit za ropu košem měn doplněným o zlato. Také zprávy o snížené těžbě zlata v Jihoafrické republice mohly povzbudit obchodníky k nákupu.

Nejvyšší souhrnné výdělky byly zaznamenány na ropě, už zmíněném měnovém páru EUR/USD  a překvapivě také na sojových bobech. Tato relativně klidná komodita přidala přes 8 % a nákupní příkazy se v průběhu týdne jen hrnuly. Nejziskovějším individuálním obchodem týdne se stal prodejní příkaz na zemní plyn. Soutěžící vstoupil do obchodu ve čtvrtek prodejem 10 kontraktů při otevírací ceně 5,001 USD/BTU. Pozici zavřel ještě týž den na ceně 4,830 USD/BTU. Tento obchod mu přinesl zisk téměř 35 tisíc euro.

Co se týká samotných soutěžících, více než polovina pochází ze Slovenska. Nejaktivnější byli obchodníci z Bratislavského kraje, Prahy a Košického kraje. Přestože mezi soutěžícími je pouze 17 % žen, se svými výsledky rozhodně nezklamaly a na Slovensku se ženě dokonce podařilo vyhrát.

Paní Zuzana Holienčinová z Trnavského kraje zhodnotila svůj virtuální účet o 808 % a dosáhla nejvyššího zhodnocení za celý první týden soutěže. Nejlepší muž na Slovensku, pan Vladimír Barcík z Trenčianského kraje dokázal zhodnotit účet o 669 %. V České republice dosáhl nejvyššího zhodnocení v prvním týdnu pan Ladislav Hrubý z Prahy se zhodnocením účtu o 724 %. Nejlepší Češka, paní Věra Pajková, dokázala zhodnotit svůj virtuální účet o 576 %.  Všem výhercům komunikátorů HTC Diamond 2 gratulujeme a připomínáme, že se stále soutěží o Porsche.  

Stále je čas se zapojit. Soutěžícím musí být více než 18 let a musí být občané Česka nebo Slovenska. Zájemci najdou všechny důležité informace na adrese www.xtb.cz, a mohou se registrovat až do samého závěru soutěže na konci října.

K výhře může stačit pouze pár dobrých obchodů v průběhu několika dní. Každý soutěžící si sám zvolí takovou strategii, jaká mu vyhovuje. Do čela soutěže se mohou dostat opatrní investoři s averzí k riziku, kteří postupně navyšují počet obchodovaných kontraktů. Stejně tak i soutěžící, kteří sázejí vše na jednu kartu a riskují celý svůj virtuální vklad. Vyhrát může opravdu každý. Všem účastníkům soutěže přejeme hodně štěstí a spoustu ziskových obchodů v dalším pokračování naší soutěže X-Trade Brokers Cup.

Účastníte se investiční soutěže o Porsche?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

3 komentáře: “První týden soutěže X-Trade Brokers Cup o Porsche a komunikátory HTC se vydařil”

 1. FL napsal:

  Je to sranda, ale opravdu jen sranda.
  Spis mi to pripomina ALL-IN jako v pokeru, aby clovek byl v top10, jinak to nema moc cenu 🙂

  • Radek napsal:

   Přesně tak 🙂 – založit si víc účtů (pozor na pravidla), vsadit si vše na vzestup na polovině účtů, na pokles v druhé polovině a takto opakovat do vyčerpání účtů :-).

   • Honza napsal:

    Tak tak. Čas na další iteraci nastává vždy, když půlka dosud aktivních účtů končí na 0 a druhá půlka na dvojnásobku. Myslím, že se 128 účty bych to takhle např. na ropě vyhrál. (Minule to první jen cca zestonásobil.)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.