Úterý 16. července. Svátek má Luboš.

Akciové indexy: Wall Street opět posiluje po pozitivních makrodatech a solidním startu výsledkové sezóny

09.10.2009 | 10:16 0 Komentářů

Americké akcie včera opět posílily, hlavní akciové indexy zakončily seanci v zelených číslech (Dow Jones Industrial Avg. +0,63%, S&P +0,75%, Nasdaq +0,64%). K cestě vzhůru pomohla trhům jednak lepší makrodata, ale i solidní start výsledkové sezóny, po společnosti Alcoa potěšila obchodníky svými výsledky i firma PepsiCo. Lepší čísla přišla také z trhu práce – počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti klesl v týdenním srovnání z 554 tis. na 521 tis.

Dnešní makroekonomický kalendář obsahuje jedinou významnější položku a tou je obchodní bilance za srpen, kde se očekává schodek 33 mld. USD. Z hlediska korporátních zpráv dnes žádná významnější společnost hospodářské výsledky nezveřejní, příští týden se však výsledková sezóna rozjede naplno, výsledky zveřejní některé bankovní domy a významné technologické společnosti.

Futures na hlavní americké akciové indexy se zatím pohybují na podobných hodnotách, na kterých včerejší obchodování uzavíraly (DJIA +0,21%, S&P 500 +0,24%, Nasdaq +0,03%).

Více informací o aktuálním dění na trhu a podrobnější analýzu dnešních událostí najdete v denním komentáři (http://www.xtb.cz/repository/cz/analyzy/Deniky/2009-rijen/2009-10-09_daily.pdf) na stránkách X-Trade Brokers.

Autor: Jan Rohrbacher (jan.rohrbacher@xtb.cz)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.