CZK/€ 24.355 -0,02%

CZK/$ 22.601 -0,07%

CZK/£ 28.423 +0,07%

CZK/CHF 25.809 +0,10%

Text: Zbyněk Prim

16. 09. 2014

143 komentářů

Příběh z praxe: Jak přijít o 1,5 mil. Kč přes IŽP

 


 

Příběh začíná schůzkou s klientem, který má údajně přeplatek na pojistné smlouvě a špatně nastavené SIPO. Vzhledem k tomu, že klient je zvídavý, chvilku si povídáme a debatujeme. Náhle klient jen tak prohodí, že si spoří docela dost peněz do pojistné smlouvy – do jaké jiné, nežli do investičního životního pojištění.

Po chvilce bylo vidět, že klient lehce znejistil. To jsme si povídali na téma hodnota investice, výše odkupného a výše poplatků (zvláště počátečních jednotek). Klient pronesl: „Kdybyste věděl, kolik jsem si tam již naspořil….“ A tak jsme požádali pojistitele, aby nám rozklíčoval zaplacené platby ze strany klienta, hodnotu investice, možnosti mimořádného výběru či výši odkupného.

Došlo na střet s realitou a klient se přesvědčil o „výhodnosti“ spoření do pojistné smlouvy. Klient měl starší smlouvu, cca 2 roky, kde si platil pár korun. Řádově pár stokorun. Náhle ale došlo k rapidnímu navýšení platby běžně placeného pojistného na 50 000 Kč měsíčně. A světe div se! Přibližně 25. měsíc (možná 26. či 27., to ale není podstatné) byla „poradcem“ platba pojistného snížena. Již ale ne na stokoruny, ale „jen“ na střední tisícikoruny.

Celkem bylo do smlouvy klientem zaplaceno cca 1,5 mil. Kč, kdy podstatná část byla zaslána ve 2 letech a nějakém tom měsíci. Že je to krádež za bílého dne? A tipujete, že smlouvu uzavřel „Vlk z Prahy“? Kdepak. Tato kauza je nová úroveň „finančního poradenství“.

Co motivovalo klienta k uzavření tak vysoké úložky? Logicky – vlastní investice a zhodnocení prostředků. Ale v hlavně jde o to, že klient si chtěl fakticky spořit částku nižší – cca 35 000 Kč! A tak proč si „spořil“ 50 000 Kč? Na doporučení zprostředkovatele! „Chcete vysoké zhodnocení? Já vám jej nabídnu: spořte si svých 35 000 Kč, kliente, a já vám budu po dobu 2 let platit zbylých 15 000 Kč (do pojistné smlouvy samozřejmě).“  A to je přeci fantastické zhodnocení! A to prosím nepočítáme výnosy pojišťovny.  Kdo by neuzavřel?

REKLAMA

A také si říkáte, že se klient měl zeptat: „Z čeho to budete platit, pane poradče?“ Inu, nezeptal se. A proč? Proč klient nepochyboval? Měl k poradci důvěru.

Případ je rafinovanější, než se zdá na první pohled. Poradce pracoval pro zaměstnavatele klienta – resp. měl na starost zprostředkovávat příspěvek zaměstnavatele na penzijní připojištění (dnes doplňkové penzijní spoření) či životní pojištění dle volby zaměstnanců. (Hádejte, kolik bylo sjednáno příspěvků na „penzi“…)

Jinými slovy: zaměstnavatel měl sjednaného finančního zprostředkovatele, který měl zabezpečovat agendu příspěvků (benefitů) od zaměstnavatele. Pan poradce si vybudoval důvěru jak na straně zaměstnavatele, tak i zaměstnanců. Poté přišel s touto nabídkou pro zaměstnance a to prosím formou „reklamní akce“! Dokonce i s letákem se slovy: „Limitovaná nabídka platí pro uzavření smlouvy životního pojištění – budete si dávat částku X a my vám poměrnou částku Y doplatíme!  Dáme vám až 30 plateb, takže kdo dříve uzavře, více dostane!“ Ten, kdo měsíc „prováhal“ dostal „jen“ 29 plateb…

Zaměstnanci byli doslova zmateni, resp. byla zneužita jejich důvěra. Byl jim velmi mylně (lživě) prodán produkt „výhodné spořící pojistky“, „zastřešené“ zaměstnavatelem (ač v tom byl zaměstnavatel nevinně, to podotýkám). Nemluvě o prodeji samotné pojistky jako takové.

REKLAMA

Klient měl schůzku ještě s dalším poradcem, sdružením na ochranu spotřebitele a právníkem. A to nejen pro ověření skutečností a shrnutí faktů, ale i pro zjištění možností navrácení (a já se nebojím to slovo použít) ukradených peněz klienta. O nekalých praktikách poradce nemluvě …

A jaký bude další postup?

S klientem zkusíme zjednat nápravu. Uvidíme, jak se k případu postaví poradce, makléřská společnost, pojišťovna (která má také máslo na hlavě), ČNB atd. Příběh nyní pokračuje v rukou právníka. Jakmile se posune libovolným směrem, přineseme jeho pokračování.

Loading

Vstoupit do diskuze 143 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Mohou mít živnostníci průměrný důchod?

Osoby samostatně výdělečně činné mají v průměru značně nižší starobní důchod než zaměstnanci. V září letošního roku činil průměrný starobní důchod 20 254 Kč. Za jakých podmínek mohou takto vysoký starobní důchod mít i OSVČ?

Text: Petr Gola

Foto: Shutterstock

08. 12. 2023

Nástrahy světa korporátních dluhopisů. Vyhněte se podvodu, než bude pozdě

Investice do korporátních dluhopisů jsou tradiční cestou, jak dosáhnout stabilních výnosů, avšak v dnešním ekonomickém prostředí se stává stále důležitějším faktorem rozpoznat rizika spojená s tímto typem investice. Nedávný rozmach firemních dluhopisů v České republice přinesl na trh novou úroveň složitostí a výzev. Nový nástroj, srovnávač firemních […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

06. 12. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • pavel-hanzl

  22 září, 2014

  Pane Prime, nacházíme se ve velmi vypjaté době, kdy nám skupina hloupých chce značně regulovat živobytí. Vaše pohádka říká jediné: brutálně tlačíte na to, aby ta regulace byla a aby byla brutální. Já tenhle tyrkysový sen nenávidím!

  I kdyby váš příběh byl pravdivý, je neodpovědné, ba přímo plošně škodlivé, škodlivé pro náš obor i pro klienty, abyste jej takto zveřejnil a ještě slíbil seriál. Lepší by bylo daného poradce potichu potrestat někde v podchodu metra. Až odevzdá vašemu klientu co ukradl, přiveďte jej pak v poutech před sídlo ČNB, připoutejte řetězem a na krk mu dejte ceduli s popisem, co provedl. Potrestá jej dav či ČNB. Potrestá viníka a vy pak o tom napište nekrolog. Takto jen dáváte lidem jako je pan Fejtek další munici, lidem jako je pan Borkovec a celá ta ČAP. Ti všichni se chtějí regulacemi obohatit na nezávislých poradcích, chtějí delší ručení a omezené provize ze životních pojistek, chtějí nízké vyplácení rozložené do více let, v prostředí napěchovaném bouchači a zoufalci, co si neumějí regulérně najít nové obchody, v prostředí, kde smlouva nemá naději přežít i bez viny poradce, co ji dělal. Chtějí zabít svobodu finančního poradce pracovat, vydělat a výdělek i udržet.

  Odpovědět

 • Yowie

  22 září, 2014

  Zajímavá představa pane Hanzle. Má to ale jeden háček. Zaměstnanci ČNB by se přes hromady přikurtovaných poradců nedostali do práce…:-)

  Odpovědět

 • pavel-hanzl

  22 září, 2014

  Dobrý den, pane Yowie!
  Prosím, abyste zcela vážně navrhl něco efektivního a spravedlivého, jak střílet vlky. Nemyslím tak, že zabijete půl Aljašky atomovkou…

  Odpovědět

 • dO.Ob

  22 září, 2014

  Návrh je – Trestat pojišťovny a chtít škody po nich. – vložené prostředky, odškodnění, ušlý výnos, náklady na vyřešení případu. Ze zákona mají povinnost kontrolovat produkci a mají odpovědnost za své zprostředkovatele.

  Následně jejich částečný regres (cca 2/3) na distribučních kanálech (MLM) a ty ať si dělají částečný regres (1/3) na poradcích.

  Tak budou angažováni všichni, i MLM a pooly mají povinnosti za svoje zprostředkovatele, tak ať si to vyjedi .

  Ideálně to svěřit soukromým subjektům, které to budou také dělat za účelem zisku (klient by nehradil nic), protože když to budou dělat za účelem zisku, bude se rozporovat jakkákoliv chyba v procesu :)

  A pak bude pořádek

  Odpovědět

 • Yowie

  22 září, 2014

  Také Vás zdravím. Úplně bych si nepodsouval zničení celého oboru. Nejrozumnější mi zde asi přijde to, co napsal Michal Doubek.

  A určité regulace jsou potřeba. Představte si např. doktora ve středověku. Kolikrát to byli spíš samozvaní šamani jejichž univerzálním lékem na cokoliv bylo pacientovi pustit žilou.

  A dnes?

  Pokud nemáte VŠ daného směru a příslušné atestace, tak si zkrátka neškrtnete.

  Myslíte, že by nám bylo lépe, žili bychom déle a byli zdravější, kdyby se za doktora mohl vydávat kdokoliv?

  A naprosto stejné je to s fin. poradenstvím.

  Takže přísné odborné zkoušky, zákaz MLM ve financích, provize vázat na platby klienta a uvidíte, že ještě během Vašeho života prestiž poradenství stoupne alespoň nad úroveň popeláře.

  Odpovědět

 • 22 září, 2014

  Rádoby poradenství je prodej. Proč asi není tento obor plný skutečných odborníků? Protože se na prodej nehodí. A to žádné zkoušky nezmění.

  Odpovědět

 • Jáchym Bierhanzl

  23 září, 2014

  Tak od Vás Yowie, bych přirovnání lékaře k zprostředkovateli rozhodně nečekal. Tedy pokud jste „konzistentní“. Ve středověku bylo pouštění žilou standardní lékařskou metodou vyučovanou na lékařských fakultách všech evropských univerzit. No a dnes je (už dlouho) pouštění žilou standardní metodou konzumního světa.Už se těším až mně bude paní prodavačka v megahypermarketu ukazovat vysokoškolský diplom a certifikát od příslušné regulační autority.Průměrný smrtelník v naší kotlině utratí podstatně více svých peněz za spotřební zboží, které zná z televizní reklamy a televizních seriálů než za finanční produkty.

  Odpovědět

 • Jáchym Bierhanzl

  22 září, 2014

  Pane Hanzle, škodlivé je zakrývat nepříjemné a špatné věci. Špatné věci je nutné řešit. V civilizovaném světě civilizovaně :). Vy rád používáte silná slova, pěsti, řetězy a trestající davy. Komu jste dal naposled osobně někde v podchodu reálně na „budku“ :)? Na druhou stranu ovšem chápu Vaši obavu z negativní reklamy. Zvláště když je dost pitomá. O pravdivosti příběhu si myslím své (moc mu nevěřím), stát se však jistě mohl. Pana Prima, Vašeho bývalého kolegy z Fincentra, se musím zastat. Pan Prim nic nezveřejnil, on je jen autorem článku. Pokud je mně známo, Investujeme.cz patří do skupiny Fincentrum. Z dalších dílu „prima“ seriálu se jistě dovíme, která makléřská společnost má máslo na hlavě a kde se nám rýsuje nový transfer skupiny poradců. Kampak asi půjdou? Za tyrkysem ani k Vám asi ne, pane Hanzle :).

  Odpovědět

 • pavel-hanzl

  22 září, 2014

  Pane kolego, za mnou žádné zástupy poradců nechodí, bylo by to i zbytečné. Nestojím o masy zájemců. Stojím o kvalitní jednotlivce. Neslibuji jim Ferrari, ale kvalitní pomůcky a nový styl jejich práce, aby uspěli u nejlepších klientů.

  Odpovědět

 • dO.Ob

  22 září, 2014

  Dobrý den pane Hanzle,

  rád bych Vás požádal, jestli by bylo možné používat správnou terminologii.

  Poradci na české trhu téměř nejsou. Poradci, totiž musí ze své činnosti hradit DPH a prosím, řekněte mi, kolik kolegů, MLM firem a poolů ve skutečnosti jsou plátci DPH. Slovy NULA, protože když dojde na lámání chleba jste všichni jen zprostředkovatelé, toho co si klient přesně přál (nehledě na další rozdíly mezi poradenství a zprostředkováním).

  Jste tedy prodejci, kteří logicky vykonávají činnost za účelem zisku. Váš (myšleno oborově) zisk je v kontrastu s požadavkem klient (nízká cena, flexibilita) a už jen na základě lidských pudů, není možné aby oba požadavky byly v synergii.

  Jsou 2 modely, kdy to může fungovat. Buď přísná regulace, kdy nebude možnost někam uhýbat, nebo nevázat zprostředkování na odměnu.

  Určitě Vás napadne argument o ruce volného trhu a podobně. To by fungovalo ve chvíli, kdyby Vaši klienti disponovali stejnými informacemi jako vy. Bohužel to tak není a obor využívá svých znalostí v neprospěch klienta.

  Hawgh- domluvil jsem

  Odpovědět

 • Michal D.

  22 září, 2014

  Ale vždyť řešení je tak jednoduché !!! Zaveďme zákonem postupné vyplácení provizí po dobu 5-ti let nebo je vyplácejme ihned, ale dejme 5-tileté ručení za storno !!! Doufám, že toto v projednávané novele zákona 38 nezapadne a že zákonodárci alespoň toto přijmou. To, co se totiž děje v našem oboru už je do nebe volající a chce to opravdu razantní změnu, padni komu padni a ať to bolí sebevíc, velká očista je životně důležitá, k tomu náročné zkoušky s každoročním obhajováním odborné způsobilosti.

  Odpovědět

 • Angelus

  22 září, 2014

  Čemu pomůže ručení za smlouvu 5 let. Pokud pojišťovna pořád vyplatí 150% ročního pojistného, tak dle mého:

  1. inteligentní zprostředkovatele přejdou na průběžně vyplacené produkty.
  2. MLM budou dál cpát IŽP komukoliv, nováček někdy ani neví, že nějaké storno je. Boucne se smlouva a klient přijde o prachy stejně.

  Bohužel v okamžiku kdy po roce smlouva spadne, se nastornuje 50% provize, ale 80%. Tzn. víc zadlužených poradců, větší dluhy a problémy odejít z oboru.
  Uvědomujete si vůbec, že když by někdo vydělával 50 000.-Kč a ručil za smlouvu 5 let, tak když se rozhodne ukončit spolupráci, může počítat, že během 5 let bude muset vrátit 0 – 3000000.-Kč? V MLM je většina lidí negramotných a jen věří svému nadřízenému. Opravdu je vhodné dát manažírkům do ruky zbraň – když skončíš dohoní tě storna!

  Nebylo by lepší zálohové provize rovnou zakázat? Nechat v oboru jen následné provize s přímou vazbou platby klienta?
  Již dnes jsou pojišťovny, které vyplácí cca 30–45% ročního pojistného každý rok. Neživot je ± 15% ročně. Keci, že by se zprostředkovatel neuživil jseu jen žvásty parazitů z MLM. Tam by se zprostředkovatel 30% celkové provize opravdu neuživil.

  Odpovědět

 • Hana F.

  22 září, 2014

  Celé té taškařici se musím jen smát, no považte, není to úsměvné ? Pojišťovnám se od r. 2000 podařilo totálně pokřivit a zdeformovat trh životního pojištění skrze neustálé šroubování provizí, kde nebyl problém dostávat 230 až 250%. Takto si rozmazlily a vychovaly MLM firmy (které se je na oplátku naučily produkčně vydírat), ale i ten zbytek a teď samy neví, jak z toho ven. Pokud kterákoliv pojišťovna příjde sama a dobrovolně s tím, že dá na ŽP storno ručení od dvou let výše nebo začne vyplácet provize zaslouženě, tak to bude mít jen jeden jediný efekt, poradci a MLM firmy začnou nosit produkci tam, kde se vyplácí provize hned, celé a ručí se jen dva roky a to ještě poměrnou částí. Tak, a jak z toho ven, aby se vlk (pojišťovna) nažral a koza (poradce) zůstala celá ?

  Odpovědět

 • pavel-hanzl

  22 září, 2014

  Je to jednoduché, ale drahé. Selektivně vyšetřovat, dokazovat a trestat selhávající zprostředkovatele. Proto tu máme skupinu hloupých a naivních, kteří věří úředníkům a poslancům, že plošnými regulacemi, bezpříkladným zasahováním do svobodného trhu, něco vyřeší.

  Odpovědět

 • dO.Ob

  22 září, 2014

  Stačilo by jediné,

  aby se pojišťovny domluvili (případně aby je ČNB přísně trestala)Pojišťovny rozhodují, co přijmou za produkci a co ne.

  Je to prosté, ale nereálné. Za posledních 15 let pojišťovny ztratili svojí funkční interní distribuci a podléhají tlakům externek. Fakticky dneská má svojí distribuci ČP a VIG a ty nejsou i přes svoje silné postavení schopni změnu na trhu prosadit.

  Co by totiž dělala např. Uniqua, Aegon a další pojišťovny, které jednoduše distribuci nemají, nebo velmi slabou.

  Z tohohle pohledu se prostě není schopen trh domluvit a fungovat. Takže buď se v tom budeme patlat dál, nebo se vydáme cestou skutečného trestání viníků (včetně ČNB, protože její aktivita je směšná), anebo, a tuhle možnost bych přívítal, poradenství nebude provázáno se zprostředkováním (+ osvěta lidí).

  Mimochodem by si tím polepšil i stát, protože poradenství je zatíženo DPH narozdíl od zprostředkování. Podle vizitek máme asi „milion“poradců, kteří všemu rozumí, ale DPH neplatí nikdo.

  Odpovědět

 • ExPartners

  22 září, 2014

  Řešení je jednoduché a problém má jasný podpis: rychle a poměrně snadno vydělané peníze v neadekvátně vysoké výši, což svádí k tomu IŽP sjednávat, přebouchávat a obecně vstupovat do oboru. Zaveďme zasloužené vyplácení provizí podle frekvence placení. Poradce tak dostane peníze každý měsíc (čtvrtletí, pololetí nebo rok) za to, že smlouva skutečně běží a je placená a když náhodou padne, tak on nemusí vracet zpět žádné peníze a pojišťovně nevzniká žádná nedobytná pohledávka, kterou by musela vymáhat, tak je to jednoduché. Nastavme vyplácení provizí po dobu tří, čtyř nebo pěti let a hned uvidíme, jak zásadně prořídnou stavy, což našemu oboru bude jen ku prospěchu. Řešení jsou velmi jednoduchá, to co nám brání je příjmout je strach poradců, MLM firem a pojišťoven, zvykli jsme si na astronomické výdělky za nic, nic víc v tom nehledejte.

  Odpovědět

 • David

  22 září, 2014

  Vy jste se snad zbláznil nebo co ? Pokud byste zavedl to co navrhujete tak se všechny MLM firmy Broker Consulting, Partners, OVB, ZFP, Fincentrum, Swiss Life Select, Kapitol a další můžou jít klouzat, neuživí se a neuživí tak ani aparát těch pěti, desíti nebo patnácti kindermanažerů, manažerů, ředitelů, oblastních ředitelů, regionálních ředitelů, zemských ředitelů, nadzemských ředitelů, nadpozemských ředitelů nad samotným poradcem.

  Odpovědět

 • Angelus

  22 září, 2014

  A to by valid přesně komu?

  Není náhodou na čase, aby firmy, které pouze parazitují a slouží k okrádání lidí skončili?

  Navíc ty společnosti by neskončili, začli by prodávat vysavače, elektřinu, reality atd. Krysy si vždycky najdou cestičku

  Odpovědět

 • prd

  22 září, 2014

  jo, revoluci na ně ! ZNárodnit jim kravaty a drahý trenky ! Už zase je potřeba,aby ozbrojená pěst těch „správných“ dala co proto těm zlým, co si vydělávají víc než vy a mají na zahrádce bazén o 10cm větší ! To je ale drzost, co…

  Odpovědět

 • pavel-hanzl

  22 září, 2014

  Pane Michale D, váš příspěvek neoriginálně, zato však opět nešťastně říká přesně to, co si přál autor. Zavedení brutální, plošné regulace, která ublíží úplně všem!

  Odpovědět

 • Jiří Kokrda

  22 září, 2014

  naivní opapouškované populistické bláboly, pane Doubku.

  Já jako zprostředkovatel bych pak měl o to větší důvod hledat typově klienty zmíněné v článku. A co jim zprostředkuju ?

  Zkuste používat vlastní úsudky.

  Odpovědět

 • Jiří

  22 září, 2014

  Můžete nám prozradit, která pojišťovna nechala projít takovou smlouvu? Děkuji

  Odpovědět

 • Michal D.

  22 září, 2014

  Můj osobní tip je AXA Pojišťovna, tam se bralo (bere ?) cokoliv a od kohokoliv, viz. kauzy EF (Lukáš Hinterbuchner) nebo AXA Representants…

  Odpovědět

 • Jiří

  22 září, 2014

  Pak trestejme pojišťovny, které vezmou takovou smlouvu. A ne zprostředkovatelé, kteří nejsou všichni stejní.

  Odpovědět

 • Jiří P.

  22 září, 2014

  Být v pozici ČNB, tak velmi tvrdě finančně potrestám především dotyčnou pojišťovnu, ideálně pokutou v řádu několika milionů korun. Především pojišťovna má „máslo na hlavě“. Je alarmující, že takto sjednaná smlouva vůbec mohla projít přes pojišťovnu, protože jinak by to znamenalo, že v dotyčné pojišťovně nikoho nezajímá, co a kdo jim nosí produkci na životním pojištění. Připadne vám normální a běžné zasílat takto vysoké příspěvky na IŽP ? To to nikoho nenapadlo se takto ptát i v dotyčné pojišťovně ? No, možná že napadlo, ale peníze přece nesmrdí, nebo snad ano ? Kdyby takto nastavenou smlouvu pojišťovna odmítla akceptovat do okamžiku, kdy by měla 100% ověřené, jak se věci skutečně mají, tak se nic z toho, co se v článku píše nemuselo stát. V prvním případě zásadně pochybila samotná pojišťovna a lze se jen domnívat, co ji vedlo k tomu, že nezvedla ani prst, aby si cokoliv zjistila. Že za smlouvu byly astronomické provize pro poradce a velmi zajímavý zisk i pro pojišťovnu, o tom snad nemá cenu ani psát. V celé kauze vidím hlad po penězích na všech stranách, klient je (jako ostatně vždy) až na posledním místě.
  Upřímně doufám, že se podaří do připravované novely „osmatřicítky“ prosadit pětileté ručení za životní pojištění nebo alespoň zasloužené, tedy postupné vyplácení provizí za IŽP po dobu pěti let, protože jinak se v tomto poradenském bordelistánu a zlodějské džungli nic nezmění.

  Odpovědět

 • pavel-hanzl

  22 září, 2014

  Pane Jiří P, váš poslední odstavec říká přesně to, co si přál autor. Zavedení brutální, plošné regulace, která ublíží úplně všem!

  Odpovědět

 • 22 září, 2014

  Jsi naivka, když si myslíš, že omezování provizí něco změní.

  Ani náhodou nezabrání armádě zoufalců, kteří jsou rok bez práce a hledají každou korunu, a naivků, kteří věří blábolům o snadném výdělku, autě za 2 milouny, vrtulníku a odchodu do důchodu v 25 letech, aby se necpali do oboru, do kterého nepatří – do aktivního prodeje.

  Odpovědět

 • Filip

  22 září, 2014

  Ok, máte právo na svůj názor, stejně jako kdokoliv jiný na tomto webu. Jaké řešení byste tedy navrhoval, aby nebylo „naivní“, hmmm ? Urážet umíš, a co takhle nějaké konstruktivní řešení ? Pro tebe možná moc složité, co ?

  Odpovědět

 • pavel-hanzl

  22 září, 2014

  Filipe, selektivní vyšetřování, dokazování a trestání, s presumpcí neviny, jako je to v každém slušném státě. Drahé, ale spravedlivé, víte? Máme tu ale neschopný stát s jeho exekutivou, zákonodárstvím a soudnictvím, který si chce usnadnit život na úkor všech osob, které se chtějí naší prací živit slušně. Regulace jsou nesmyslné, jsou zabíjením trhu. Nezabrání osobám s kriminálními úmysly, aby se chovaly kriminálně. Budou hledat cesty ke svému zisku a najdou je. Ty osby, které se kriminálně chovat nechtějí, ty cesty hledat nebudou a z oboru odejdou. Někomu se tato situace zdá řešením. Přitom střílet vlky uměl již jako chlapec jistý Vasilij Zajcev, legendární odstřelovač od Stalingradu – jen naše ČNB to neumí. Ta umí jen dávat pokuty za administrativní pochybení.

  Odpovědět

 • JU

  22 září, 2014

  Dobrý den pane Hanzle,

  pracuji v oboru 15 let a velmi netrpělivě čekám, v jaké podobě a s jakými důsledky pro poradce bude přijatá novela zákona 38. Co Vám mohu garantovat již v tuto chvíli je fakt, že pokud se touto novelou zákona přijme ručení za storno u smluv životního pojištění, tak s tímto segmentem končím, a že mě doposud královsky živí !!! Ručit však pět let za to, že mi moji práci přijde přebouchnout nějaký náctiletý MLM poradce, protože se potřebuje udržet na pozici nebo ji jen na další kvartál obhájit, a proto nabídne nezanedbatelnou část svojí provize klientovi, tak za toto skutečně vracet provize nehodlám. Přeorientuji se výhradně na majetkové pojištění, investice a honorářové poradenství nebo z oboru odejdu úplně. Podobně přemýšlí spousta kolegů v mém okolí, všichni s praxí od deseti let výše. Vypadá to, že v tomto oboru dobře už bylo, bohužel, ta největší zvěrstva a katastrofální pověst oboru způsobily za ta léta především a zejména MLM společnosti, a to bezbřehým a bezmyšlenkovitým náborem kohokoliv z ulice, kdo byl schopen udržet moč a tužku a touto s kýmkoliv a cokoliv podepsat.

  Odpovědět

 • pavel-hanzl

  22 září, 2014

  Dobrý den, pane JU….. Děkuji vám za podporu mého názoru.

  Odpovědět

 • Peetea

  22 září, 2014

  Mě zaráží, jak když přijde na přetřes novela zákona 38, tak všichni píší, že se přeorientují na majetkové pojištění a investice.
  Přece, člověk, který si říká finanční poradce, byl neměl být orientovaný pouze na jeden zegment trhu (ŽP), ale jeho produkce by měla být rovnoměrně rozprostřena mezi všechny segmenty.
  Žasnu nad démonizováním IŽP jako takovým. Měl by se medializovat špatný způsob prodeje tohoto produktu (spořeníčko).
  Pokud je finanční poradce profesionál, tak jeho příjem je rozložen a není závislý pouze na prodeji životního pojištění.

  Odpovědět

 • 22 září, 2014

  Žádní poradci neexistují. A už vůbec neexistuje člověk, který zná všechny zprovizněné produkty. Natož aby znal všechny finanční produkty.

  Odpovědět

 • Peetea

  23 září, 2014

  Hele, Já
  jaký je důvod proč sem chodíš a píšeš? Myslíš si, že když tady budeš pořád opakovat ty svoje pindy, tak si lidi co to čtou řeknou: Ajo ten já má vlastně pravdu?
  Nebo se chceš cítit výjimečně? A nebo jseš možná rád za vola.

  Odpovědět

 • antijá

  24 září, 2014

  Tak znovu, už jsem to jednou psal, ale prostě zabedněnec zůstane zabedněncem. Profese finančního poradce EXISTUJE. Většina lidí pracuje jako finanční zprostředkovatel, ale to neznamená, že neexistuje i právní forma „finanční poradce“, který funguje na jiném principu. A co se týká toho, že nikdo nezná všechny zprovizněné produkty? Sice nemám rád podobná dogmata, ale souhlasím, že je to pravděpodobné. A znáte automechanika, který umí opravit všechna auta? Prodejce nábytku, který zná veškerý sortiment na světě? Lékáře, který umí vyléčit vše? Učitele, který rozumí všem předmětům? Jediný, kdo se snaží tvářit, že ví vše, jste vy. Přitom ani nevíte, že existují finanční poradci. Běžte radši někam tahat kačera.

  Odpovědět

 • 22 září, 2014

  Filípku, trdýlko, řešení prostě neexistuje. Proč se má vůbec něco řešit?

  Naprostá většina lidí je spokojena s rádoby poradcem. Proč chceš jakýmsi řešením snižovat jejich uspokojení?

  Lidem vadí ze všeho nejvíc způsob distribuce finančních produktů. Tedy to, že se jedná o aktivní prodej. Běžný klient nemá tuchy, že ten jeho kvazi poradce je finančně negramotný jako on sám.

  Odpovědět

 • Hook

  22 září, 2014

  Jiříku, jste naivka. Rozložení provizí na 5 let nic neřeší, jsou to jen populistické bláboly. NO tak by klient neplatil 50K měsíčně, ale 20K měsíčně po dobu 5 let , no a ?

  Odpovědět

 • realista

  22 září, 2014

  brečí (Prim z Fincentra), že mu druhý ( xy ) vyfoukl tučnou provizi, nic víc se nestalo.

  Kde by měl klient psáno, že by mu jakýkoli jiný finanční poradce, nebo pardóón – investiční poradce s mlíkem na bradě, ale se 3 vysvědčeními z různých blabla institutů nezainvestoval ty peníze do větších srač.k ?

  Co tady chcete srovnávat ? Umělé klišé že IŽP = shit, ale podílové fondy = bomba ???

  A kolik by dostal investiční zprostředkovatel provizi za obdobný kšeft ? To by se mu určitě zapotily značkový brejle také…

  Takže problém hledejte spíše v tom, jak se překřikují různé finančně – poradenské party, že zrovna oni jsou lepší, páč maj svůj přitroublý registr a jiní ne a klient ani vzdáleně netuší, že se jedná o stejné Bratrstvo kočičí pracky jako to, který má sídlo za rohem…a klient pak není schopný – díky tomu, že stát zvysoka prdí na finanční vzdělávání veřejnosti – si rozklíčovat, co to znamená, když mu někdo radí nebo jen zprostředkuje rady a jakou za to nese odpovědnost.

  Odpovědět

 • 22 září, 2014

  Pakoši, kteří si říkají finanční poradci (zvláště ta sebranka z poradci-sobě.cz), vůbec netuší, že jejich klienti nestojí o podílové fondy – že lidi vůbec nestojí o investování, protože finančních ztrát se bojí víc než smrti.

  Tohle je ale už o tak trochu filozofické otázce. Tedy jestli má prodej finančních produktů vůbec nějaký smysl i pro kupujícího.

  Podle mě je jakože poradce užitečný tak pro 10 %, možná až 20 % svých klientů. Jsou to ti, kdo prokazatelně nemají čas, aby se zabývali srovnáváním a hledáním. Ostatní lidi jsou zkrátka jen leniví.

  Odpovědět

 • Tomáš Marný

  22 září, 2014

  Přesně! Lidi jsou jen líný.
  Tak si pečete doma chleba /opravdu na tom nic není/, na autě si garančku děláte sám /také na tom nic není/, věřte mi, vodu a topení si dělejte také sami, /o nic nejde, stejně se dnes vše lepí z plastových trubek, to zvádá i pakoš/ a můžeme pokračovat.
  To jste nám chtěl říci, pane Já?

  Odpovědět

 • 22 září, 2014

  A co jsi chtěl říct ty? Že nahrazování ižp stejně nesmyslnýma smlouvama opf je ok?

  Odpovědět

 • Big JÁ

  22 září, 2014

  Ano. A nesmyslné jsou jenom tvoje kecy.
  Navíc to meleš furt dokola. Ještě tomu nakonec sám uvěříš.
  By sis měl dát pozor. Jinak zmagoříš dočista.

  Odpovědět

 • pavel-hanzl

  22 září, 2014

  Pane Big já, asi byste měl vědět, že pan já je neléčený, jak to jen říct slušně?

  Odpovědět

 • Tomáš Marný

  25 září, 2014

  akceptuji Vaše myšlenky, čeho se lidé bojí co chtějí a nechtějí.
  Co tedy navrhujete pro nás, obyčejné lidi, kteří vydělají o několik tisíc korun více, než utratí? Co s nimi?

  Odpovědět

 • Radek

  22 září, 2014

  Jé, už dlouho jsem nečetl ten váš skvělý názor, že lidi nechtějí investovat. Když nechcete, neinvestujte. Když něco nechcete, nekupujte to. Může mi kdokoli nutit úžasný skvělý vůz, ale pokud ho nechci, tak ho nekoupím. Jak je možné, že lidé investice kupují, když je nechtějí?

  Je také zvláštní, že se mě lidé často a aktivně ptají, kam mají investovat. A nejsou to lidé z horních 10 tisíc. Proč se mě ptají, když investovat nechtějí?

  Jestli se bojí finančních ztrát víc než smrti, tak jednoduše investovat musí. Zkuste si nechat peníze pod polštářem nebo na bankovním účtu, uvidíte, co vám z nich za pár let zbyde. Přeji vám hodně štěstí ;-).

  Odpovědět

 • 22 září, 2014

  Že pár lidí investovat chce, tak to neznamená, že tak chce činit většina. Pokud už investovat chcou, proč mají cpát peníze do podílových fondů (s poplatkem předplaceným na 30 let dopředu)? Ti, co investují, tak 100% pochopili, že se uvázali ke smlouvě na desítky let, že na svoje peníze nebudou sahat po celou tu dobu, že minulé výnosy nazaručují ty budoucí, že argument výnosu 10 % p.a. za období 1920 až 2011 je nesmysl, protože tak dlouho nikdo nežije (Švorbovo tvrzení na Finexpertu?), natož aby tak dlouho investoval?

  Že má pár lidí pocit, že potřebují pojištění, tak to neznamená, že si ho musí sjednávat každý.

  Že si pár lidí dokáže zařídit život tak, že jim 30 let běží skoro lineárně, tak to neznamená, že tak žijí všichni. Proto například pro většinového klienta nemají smysl ty vaše smlouvy na 20, 30 a více let. Takže třeba i ty podílové fondy.

  Odpovědět

 • 22 září, 2014

  Že pár lidí investovat chce, tak to neznamená, že tak chce činit většina. Pokud už investovat chcou, proč mají cpát peníze do podílových fondů (s poplatkem předplaceným na 30 let dopředu)? Ti, co investují, tak 100% pochopili, že se uvázali ke smlouvě na desítky let, že na svoje peníze nebudou sahat po celou tu dobu, že minulé výnosy nazaručují ty budoucí, že argument výnosu 10 % p.a. za období 1920 až 2011 (Švorbovo tvrzení na Finexpertu?) je nesmysl, protože tak dlouho nikdo nežije, natož aby tak dlouho investoval?

  Odpovědět

 • Zbyněk Prim

  22 září, 2014

  Vážení, cítím drobnou potřebu upřesnit několik faktů :

  1. příběh je opravdu skutečný, reálný, NEVYMYSLENY!
  2. Vzhledem k současným probíhajícím řízením skutečně nemohu být (bohužel) konkrétnější 🙁 (zvláště toliko požadovaných KDO)
  3. pokud se bude někdy chtít vyjádřit jak klient, ale i další zainteresované strany uvidíme. Možnost všem určitě dáme.
  4. Článkem jsem mířil na takový „reality test“ jak se zachová daná instituce, finanční poradce potažmo státní dozor / kontrolní orgán. Abychom zjistili, jak to s tou ochranou spotřebitele v naší branži doopravdy je.

  Pokud jsem někoho článkem urazil, nezaujmul aj, omlouvám se. Na druhou stranu – číst jej nemusíte.

  Hezký večer všem čtenářům a diskutérům.

  Odpovědět

 • David

  22 září, 2014

  Modlím se, aby vám konečně zákonodárci přistříhli ty vaše nenažraný křídla a aby když už nic přijali aspoň ručení za životko těch pět let, ideálně ještě v kombinaci s postupným vyplácením provizí. Okrást někoho o jeden a půl mega, tak to už je fakt síla. A zase je to finanční poradce. Popelář a štětka na ulici mají větší přidanou hodnotu než ti tzv. finanční poradci.

  Odpovědět

 • pavel-hanzl

  22 září, 2014

  Pane Prime, objektivně jste udělal chybu. Snad jste si myslel, že váš senzační případ je užitečné medializovat, ale váš článek ještě více naštve poslance, kteří budou hlasovat. Naštvou se proti NÁM VŠEM! Poradce bude lovná zvěř. I vy. Proto je váš článek škodlivý.

  Odpovědět

 • Abc

  22 září, 2014

  No už aby to pane Hanzle bylo !!! Včera bylo pozdě, je zapotřebí vás regulovat, je vás jak vší a stejně jako ty vši jen klientům vysáváte krev. Tento článek je toho dalším důkazem, a že jich poslední dobou je !!!

  Odpovědět

 • Jiří

  22 září, 2014

  Která to byla pojišťovna????? Nebo je to tajné????

  Odpovědět

 • Michal D.

  22 září, 2014

  Taky máte poslední dobou pocit, že jsme svědky jakéhosi mediálního honu na finanční poradce ? Že každý, kdo tuto profesi vykonává, je v očích veřejnosti automaticky považován za zloděje, podvodníka a lháře ? Všimněte si, že není týdne, aby se někde na webu neobjevilo něco, co souvisí s podváděním, mystifikací a misselingem finančních poradců, hlavně z MLM firem. Připadne vám to normální, nebo to je cílené ? Dynamika četnosti výskytu těchto zpráv nabývá poslední dobou na intenzitě, až mi to příjde nenormální…

  Odpovědět

 • pavel-hanzl

  22 září, 2014

  Samozřejmě, že je to hon na VŠECHNY finanční poradce. Do diskusí se pak zapojují odborníci, kteří pokřikují, že je na čase regulovat a to dělají podle hesla čím hůře, tím lépe (pro náš obor, protože zásah zvenčí zákonem náš obor utlumí, ale někomu může přinést enormní zisky, když spousta poradců od konkurence ukončí činnost a dobrovolně opustí obor, neb nechtějí být finančními sebevrahy a vrahy svých rodin při 5-letém ručení za smlouvy), nebo odborníci kteří říkají, že je třeba trestat selektivně a podle vyšetřování s presumpcí neviny. Pak zde vystupují klienti, nebo odborníci té první strany maskující se klienty, kteří nás všechny bez výjimky chtějí A. stříhat, B. omezit a C. zničit. Důvody mohou být i ty, že prostě chtějí bránit klienty, zvláště ty nevzdělané a hloupé co nepřemýšlejí či jsou na to líní. Ale přátelé, ty důvody mohou být i závist a nepřejícnost, nekalý konkurenční boj, zneužití obecného zájmu (klientské zájmy) s cílem zvýšit zisky finančních domů… na úkor finančních poradců. K dobrému názvosloví, pro kohokoliv doplňuji, že finanční poradenství je pracovním nástrojem nás všech, jsme finanční zprostředkovatelé.

  Odpovědět

 • Jiří

  22 září, 2014

  Pak trestejme pojišťovny, které vezmou takovou smlouvu. A ne zprostředkovatelé, kteří nejsou všichni stejní.

  Odpovědět

 • Jiří

  23 září, 2014

  Opět se zeptám, o jakou pojišťovnu se jednalo? Zatím mi článek připadá jako blábol. Pokud bych měl stejnou zkušenost, už by to řešila ČNB a finanční arbitr. Napsal bych článek a plně bych hříšníky jmenoval.

  Odpovědět

 • Jiří

  23 září, 2014

  Proč nám nemůžete prozradit pojišťovnu? Čeho se tak obáváte? Pojišťovna Vás žalovat nebude!

  Odpovědět

 • Michal D.

  24 září, 2014

  Pojišťovna Vás skutečně žalovat nebude, na druhou stranu bych já jako finanční poradce po zjištění, kdo bere bez jakýchkoliv pochybností podobná zvěrstva a prasárny do svojí správy přestal nosit do této pojišťovny životka. Před cca třemi nebo čtyřmi lety jsem takto přestal nosit do AXY život a od té doby až dodnes ode mě neviděli ani kus, prostě je bojkotuju za to, že vědomě přijímali smlouvy od firem typu EuroFinancial (Lukáš Hinterbuchner) nebo AXA Representants. A v tomto případě, kdy se jedná o meloun a půl by se mohly desítky poradců zachovat stejně.

  Odpovědět

 • Jiří

  24 září, 2014

  Další pojišťovna je ING, ta taky brala IŽP běžně na 10000,–Kč. ZFP ta jela ve velkém. Mě ale zajímají pojišťovny, které to dělají ještě dnes. Pokud mám přesné informace, už to není možné. Proto bych rozhodně nepsal to, co bylo dříve, ale co je dnes. Všude samé špatné zkušenosti, ale o pozitivních změnách ani slovo.

  Odpovědět

 • Abc

  24 září, 2014

  Pane Jiří, není to pravda, stále je to možné, IŽP na 3, 4 a 5 tisíc běžně odevzdáte na pojišťovně. Stačí si jen dobře sepsat povinný záznam z jednání, že to klient chtěl a že podpisem potvrzuje, že obdržel tabulku s vývojem investice. Toto mohu potvrdit, neboť jsem tyto smlouvy viděl před odevzdáním, byly odevzdané a akceptované pojišťovnou (všechny sjednané u nejmenované MLM firmy).

  Odpovědět

 • Jiří

  24 září, 2014

  Opravdu? Tak to mi prosím řekněte od jaké firmy to je sjednávané a která pojišťovna to vzala. Pokud byl dodržen zákon a klient byl o všem informovaný a podepsal to, tak je to prostě vůl.Já se tím setkávám, pouze u starších smluv. Jestli to ještě dnes někdo dělá, tak je to blázen.

  Odpovědět

 • vasek

  24 září, 2014

  to ovšem svůj blacklist pojišťoven budete muset rozšířit a dost možná přepojistit nemalou část svých klientů

  Odpovědět

 • antijá

  24 září, 2014

  Jen doufám, že tento chorý diskutér, který všem tlačí svá dogmata a zřejmě má patent na rozum, nepracuje jako lékař. Díky tomu, že ví všechno nejlépe by asi všechny léčil sedacími koupelemi, včetně rakoviny.
  On ví, že lidi investovat nechtějí, on ví, že je poradce užitečný jen pro 10 – 20% lidí (smekám, jaké máte k dispozici statistiky), všichni dávají v OPF předplacený poplatek na 30 let (to asi dělám něco špatně, když dávám klientům poplatek z každé odeslané platby) a dokonce podle něj nikdo nežije 91 let. To jste právě jen v Čechách právě nepřímo označil cca 40 tisíc lidí za mrtvoly. A šup, máme tu zombie apokalypsu. Podobné fanatiky, přesvědčené o své jediné pravdě, hledají například v ISIL, tak se hlaste. Aspoň budeme ušetřeni vašich blábolů.

  Odpovědět

 • antijá

  24 září, 2014

  Nezobrazilo se to ve vlákně k příslušnému příspěvku, ale asi víte, na koho reaguji…

  Odpovědět

 • Yowie

  24 září, 2014

  A co kdybyste místo napadání někoho např. taky napsal, co si myslíte? Třeba že je na poradenském trhu všechno v nejlepším pořádku, případně jak se postavit k některým neduhům. Pokud země na západ od nás přijímají zákony, které zcela vyloučily MLM společnosti z fin. poradenství, proč by něco takového nešlo i tady? Jinak já bych do Islámského státu spíš poslal naše poradce, fanatiků je tam evidentně dost. Akorát by asi museli ti fanatici na pár dní přestat bojovat, protože by je plně zaměstnalo sekání rukou dotyčných, oblíbený to tamní trest za krádež či podvod…:-)

  Odpovědět

 • antijá

  24 září, 2014

  Osobně si myslím, že regulace trhu po stránce prodlužování stornolhůt nebo snižování provizí trh ještě zhorší. Ti poctiví budou biti, ti nepoctiví si najdou cestu. Naopak toho budou sekat ještě víc, protože ve větší kvantitě omezí pravděpodobnost storen a v případě regulací provizí to bude jediná cesta v pokračování ve snadných výdělcích. Jsem pro to, aby se radikálně zpřísnila pravidla vstupu do tohoto odvětví a zánik MLM by taky prospěl (ačkoli se obávám, že na to tu bude příliš silné lobby).

  Odpovědět

 • Michal D.

  24 září, 2014

  Dokud budou pojišťovny nabízet za sjednání životního pojištění nesmyslně vysoké provize (není problém dostat 150% a víc) souběžně se směšně krátkou dobou ručení za tyto provize (nyní jen 24 měsíců), tak se nic nezmění, i kdyby ČAP měla těch opatření dvacet. Nikdo, pojišťovnami počínaje a zprostředkovateli, Ministerstvem financí i ČNB konče nemá lidově řečeno „koule“ udělat razantní řez a bez ohledu na dopady přijmout systémové řešení, které ozdraví a pročistí trh včetně těch, co jej pokřivili nejvíc, a to jsou MLM firmy. Takže za mě od ČAP jen další nesmyslné plácnutí do vody a poradci a klientovi o další zbytečné lejstro navíc.

  Odpovědět

 • Jáchym Bierhanzl

  25 září, 2014

  To by pak mohly pojišťovny razantně snížit pojistné, pane Michale? A mohly by s tím konec konců začít hned, tedy alespoň v případě svých interních sítí a v případě sjednání na pobočce. A kdyby s tím pak začaly i další obory… Hned by se nám lépe žilo.

  Odpovědět

 • Yowie

  24 září, 2014

  Vidíte, skoro to nevypadalo, že bych se s Vámi mohl shodnout, ale stalo se. Tu poslední větu bych Vám mohl podepsat.

  Také se obávám, že pokud bude storno 5 let, ale provize bude vyplacena okamžitě, tak ti „momentální bouchači“ budou bouchat dál. Myslím, že by pomohlo spíš průběžné vyplácení klidně v průběhu těch 5 let. To by podle mě solidní poradce, kteří to myslí vážně a dlouhodobě, nezasáhlo. Zároveň by zmizel motiv rychlých peněz, který je dnes asi tím hlavním, co do toho ty youngstery a jiné zoufalce hlavně žene.

  Odpovědět

 • Patrik Ch.

  24 září, 2014

  Jirko, nevím, kde působíte, ale tady v Praze to není nic neobvyklého. Jistá větev nejmenované německé třípísmenkové MLM firmy běžně toto sjednává. Doběhne vám stavebko, máte tam 200, 300 nebo 400.000 Kč, sepíše se „spořící“ investičko tak, aby těch 200, 300 nebo 400.000 Kč bylo jako běžně placené pojistné na první dva roky (tedy roční běžně placené pojistné 100, 150 nebo 200.000 Kč) a je to. A dělá se to pochopitelně i s nižšími částkami, v pohodě do 100 i 150 tisíc, konstrukce pojistky je vždycky stejná. Naposledy jsem od této větve MLM firmy viděl podobný skvost před týdnem, doběhlé stavebko 150.000 rozložené na dvě roční běžně placené platby po 75.000 Kč ročně, stačí vám to takto ?

  Odpovědět

 • Lucie

  24 září, 2014

  Dobrý večer všem, teď jsem při prohledávání Googlu narazila na tyto stránky a potřebovala bych poradit. Je mi 21 let a kamarád mě láká do multi levlové firmy, abych tam šla pracovat jako exklusivní finanční poradce. Prý má tento obor velkou budoucnost, je poptávaný a nikde jinde si prý tak rychle nevydělám tolik peněz. Nevím, jak se mám rozhodnout, radila jsem se o tom s rodiči a ti z toho nejsou nadšení, na druhou stránku mi nic nerozmlouvali, ale ten pohled stačil. Jak to tedy vlastně je ? Lže mi kamarád, aby ze mě v tom multi levlu něco měl, nebo říká pravdu ? Děkuji všem za názor, Lucka

  Odpovědět

 • ExPartners

  24 září, 2014

  Dobrý večer Lucko, popelář i ta štětka, co venku na ulici nabízí svoje tělo má v očích běžných lidí větší prestiž a užitečnost, než finanční poradce. Jestli chcete přijít o veškeré iluze, tak to zkuste, v opačném případě poděkujte kamarádovi a ať jde lovit náctileté kinder finanční poradce o dům dál.

  Odpovědět

 • Istvan

  26 září, 2014

  Další prudce inteligentní názor!!

  Odpovědět

 • Hana

  26 září, 2014

  Pane Istvane, přestaňte obelhávat sám sebe a přiznejte si, že je to pravda, lidé nás prostě rádi nemají a tak nějak automaticky od nás očekávají podraz, tedy finanční ztrátu. Pochlubte se pár známým, že jste pojišťovák (vlastně pardon, finanční poradce, to zní vzletněji a honosněji) a pozorujte, co se bude dít.

  Odpovědět

 • pavel-hanzl

  26 září, 2014

  Paní kolegyně, pokud nic jiného než pojistky neumíte, tak nejste finanční poradce, ale pojišťovák pro jednu či více pojišťoven. Třeba jste také prodavač úvěrů, ale to ještě nestačí.

  Odpovědět

 • antiHana

  26 září, 2014

  To už tu bylo. Nudíte. Zkuste něco jiného.

  Odpovědět

 • David

  24 září, 2014

  Ano, opět klasické MLM náborové žvásty, manipulační fráze, polopravdy a účelově ohnutá a pokřivená fakta. Rychle vydělané peníze, to ano, a taky pak rychle vrácené zpět, to až Vám příjdou první storna, za která budete ručit dva i tři roky v kuse. Jen do toho, z MLM lidé oplývající selským IQ odcházejí a Vy se tam ženete…Boha jeho…
  Najděte si na YouTube dokument Hvězdný prachy – Finanční poradci, ať víte, do čeho jdete a co Vás čeká, good luck Lucko.

  Odpovědět

 • DR

  25 září, 2014

  Vítek Kalvoda si teď říká David, aha

  Odpovědět

 • Jan

  26 září, 2014

  Paní Lucko, nic proti MLM, ale ruce pryč.

  MLM je jako provizní/kariérní řád v principu super věc. Franšíza s pouze stokorunovými měsíčními náklady místo stovek tisíc i větších částek. Systém fungující (jak říkám, v principu) zcela spravedlivě a férově. Na rozdíl od nelegálních pyramid, rozděluje mezi distributory marži, nikoliv vklad.

  Smysl tohoto marketingu je, že místo do reklam v televizi, na internetu atd. se platí distributoři, kteří jdou s kůží na trh, a jejich vedoucí, kteří je do obchodu přivedli, pomáhají jim, koučují je. A hlavně, jedná s o zboží, které se jinak neprodává v kamenných obchodech. Jinak náklady na reklamu a ještě na distributory znamenají duplicitu a smysl MLM mizí.

  Bohužel prodej pojistek, programů životního cyklu a podobných prasáren je pro tento marketing zcela nevhodný, mj. právě pro duplicitu reklamních/pro­vizních nákladů. A hlavně, MLM funguje na individuální doporučení a na základě důvěry. Což se s těmito garantovaně ztrátovmi produkty poněkud vylučuje.

  Pokud se chcete postavit do více než stovky tisíc buď naivů a nebo gaunerů (naivové postupně odpadnou a nebo se stanou gaunery, cíleně lidi poškozujícími) a znepřátelit si celé své okolí, hurá do toho…

  Rychlé peníze se možná objeví, když narazíte na ještě nespáleného neználka, ale zpravidla po pár měsících nastane vratka, když přijde pojišťovák jiný a smlouvu přebouchne.

  Doporučil bych tohle video zhlédnout: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=SrgcvSSHTdc

  Odpovědět

 • Michal D.

  26 září, 2014

  Dobrý večer Lucko,

  chcete vstoupit do oboru v momentě, kdy se naopak mnozí profesně a zkušenostmi ostřílenější kolegové rozmýšlejí, zda mají v návaznosti na připravované legislativní změny v tomto oboru nadále působit ? Vy chcete vážně ručit za provize po dobu pěti let ? Vypadá to, že dobře už v tomto oboru bylo a Vy se rozhodujete vstoupit v momentě, kdy se pravidla ještě více utužují a legislativně se přitvrzuje na všech frontách. To Vám však vaši náhončí z MLM pochopitelně neřeknou, to by měli rázem o ovci méně. Reakci Vašich rodičů chápu, náš obor má velmi, ale velmi špatnou pověst, ale nevěřte mi a udělejte si sama průzkum ve svém okolí, co lidé říkají a jaký mají názor na pojišťováky, mnozí Vám jistě sdělí i svoje draze zaplacené zkušenosti. Jestli Vám mohu doporučit, najděte si raději k živobytí jiný obor, za který se nebudete muset stydět.

  Odpovědět

 • Michal D.

  26 září, 2014

  Nechť si Lucka najde na YouTube videa Hvězdný prachy a hned bude vyléčená ze všech drahých aut, luxusních vil, dovolených v Karibiku, neomezených příjmech a doživotní rentě. Do tohoto oboru teď, v tuto chvíli a se vším, co se připravuje, může vstoupit jen totální zoufalec nebo náctiletý člověk poté, co absolvoval náborově – motivační MLM seminář. Paní Lucce přeji zkušenost s vracením provizí za ŽP a potom tučnou pokutu za know-how a vzdělávání od MLM firmy, to až se rozhodne vzít nohy na ramena. To pak bude koukat, jak se rozchází naslibovaný sladký život manažera MLM s každodenní realitou. Bude to splácet půlku života…

  Odpovědět

 • pavel-hanzl

  26 září, 2014

  Váš příspěvek je matoucí. Chcete nám tu tvrdit, že to video je obraz celého našeho oboru? Tak silně přibarvené praktiky jsem nikdy neviděl zblízka, pane. Jsem v oboru 11 let.

  Odpovědět

 • Jáchym Bierhanzl

  27 září, 2014

  Odpusťte pane Michale, buď jste zoufalý, zatrpklý, dostatečně jste se nezamyslel před tím, než jste začal psát svůj příspěvek nebo toho hodně splácíte. Opravdu se domníváte, že všichni účastníci mlm „projektů“ v oblasti financí postupují stejně jako ta nezvedená, zoufalá a nešťastná děcka, které nepříliš profesionálně využil pan Vítek Kalvoda ve svém filmu? Nevím kolik máte kolem sebe zoufalců nebo náctiletých, zřejmě bydlíme každý v jiném městě. A co se prosím tak strašného připravuje? Budeme nosit náhubky :)?

  Odpovědět

 • Yowie

  27 září, 2014

  Jáchym Bierhanzl: Nic víc, než běžná MLM apologetika…

  Jedna špatná větev a ten grázl Kalvoda natočil zrovna o nich dokument…

  Opravdu věříte tomu, co píšete?

  Já mohu to samé potvrdit z Partners, škoda, že jsem ty manažerské pindy tenkrát netočil…:-)

  Navíc to splácení dluhů neznamená, že jde jen o storna. V účetní závěrce Partners je k nalezení nezanedbatelná položka „půjčky poradcům“ a není lepší způsob jak někoho přimět k čemukoliv, než když Vám dluží peníze.

  Odpovědět

 • Jiří

  27 září, 2014

  Souhlasím, umíte si Yowie představit, jak by fungovaly MLM firmy v případě, že by se do novely 38 fakt dostalo to pětileté ručení za ŽP ? No já dost těžko, to by byl asi jejich konec, už teď je extrémně vysoká úmrtnost „poradců“ a extrémně nízká životnost smluv ŽP (cca v průměru 4 roky). Proto si myslím, že si MLM skrze svoje lobbysty v PS prosadí, aby toto nebylo přijato. Já osobně bych byl všema deseti pro to, aby to přijato bylo, alespoň by odpadlo 80% lidí, kteří v našem oboru nemají co dělat a jen mu dělají ostudu. A jinak díky videím pana Kalvody se mi podařilo zvrátit nástup několika nešťastně zmanipulovaných lidí do několika MLM firem (Partners, Broker Consulting a OVB), jen jsem jim přeposlal odkaz na ta videa a pak už jen chodily telefonáty, že po shlédnutí těchto materiálů žádné finanční poradenství nebude. Pravda Vás osvobodí a v tomto případě to platí doslova a do písmene.

  Odpovědět

 • Jáchym Bierhanzl

  28 září, 2014

  Kdyby jste nebyl Yowie, pane Yowie, myslel bych, že neumíte číst. Panu D. jsem napsal: „myslíte, že všichni účastníci mlm „projektů“ v oblasti financí postupují stejně jako ta nezvedená, zoufalá a nešťastná děcka, které nepříliš profesionálně využil pan Vítek Kalvoda ve svém filmu?“. Nenapsal jsem jedna špatná větev, a nenapsal jsem ten grázl Kalvoda. Zachovat se nepříliš profesionálně neznamená v mém světě být grázlem. Pan Kalvoda natočil svůj dokument o jedné z mnoha větví, ve které manažeři zneužívají styl života části mladé populace a kde jsou současně pachateli a i obětmi. Pokud by se pan Kalvoda zachoval profesionálněji, musel by v dokumentu ukázat i některou z mnoha jiných větví, kde se pracuje (opravdu pracuje) diametrálně odlišně. To by ovšem bylo složitější, ne tak atraktivní a pro požadovaný účel nevhodné. Pan Kalvoda, zřejmě postupovat jinak nemohl, popřel by svůj vlastní profesní vývoj. Určitě pociťoval při práci na dokumentu „svaté“ nadšení. To je ovšem zcela běžné, nejen ve světě „větví“. Opravdu věřím tomu co píšu, pane Yowie a při tom psaní přemýšlím. Mlm využívá i zneužívá lidské slabosti i schopnosti, stejně jako mnoho jiných systémů kolem nás. Ve prospěch lidí v něm i proti nim. Zkuste být objektivnější.

  Odpovědět

 • Yowie

  28 září, 2014

  Jáchym Bierhanzl: Stejně jako Vy Kalvodovi, může třeba slušný prodejce z předváděček (pokud existuje) spílat Dymákové, že tím svým dokumentem zevšeobecňuje a hází všechny do jednoho pytle. Následné se mohou ozvat s tím samým Rusové, Severokorejci, Somálci, Amwayáci, Nu Skiňáci a kdo ví, kdo ještě.

  Cílem podobných dokumentů není poukazovat na to dobré (toho jsme si zažili před 25+ lety už dost), ale zkrátka upozornit na to, že něco nefunguje tak, jak by od toho člověk čekal a že je tedy velká šance, že to nemusí dobře dopadnout, což je v případě fin. poradenství objektivní fakt, nikoliv Kalvodův výmysl, nakonec sám to uznáváte.

  A k MLM… MLM je především zrůdnost, která by měla být zakázána úplně, nebo alespoň vytlačena min. z financí a pojišťovnictví. Mohl bych o tom napsat sáhodlouhé slohy, ale pokud vládnete angličtinou, doporučuji tato jména: Robert Fitzpatrick, Jon M. Taylor, Bruce Craig…

  Všichni se tím zabývají pravděpodobně déle, než Vy jste na světě a všichni ve svých tvrzeních vycházejí ne ze „snových „vzdělávacích“ seminářů“, ale z reálných čísel a účetnictví jednotlivců i firem.

  Chápu, že tady tomu pořád lidé věří, přece jen jsme za západem o pár let pozadu a naše všeobecná neznalost cizích jazyků to ještě zhoršuje, ale takový Kiyosaki zdaleka není za oceánem takovou hvězdou, jako dnes u nás, spíš naopak.

  A mimochodem, pokud jste poradce a jste na to hrdý, tak proč zde vystupujete pod smyšleným jménem (pokud tedy nejste jen tipař bez ŽL). Já jen, že jsem Vás hledal v registrech, ale nic jsem nenašel, což mě docela zarazilo, ale je pravda, že hrdost na diskuzních forech je něco jiného, než hrdost v reálu. Můžete namítnout, že já jsem také anonym a budete mít pravdu, ale já k tomu mám, především kvůli některým magorům z MLM docela objektivní důvody…

  Odpovědět

 • Michal D.

  28 září, 2014

  Pane Yowie, domnívám se, že člověk jménem Jáchym Bierhanzl neexistuje a je to smyšlený nick (či jméno). Jinak naprostý souhlas, MLM ve financích je zbraň hromadného ničení, moc díky za odkazy na analýzy o MLM pana Roberta Fitzpatricka, škoda, že tyto šokující analýzy nedávají číst lidem, co lezou do Amway, Herbalife, NuSkinu, Partners, ZFP, OVB, Broker Consultingu apod. Je to přesný opak toho, co se prezentuje na motivačních seminářích a navíc je to podloženo tvrdými a zcela neoddiskutova­telnými fakty a čísly. Opět mám skvělý materiál, kterým se mi podaří zachránit pár desítek mladých duší před nástupem do finančních MLM firem :0)

  Odpovědět

 • Jáchym Bierhanzl

  28 září, 2014

  Potíž, pane Michale bude v tom, že dnes spousta mladých lidí nečte. Alespoň to říkají statistiky ministerstva školství. Každopádně před Vašimi aktivitami smekám. Nevěděl jsem, že je vůbec něco takového možné. Náboženští fanatici a fanatičtí ateisté, člověk si nevybere.

 • Michal D.

  28 září, 2014

  Ať už jste kdokoliv, třeba i pan Jáchym, tak děkuji za uznání. Není to moje prvoplánová aktivita, jen často přednáším na vysokých školách, kde poměrně často loví svoje ovce finančně – poradenské MLM firmy. Takže se stačí v rámci přednášky zeptat, často se zvedne pár ruk, daleko více se jich nezvedne, neboť lidé se za tuto „práci“ stydí. No a pak přichází řeč tvrdých čísel, objasnění reality a hlavně příběhy z praxe, ze života, nejčastěji příběhy lidí, kteří tomu všemu uvěřili a jak potom skončili. Častokrát se stane, že vám pak příjde po přednášce nějaký ten jednotlivec nebo i více lidí poděkovat za otevření očí, no a při té příležitosti se i pochlubí, že buďto smlouvu s finančně – poradenskou MLM nepodepsali nebo ji už stihli podepsat, ale nebudou nic dělat, žádné sjednávání smluv, chození na školení apod. Moc to potěší, vidět mladé lidi zachráněné od toho, aby hned zkraje produktvního života měli astronomické dluhy za storna, absolvované „exkluzivní vzdělávání“ a jiné právní nesmysly v MLM smlouvách o spolupráci.

 • Jáchym Bierhanzl

  28 září, 2014

  A pro koho nebo pro co je zachráníte pane Michale? Pro tu neviditelnou ruku trhu? Ďábel má mnoho podob, nejen multilevlem je živ :) .

 • Michal D.

  28 září, 2014

  Mohl bych Vám tu vypsat spoustu velmi smutných příběhů, kdy mladí lidé, zlanaření na vysokých školách MLM náhončími vstoupili do oboru, nasekali pár desítek životek a pak skončili…a s nimi i ty životky, ale následná storna už ne. Někteří dodnes splácejí desítky i stovky tisíc korun, v lepším případě po domluvě s MLM firmou formou splátkového kalendáře. Tak třeba proto to dělám a třeba jen před tímto se snažím je vyvarovat. Lidé z MLM si neberou žádné servítky a na náborových a motivačních seminářích říkají jen to, co se jim hodí, aby jim to ti mladí lidé podepsali a začali obvolávat a nahánět svoje známé s revizí smluv (rozumějte: rušení stávajících životek za účelem přebouchnutí novými, lepšími, modernějšími, výhodnějšími, exkluzivními…). No a tímto příspěvkem si dovolím tuto debatu z mé strany ukončit, píšeme si tu pořád dokola o tom samém, bohužel, já se denně setkávám bohužel taky pořád s tím samým při rozhovorech s mladými lidmi…vidina Ferarri, luxusní vily, neomezených pasivních příjmů, skvěle fungující tým desítek až stovek poradců, akciový program MLM firmy, jedinečné exkluzivní produkty, vstup na burzu, vstup do kosmu, vstup do mezigalaktické konfederace finančních mimozemšťanů…měj­te se.

 • Yowie

  28 září, 2014

  Rádo se stalo Michale. S Robertem Fitzpatrickem jsme si párkrát psali a mám jeho svolení k překladu veškerých jeho textů. Také je možné na stránkách pyramid scheme alert požádat o mnohastránkové aktuální analýzy různých MLM firem a myslím, že pokud přednášíte na VŠ, určitě by měl zájem nějakou formu spolupráce.

  Také mi psal, že jeden z jeho kolegů v pyramid scheme alert dělal analýzu MLM společností ve financích, takže o to mu určitě zkuste napsat.

  Na netu je také hodně záznamů z diskuzí v různých amerických rádiích, kde varuje před MLM, to také určitě stojí za slyšení, např. různá napojení amerických MLM firem na FTC apod., to jsou strašné věci…

  No, jak píše Jáchym, ta neviditelná ruka trhu…:-)

 • Jáchym Bierhanzl

  28 září, 2014

  Zevšeobecńovatele, v jakékoliv oblasti, nemám rád. Sáhodlouhé slohy o tom psát nemíním. Z jednoho extrému do extrému druhého? Navíc, opět jste trošku vedle, pane Yowie. V době plus 25 těch zevšeobecněných negací bylo spousta – vždy směrem na Mnichov.Hodně jednostranná doba. Podvodní kapitalisté, to bylo hodně frekventované téma. Vy věříte na zákazy, já spíše na tu volnou ruku (byť to někdy dost bolí). Kyosaki, musím přiznat, že jsem od něho četl jen jednu knihu a to ještě jen tak zběžně. Nejsem poradce, pane Yowie, to ani náhodou, jsem obyčejný zprostředkovatel. Chcete-li, prodavač finančních produktů. Nejsem anonym, jsem Jáchym Bierhanzl. Pokud čtete mé příspěvky pečlivě, vidíte jasnou kontinuitu. Až začne někdo můj nick zneužívat, najdu si nový. v registrech mě hledal už pan Hanzl, jako by na tom záleželo :).

  Odpovědět

 • Yowie

  28 září, 2014

  Jáchym Bierhanzl: Zajímavé, na googlu jako byste neexistoval, tedy kromě investujeme.cz…

  jj, ona neviditelná ruka trhu, kolikrát jen jsem to od všemožných poradců slyšel…

  Víte, co je ale zajímavé, že na daňové odpočty u IŽP, si nikdo z Vás ještě nikdy nestěžoval…:-)

  To je taky svého druhu regulace, která byla hlavním argumentem mnoha poradců, proč si IŽP zřídit, ale to nikdy žádnému poradci nevadilo…

 • Jáchym Bierhanzl

  28 září, 2014

  Proč je tak důležité kdo je Jáchym Bierhanzl? Mě vůbec nezajímá kdo je Yowie, důležitější je co píše. Proti regulaci nic nemám Yowie, smysluplnou vítám, daňové odpočty jsou mně srdečně ukradené. Bude to nejspíše tím, že nejsem poradce. Prodavače nezajímá co si dá zákazník do nákladů aby ukrátil berňák. Dobrému prodavači jde o užitek pro zákazníka.

 • Yowie

  29 září, 2014

  Jáchym Bierhanzl: Pokud jste zprostředkovatel na volné noze a jednoho takového, který utekl z Broker Consultingu také znám, pak nechápu, proč v některých příspěvcích hájíte MLM.

 • Jáchym Bierhanzl

  30 září, 2014

  Snažím se být objektivní, Yowie. Nemám rád čumily, zkratky a jediné vyjevené pravdy.

 • Yowie

  30 září, 2014

  Jáchym Bierhanzl: Tak po tom já volám celou dobu, abychom ohledně MLM byli objektivní, proto mě spíš zajímají čísla, než motivační kecy.

  Tak si můžeme shrnout co se v MLM světě odehrálo během posledního roku-dvou:

  Firma Herbalife je vyšetřována několika americkými úřady, včetně FBI a FTC. Hodnota jejich akcií spadla za 2 měsíce o víc, než třetinu.

  CEO Amway India strávil několik týdnu ve vězení a se svými kumpány čelí několika obviněním z pořádání pyramidových her atd.

  Firma Nu Skin čelila v Číně obvinění z pyramidových her. MLM je v Číně oficiálně ilegální, protože tam před pár lety došlo i k několika náhlým a nepřirozeným úmrtím některých „snových“ MLM řečníků, poté, co se sny oveček dole ne a ne naplnit :-)

  Některé evropské země efektivně vytlačily MLM z financí a pojišťovnictví, jistě dobře vědí proč.

  MLM u nás má prestiž asi někde na úrovni poslanců, tedy naprosto mizivou a je jedno, jestli jde o Amwayáky, nebo poradce.

  To jsou všechno objektivní fakta…

 • MHMO

  30 září, 2014

  Konečně slovo do pranice… To mě zajímá… Takže které evropské země a kdy vytlačily MLM z financí ?? Ať to má nějakou váhu Yowie, tak buďte konkrétní… Díky A ta Čína je úplně mimo….. srovnávat fungování MLM v zemi se striktním komunistickým režimem, který vždy udělá jen to, co se mu aktuálně hodí bez jakýchkoliv objektivních podkladů je dost mimo…

 • Yowie

  30 září, 2014

  MHMO: Tak ohledně toho poradenství se jedná o UK a Holandsko, více zde:

  http://www.in­vestujeme.cz/pe­tr-fejtek-prodej-zivotnich-pojistek-devastuje-financni-poradenstvi/

  Dále k té Číně:

  http://pyramid­schemealert.or­g/PSAMain/new­s/ChinaLeadsPy­ramidFight.html

  Jinak stačí se zeptat strejdy Googla, klíčová slova MLM China illegal a vypadnou stovky odkazů.

  Druhá věc je to, že pro největší MLM firmy je to stěžejní trh a našly si způsoby, jak to obcházet. Například Amway platí komunistickým papalášům stáže na Harvardu:

  http://www.blo­omberg.com/new­s/2013–09–24/amway-embraces-china-using-harvard-guanxi.html

  Ještě nějaké otázky?

 • MHMO

  2 října, 2014

  Tak to je mírné zklamání… pokud si projdu ten článek, tak o zrušení, případně zákazu MLM ve financích tam nikde nic není uvedeno. Petr Fejtek mluví o zrušení provizního poradenství v těchto zemích a to je podstatný rozdíl Yowie… Zjevně přání otcem myšlenky…

  Co se týká MLM v Číně tak jak jsem psal, neberu jako bernou minci… Bavme se o financích v Evropě, to je relevantní, a tady se ještě nic z toho co uvádíte, nestalo. Ale přeji ve Vašem donkichotském boji – good luck…

 • Yowie

  2 října, 2014

  MHMO: Zamyslete se nad tím prosím znovu a představte si to. Žádné provize, nic, tzn. milý poradce bude placen dejme tomu v hodinové sazbě za své rady ve stylu: zajděte si tam a tam a vyřiďte si tohle a tohle, protože sám nic sjednat nemůže. Tzn. nedostane třeba desetitisíce za prostřelení IŽP, ale dejme tomu 1000,– za hodinu, protože 20 000 mu za to, že Vám doporučí zajít si do banky a pojišťovny nikdo nedá.

  Takže poradce bude radit třeba 2 hodiny, dostane 2000,– na ruku a pak s úsměvem přiklusá na centrálu MLM společnosti, kde na recepci předá 1500,–, aby to rozpustil do mnoha pater svých manažerů…:-)

  Stále si myslíte, že konec provizního poradenství není koncem MLM poradenství?

 • vasek

  2 října, 2014

  MHMO Vás dostal. Má pravdu. Evidentní „přání otcem myšlenky…“
  Vaše teze vycházejí z neznalosti. Samozřejmě i v případě hodinově placeného poradenství může mlm fungovat. A přesně způsobem, jak jej popisujete. V případě, že službu bude fakturovat centrála, k distribuci tržby může docházet úplně stejně jako je tomu nyní.
  To, že Vy si myslíte, že konec provizního poradenství je koncem MLM poradenství, je Vaše pouhá domněnka a názor, nikoliv fakt. A pokud o tom chcete seriózně debatovat, měl byste si toho být vědom. Jinak je to jen plácání

 • Michal D.

  2 října, 2014

  MLM zvěrstva, podvádění, účelové sjednávání ŽP za účelem udržení se nebo obhájení pozice na další kvartál, úrazová „kombíčka“ za účelem ždímání pojišťoven, vymývání mozků na MLM motivačních a náborových seminářích, Ferrari, drogy, naleštěná bída…ano, tím vším jsou proslulé a pověstné nemnohé větve poradenských MLM společností. Bohužel, nikdo nemá odvahu a koule je zákonem zakázat ve financích, ať si MLM distribuuje rychloobrátkové zboží (vitamíny, preparáty, voňavky a jiné věci), ale né pojistky, hypotéky, investice aj.

 • Jáchym Bierhanzl

  2 října, 2014

  Od vysokoškolského pedagoga bych čekal argumentaci k předchozímu příspěvku, ne stále stejnou, ohranou mantru. V této souvislosti mě napadá, pane D., zda nejste, pro své studenty stejně nebezpečný jako „vymývači mozků z pověstných nemnohých větví poradenských MLM společností“ (dovolím si Vás citovat). Doufám, že „poradenské MLM společnosti“ jsou Vašim jediným červeným hadrem. Na druhou stranu musím přiznat, že i u Vás (stejně jako u pana Yowie) zaznamenávám posun správným směrem. Už ne všechny, dokonce ani většina, nyní jde o nemnohé! Zde si s Vámi dovolím opět nesouhlasit. Těch pomýlených lotříků, bohužel, zas tak málo není.

 • vasek

  2 října, 2014

  pravděpodobně bylo myšleno „mnohe“ nikoliv „nemnohé“
  Jinak dodám, že v rámci objektivity je nutno zmínit, že pěkné prasárny se dělají již i pod broker pooly.
  Samozřejmě, že v rámci onoho rudého hadru před očima se na to lehce zapomíná…

 • Michal D.

  2 října, 2014

  Prasárny se opravdu dělají všude, v MLM, v kterýchkoliv brokerpoolech, velkých, středních i malých makléřských firmách i v samotných pojišťovnách. Tento obor je finančními prasárnami doslova prolezlý, lze však říct, že některé modely zprostředkování a distribuce těmto prasárnám nahrávají a vytvářejí pro ně vhodné podhoubí, např. MLM. Ale jinak souhlas. Proto jsem velkým zastáncem pětiletého, ideálně však ještě delšího ručení za storna u ŽP, osobně jsem pro variantu v rozpětí sedm až deset let. Okamžitě by zmizelo jakékoliv přebouchávání po dvou, třech letech.

 • Jáchym Bierhanzl

  2 října, 2014

  Už to chápu pane Michale. Zakažme je všechny a Wall street přidejme jako bonus. Kde budou v takovém případě pracovat Vaši studenti? Neměl by jste je poslat ze škamen raději do výroby nebo pěstovat erteple?

 • Yowie

  2 října, 2014

  vasek: A víte jak rád bych byl, kdybyste měl pravdu? Neměli bychom tedy spolu bojovat za zrušení provizního poradenství, pokud to MLM nepoškodí, jak tvrdíte?

  Já tvrdím, že MLM v podstatě nebudou moci fungovat, protože motivem ke vstupu do MLM jsou rychlé a snadné peníze.

  Představte si jen takového vlka z Prahy. Jednoho klienta byl schopen odrbat o statisíce a najednou? Paušál 2000,–, dobře, pokud půjde o něco složitějšího, tak třeba 5000,– a to ještě nechá polovinu ve struktuře, takže i když stihne desítky klientů za měsíc, kolik si asi vydělá? No, miliony ani statisíce to nebudou…

  Jste poradce? Kolik máte měsíčně klientů? Zkuste si to jen tak preventivně hodit do kalkulačky. Přijde klient, bude chtít pojištění, investice, hypo a dostanete třeba 4000,– a půlku necháte ve struktuře. Už to chápete?

  Ale pokud si myslíte, že třeba Partners by přežili propad provizního obratu z více než miliardy na 50–100 mil. ročně, pak máte samozřejmě pravdu… Já si to ale nemyslím.

 • vasek

  2 října, 2014

  Provizní odměna vychází primárně z poptávky. Lidé nejsou ochotni zaplatit jednorázově např. 10 tis s tím, že o to levnější budou mít následný produkt. Radši tu cenu a evidentně i podstatně vyšší cenu chtějí mít zahrnutou v tom produktu.
  Ano, je to škoda. Ale je to holý fakt.

 • Yowie

  2 října, 2014

  vasek: Dobře, máme varianty, levnější rada, která je, pokud je toho dotyčný poradce schopen, založena opravdu na odbornosti a ne na honu za provizemi, protože poradce v hodinové neřeší, jestli bude IŽP za 1000,– nebo 10 000,–, anebo jestli předplacené fondy budou za 3 000,– nebo 20 000,– měsíčně.

  No a pak poradce, který tlačí co nejvyšší částky, protože z toho má největší provize. Daleko vyšší, než v případě hodinové sazby.

  Co byste si vybral?

  A víte proč to lidé nevyhledávají? Protože lidé nevědí, kolik je vlastně stojíte a v tom Vám pojišťovny zdatně pomáhají.

  Kdybyste měl před sebou černé na bílém to, kolik Vás stojí poradce za honorář a poradce provizně placený, tak myslím, že byste měl jasno.

  Lidé si vybírají iluzi, kterou jim vnutíte – že jsou Vaše služby údajně zdarma.

 • Jáchym Bierhanzl

  1 října, 2014

  Zůstaňme raději doma, Yowie. Je to jednodušší a k věci. Budeme v praktičtější rovině. Ne, že by to mělo nějaký smysl se o tom bavit, ale snad to přinese alespoň pobavení. Co Vám vadí na samoobsluze, ve které prodavači zákazníkům předvádějí zboží (dobře či špatně) mnoha výrobců a jsou zainteresováni na objemu prodeje? Výrobci své zboží (dobré či špatné) neumějí sami efektivnějším způsobem k zákazníkům dostat a proto využívají samoobsluhu. Není to regulérní podnikání? Někteří chytřejší prodavači předávají své obchodní dovednosti jiným prodavačům a nechají si za to zaplatit. Není to regulérní podnikání? Někteří zákazníci podlehnou vábení reklamy, svého podvědomí nebo šarmu prodavače a nakoupí zboží, které nepotřebují tak úplně k životu. Není na tom částečně postaveno naše současné bytí? Není to regulérní podnikání? Někteří prodavači pochopí, že zákaznice mají rády čisté, milé, mladé a empatické prodavače, někteří prodavači při nákupu kolínské nezvládnou své Cash Flow. Občas se najde prodavač, který prodává prázdné obaly, občas ho skřípne obchodní inspekce nebo natočí nějaký investigativní idealista. No a tak dál ve stylu “ pes jitrničku sežral… “ Nepleťte do toho FBI, YoWie.

 • Yowie

  1 října, 2014

  Jáchym Bierhanzl: On je docela rozdíl mezi tím, jestli vstoupíte do obchodu, což přirozeně znamená, že asi něco chcete, anebo jestli Vám nějaký ulhaný kravaťák zvoní u dveří, případně Vás otravuje po telefonu.

  I obchod může být solidní. Věřte nevěřte, také jsem prodával a když jsem věděl, že to, co dotyčný hledá, je jinde lepší, tak jsem ho tam poslal.

  Takovou situaci jsem ještě s žádným poradcem nezažil, snad kromě některých spořáků, za které je málo bodů a nechtělo se mu s tím vypisovat.

  Také se nedivte, že některé banky s poradci vůbec nespolupracují, nechtějí si zkrátka špinit jméno a některým se velmi dobře daří i bez jakékoliv externí prodejní sítě.

  Úplně netuším, proč bychom se neměli v mnohém inspirovat u vyspělých západních zemí? Jsou dál, mají své dlouholeté zkušenosti a proto dělají to, co dělají.

  Také netuším, proč by se člověk neměl podívat do zahraničí, co se tam s těmi MLM firmami vlastně děje. Představte si, že teď někdo bude uvažovat o vstupu do Herbalife, motivační a náborářské kecy jsou pořád stejné, ale ta firma už zkrátka za půl roku vůbec nemusí existovat…

 • vasek

  1 října, 2014

  Jaké banky s poradci nespolupracují? Můžete být konkrétnější?

 • Yowie

  1 října, 2014

  vasek: Airbank. A třeba M-bank spolupracuje jen s osvědčenými hypotékáři – lidmi, kteří jsou schopni tu hypo zpracovat včas a správně, což je také jen pár lidí a rozhodně se nejedná o kindermanažery z MLM s velkými kecy a nulovou praxí a schopnostmi…

 • vasek

  1 října, 2014

  Airbank: co by měla asi tak měla nabízet? Spotřebitelské úvěry a spořící/běžné účty nabízí přes externí distributory málokteré banky.
  mBank – v portfoliu standardních poolových firem – i těch majících MLM struktury.
  Mimochodem, mBank je pověstná svými chybami při zpracování hypotečních úvěrů

  Nějaké další banky?

 • HU

  1 října, 2014

  Ale prd velebnosti, tragedi z mBank mají spíše problém navázat spolupráci, ale jednotlivé poradce nekádrují a berou všechno…

 • Jáchym Bierhanzl

  1 října, 2014

  Do obchodu s finančními produkty vstupujete chtě, nechtě, už při narození pane Yowie. A dopřejte mně vypravěčské zjednodušení, prosím. Tam odkud jsem, Yowie, nikdo neučí nováčky zvonit u dveří a telefonování se téměř nepoužívá. Tyto metody nejsou pro seriózní zprostředkování finančních služeb vhodné (etika), nepřináší požadovaný výsledek (potenciální kupující to otravuje) a vlastně ani nejsou efektivní (nepřinášejí stálý zisk). Herbalife, Amway (a nedej bože) pyramidová schémata mě nezajímají, nemám s nimi (naštěstí :) žádnou zkušenost.
  I zprostředkování finančních služeb může být seriózní. Jste-li slušný solitér, posíláte klienta jinam hodně dlouhou dobu. O solitéry nováčky nikdo z výrobců (finančních produktů) moc nestojí. Vlastně ani nejsou. Pro pro dobrého (nebo začínajícího) prodavače je zřejmá výhoda velkých mlm firem (Fincentrum, Broker Consulting, Broker Trust, OVB, Partners atd.) Máte k dispozici všechny (téměř) regály v samoobsluze. Samozřejmě za to zaplatíte. Pokud nejste silná osobnost a máte smůlu na sousedy, pak možná i zblbnete. Takové totální „zhulení“ dokumentuje Kalvodovo video.
  Které banky nespolupracují s velkými mlm firmami? Česká spořitelna, Komerční banka, ČSOB, Hypoteční banka, ING, Equa, M bank, Raiffeisenbank, Sberbank, LBBW, GE Money, Oberbank, Unicredit, Wustenroot ? Kterým bankám se daří i bez jakékoliv externí sítě (ne že by to nešlo)? Air Bank
  Proti inspiraci u vyspělých západoevropanů nemám vůbec nic. Tuším, že i to mnohokrát proklínané (a kopírované) OVB má své filiálky v několika standardních západoevropských zemích. Jak jsem výše uvedl, Herbalife je mimo můj svět, nejen obchodně ale i teritoriálně.
  Vím, že máte Yowie v mnohém pravdu a že mé odpovědi můžete považovat za slovní ekvilibristiku. Pomýlený klientík se stodvacetitisíci ročního pojistného na „spořící“ pojistce zcela určitě. Vy (a diskutující s obdobným názorem nebo zkušenností) ovšem také hodně zjednodušujete. Pak jde jen o to, jaký má vlastně tenhle diskusní prostor dosah a koho a co ovlivní v jeho rozhodování. Sudičky mně daly do vínku smysl pro proporcionalitu, proto zde občas mařím čas.

 • Michal D.

  27 září, 2014

  Vážený pane Bierhanzle,

  to jste v oboru 14 dní, že nevíte o připravované novele zákona 38, o připravované evropské směrnici IMD II, PRIIPs, o loni schválené směrnici Omnibus II a stále projednávané směrnici Solvency 2 ? To Vám asi na Vašich motivačně – náborových MLM seancích Vaši motivačně naladění manažeři neřekli, co ? Není se čemu divit, na těchto setkáních letí úplně jiné věci, např. Ferrari, luxusní jachty a vily a jiné vymývárny. A k videím pana Kalvody: byly pořízeny skrytou kamerou, o jejich autenticitě nepochybuji a o četnosti rozšíření těchto praktik už vůbec ne. Možná jste si nevšiml, že mnoho MLM firem si z nového OZ nedělá vůbec těžkou hlavu. Ale chápu, že Vám dokument pana Kalvody vadí, ukazuje totiž pravou tvář této profese, což se Vám nehodí do krámu. Doufám, že projde ono pětileté ručení za životní smlouvy včetně postupného vyplácení, protože jinak se v tomto oboru nic nezmění.

  Odpovědět

 • Jáchym Bierhanzl

  28 září, 2014

  Ach, pane Michale, vy myslíte „tohle“? Já myslel, že něco strašného. Uklidnil jste mě,děkuji. To Vaše „bu bu bu“ je docela „normální“ regulační vývoj, o kterém si mohu myslet dobré i špatné, ale vždy se mu dokážu přizpůsobit. Nakonec, ani nic jiného mně nezbývá, neboť nedisponuji dostatečně silnou politickou frakcí v EP. Některé připravované novinky se mně líbí, např. postupné vyplácení provizí. Je mně líto, že jste poznal náborové seance jen jednoho typu. Umíte si představit něco odlišného? Skutečností je, že mladí muži touží po automobilu italské provenience, červené barvy a hlubokého zvuku motoru. Mladé ženy touží po kabelkách z Pařížské nebo ještě raději z butiků italského severu (vyjde to levněji) a nepohrdnou ani tím, po autíčku toužícím, mládencem. Nevím proč tomu tak je, asi se všichni moc koukají na televizi. Seance odlišného typu tak moc netáhnou. Ale ani tak to není úplný propadák, pane Michale. Já o autenticitě videa pana Kalvody také nepochybuji a o četnosti rozšíření popisovaných praktik už rozhodně ne. Četný znamená hodně rozšířený, rozhodně však neznamená většina nebo všichni. Dokument pana Kalvody mně nesedí proto, že neukazuje pravou tvář profese. Dokument ukazuje jen jednu (velmi odpudivou) tvář profese a úplně pomíjí ty ostatní. Kdyby tuto skutečnost pan Kalvoda ve svém „dokumentu“ dostatečně zdůraznil, pak bych mu s chutí zatleskal a těšil bych se na pokračování. Doufejte pane Michale, doufejte. Já jdu raději pracovat. Zítra mě čeká „seance“ s deseti zajímavými lidmi a dvě sedmimilionové hypotéky. Jedna z věcí, která mně na naší profesi vadí, je to, že se musí hodně pracovat. I v neděli. S trochou nostalgie a smutku vzpomínám na pevnou pracovní dobu a pokecání v kuchyňce při vaření svých pěti pracovních šálků kávy.

  Odpovědět

 • pavel-hanzl

  26 září, 2014

  Vážený pane kolego, vy jste prosím schizofrenik? Nebo klientům vykládáte, že se za sebe stydíte, aby vás vyhodili?

  Odpovědět

 • pavel-hanzl

  26 září, 2014

  Nikdo se nemusí stydět, pokud náš obor dělá správně a pojištění používá téměř jen na rizika a kolektivní nástroje investování na budování majetku klientů. Proto je rozhodování Lucie tak těžké – kdyby měla dobrého manažera, třeba i v MLM firmě, může mít štěstí. Pokud se Lucie dopracuje k tomu, že aspoň 50% jejích příjmů nebude ze životních pojistek, ale z ochrany majetku a z investic či úvěrů, bylo by to pro její profesní vývoj i náš obor vítané.

  Je mi ale divná jedna věc. Jak může někdo někoho lákat na pozici exclusivní poradce, když třeba ve Fincentru není legrace této pozice dosáhnout? Takový poradce musí sám zvládat velké obchody, několik měsíců po sobě. Musí už mít správné návyky. Není to hned, když je vám 21, Lucie… Tak za 2 roky nejdříve.

  Odpovědět

 • Michal D.

  27 září, 2014

  Pane Hanzle, to se jen tak říká, jako že ta pozice finančního poradce je exkluzivní, víc v tom nehledejte. Přece sám dobře víte, jak si náboroví MLM náhončí přibarvují a přikrášlují náš obor. Další používaná přídavná jména (kromě exkluzivní) používaná při náboru náctiletých slečen a hochů jsou: prestižní, poptávaný, jedinečný, originální, neomezený, pasivní, rentu pobírající, nízkonákladový, perspektivní…mám pokračovat ???

  Odpovědět

 • Hana

  27 září, 2014

  O paní Lucku nemám sebemenší strach, 90% nastupivších „poradců“ končí během prvního roku, ze zbývajících 10% ve druhém roce končí dalších 6%, po dvou letech ze sto nastupivších „poradců“ zůstávají čtyři lidé, tedy úspěšnost nádherná 4%. Hodně štěstí paní Lucko, nezbývá než Vám popřát co nejmenší storna a MLM společnost, která po Vás při odchodu nebude skrze svoje právníky požadovat statisícové likvidační pokuty za poskytnuté „vzdělání“ a „know-how“.

  Odpovědět

 • Jáchym Bierhanzl

  27 září, 2014

  Máte pravdu, paní Hano. Z té stovky zůstanou tak dva. A až na patologické vyjímky svoji profesi vykonávají ke spokojenosti své i svých klientů. Pokud bude mít slečna Lucie trošku profesního štěstí a spoustu profesní píle, pak bude spokojena.Obávám se však, že neuspěje. Otázky typu: „není to náhodou jen proto aby ze mně v tom multi levelu něco měl?“, Ti dvouprocentní úspěšní na začátku většinou nekladou.

  Odpovědět

 • Jan

  26 září, 2014

  Jaká to absurdita – článek o poškození klienta legalizovaným podvodem zvaným IŽP na webu placeném Fitcentrem, které na tomto produktu vyrostlo a stojí. Nebo spíš které se pro profláklost IŽP a úbytek dojných ovcí, pardon klientů, hroutí.

  Působí to na mě stejně legračně, jako kdyby tuto situaci popisoval na webu Viktor Kožený.

  Odpovědět

 • AJKA

  29 září, 2014

  Já už se musím smát, jak neustále řešíte, co bude za … až se schválí ono … Copak vám neodchází, že až se případně schválí, tak opět někdo zjistí, že to nepostačuje, tak se bude novelizovat a novelizovat a novelizovat? Žába na prameni sedí v pojišťovnách, už dávno ztratily původní smysl. Rok jsem přemýšlela, zda skončit či nikoli. Po 18 letech jsem se v lednu rozhodla a udělala pápá. V červnu jsem rozjela úplně nový projekt z oboru úplně mimo finance, a dnes máme konec září a můžu se smát od ucha k uchu a přemýšlet, zda by se mi to podařilo, i kdybych rozhodnutí udělala dříve či později. Možná ano, možná ne, vše má zřejmě svůj čas. Co tím chci říci? Dobrý obchodník se uživí vždy a v každém oboru, špatný obchodník bude přemýšlet, proč jsou ti okolo něj tak zlí. A věřte, že coby poradci, ani coby majitelé s.r.o. nikdy nad pojišťovnami a prolobovanými zástupci v ČNB a parlamentu nevyhrajete. Koza se nažere a pojistný trh budou stále ovládat pojišťovny, vy budete to koště, co se s ním zametá.

  Odpovědět

 • Mirek

  30 září, 2014

  kdyby se tady daly lajkovat názory, tak u toho Vašeho to udělám.

  Odpovědět

 • Jiří

  2 října, 2014

  Jáchyme, promiňte, ale vy jste teda materiál. Užil bych i peprnější výraz, ale nechci tu být sprostý ani Vás urážet. Myslete si co chcete, ale i já vroucně čekám, že páni a dámy v naší Poslanecké sněmovně přijmou zákonem ručení za životky aspoň těch pět let, moc bych si to přál a to jsem z oboru !!! Mějte se, už na Vaše příspěvky nebudu reagovat, to je fakt zbytečný.

  Odpovědět

 • Jáchym Bierhanzl

  2 října, 2014

  Jestli Vašemu příspěvku dobře rozumím, pak předpokládám že mě považujete minimálně za troubu. To jste mně mohl klidně napsat, pane Jiří, neurazil bych se, nevadilo by mně to. Občas mě někdo „materiálem“ počastuje. V naprosté většině případů to dotyčný ovšem nějak zdůvodní. Například: „ Jáchyme, zase jsi zapomněl na naše výročí nebo pane řidiči, víte jakého přestupku jste se dopustil nebo pane Bierhanzl, kde jsou vaše kvartální plány? Chápete? V takových případech vím co jsem provedl. Kaju se neboť chápu, že jsem fakt „materiál“. Ve Vašem případě to ale opravdu nevím. Je to proto, že si vroucně nepřeji to stejné co Vy? Nebo proto, že se pokouším věcně a slušně argumentovat? Nebo proto, že se nechovám jako jiní zdejší kolegové spoludiskutující, u nichž se často obsah informace v příspěvku blíží nule? Mimochodem, to delší ručení sice považuji za zbytečné, ale v podstatě proti němu nic zásadního nemám. Možná jsme na stejné lodi, pane kolego z oboru :). A Vy hned „materiál“!

  Odpovědět

 • Yowie

  2 října, 2014

  vasek: A víte jak rád bych byl, kdybyste měl pravdu? Neměli bychom tedy spolu bojovat za zrušení provizního poradenství, pokud to MLM nepoškodí, jak tvrdíte?

  Já tvrdím, že MLM v podstatě nebudou moci fungovat, protože motivem ke vstupu do MLM jsou rychlé a snadné peníze.

  Představte si jen takového vlka z Prahy. Jednoho klienta byl schopen odrbat o statisíce a najednou? Paušál 2000,–, dobře, pokud půjde o něco složitějšího, tak třeba 5000,– a to ještě nechá polovinu ve struktuře, takže i když stihne desítky klientů za měsíc, kolik si asi vydělá? No, miliony ani statisíce to nebudou…

  Jste poradce? Kolik máte měsíčně klientů? Zkuste si to jen tak preventivně hodit do kalkulačky. Přijde klient, bude chtít pojištění, investice, hypo a dostanete třeba 4000,– a půlku necháte ve struktuře. Už to chápete?

  Ale pokud si myslíte, že třeba Partners by přežili propad provizního obratu z více než miliardy na 50–100 mil. ročně, pak máte samozřejmě pravdu… Já si to ale nemyslím.

  Odpovědět

 • Jáchym Bierhanzl

  2 října, 2014

  Skvělý nápad Yowie! To omezení platby (provize) za službu myslím. Před nějakým časem to někde na chvíli udělali. Myslím, že to skončilo u Otce Lachaise. Vy jste opravdový reformátor Yowie. Nešlo by ten provizní systém zrušit úplně všude, to by byl teprve počin!

  Odpovědět

 • Yowie

  2 října, 2014

  Jáchym Bierhanzl: No, pokud vím, tak v UK i Holandsku věděli dobře, proč to udělali a minimálně v tom Holandsku to bylo doprovázeno i ohromnými pokutami pro pojišťovny, což bychom také potřebovali jako sůl. A pokud vím, rozhodně od těchto opatření neustupují, stejně jako nikdo neruší zákony a opatření ČOI proti šmejdům třeba.

  Jsou zkrátka druhy podnikání, které tady nepotřebujeme…

  Mě vůbec nepřekvapuje, že i demokratický západ reguluje odvětví, kde existuje výrazná informační asymetrie mezi klientem a prodejcem, v čemž pojišťovny zdatně pomáhají nepřehledností svých poplatků.

  Odpovědět

 • ExPartners

  7 října, 2014

  Finanční šmejdi v praxi, stahujte e-book

  http://miliono­vapraxe.cz/re­cenze-knihy-s-tyrkysovou-obalkou/

  Odpovědět

 • ExPartners

  7 října, 2014

  Finanční šmejdi v praxi, stahujte e-book

  http://miliono­vapraxe.cz/re­cenze-knihy-s-tyrkysovou-obalkou/

  Odpovědět

 • ExPartners

  7 října, 2014

  Finanční šmejdi v praxi, stahujte e-book

  http://miliono­vapraxe.cz/re­cenze-knihy-s-tyrkysovou-obalkou/

  Odpovědět

 • Hana

  7 října, 2014

  Tyrkysový e-book je zcela nepochybně o finančních poradcích z Partners, nějak se to Petru Borkovcovi vymyká z rukou.

  Hold vyhrožovat a vydírat se nevyplácí: http://miliono­vapraxe.cz/poj­dme-pretahovat-poradce/

  Odpovědět

 • 7 října, 2014

  Ale Radoslav Černý alias ExPartners je nějaký ublížený. :) úspěch se stále nedostavuje Radoslave, tak snaha parazitovat jinde a jinak? odborně se tomu říká nekalá soutěž.

  Odpovědět

 • Michal D.

  7 října, 2014

  Ubožáku, prostuduj si ten e-book, když už tu píšeš nesmysly, Radek ho nenapsal. Napsal ho poškozený klient, co měl zkušenost s MLM firmou, co dělá finanční poradenství jinak. Partners už má dnes pověst stejnou jak OVB, takže mě to nepřekvapuje.

  Odpovědět

 • Jiří

  7 října, 2014

  Tak pokud je pravda, co se tam píše ohledně toho vydírání, telefonátů, několikastránkových e-mailů, manipulace a jiných věcí, a je to člověk, o kterém si myslím, že to je, tak klesl hodně hluboko. Nedělalo náhodou to samé OVB jemu samotnému, když se s Lukešem trhl a založili si Partners ? Nebrojil a nebojoval náhodou proti tomu samému ? A teď to úspěšně dělá přesně tak na ostatní ? Chce se mi zvracet, e-book hromadně zasílám svým klientům, kamarádům a známým s prosbou o přeposlání co nejvíce lidem a sdílení, ať si to tyrkysoví hoši pěkně vyžerou. mimochodem, pro mě výtečný materiál pro mladé, zmanipulované lidi, co jsou doblblí z motivačních MLM seminářů. Po přečtení a nastudování tohoto e-booku nenastoupí ani jeden, to vám můžu už teď garantovat. Skvělý materiál a velké díky za něj, bravo !!!

  Odpovědět

 • Michal D.

  7 října, 2014

  I já chci poděkovat za tento skvělý materiál, chyběla mi poslední kapka, nějaký impuls k tomu odejít z Partners a dělat tuto práci skutečně jinak. Děkuji panu Františku Pokornému za napsání tohoto e-booku a panu Černému za odvahu vyvěsit tento materiál na svoje stránky. Moc mi to pomohlo v konečném rozhodnutí, i když jsem to tak nějak stejně poslední dobou cítil. I já tento materiál rozešlu všem svým přátelům a známým, ať i ostatní lidé vědí, jakou zkušenost s Partners má pan Pokorný. Škoda, že ten materiál nemá ČNB a Poslanecká sněmovna…

  Odpovědět

 • Abc

  7 října, 2014

  Mají logo v barvě přátelských citů a sympatií, říkají o sobě, že dělají finanční poradenství odlišně než ostatní a dušují se, že chtějí napravit pověst finančních poradců v Čechách. A přesto jsou jejich praktiky často ještě bezskrupulóznější, než taktika těch, jejichž zvěrstva napáchaná na nic netušících zbídačených klientech, ve jménu vlastního úspěchu, kritizují. Jo jo, jsou to Pááártners a dělají to finanční poradenství FAKT jinak. S chutí jdu toto svědectví sdílet a přeposílat, snad této firmě alespoň díky mé malé snaze naletí v budoucnu co nejméně lidí a když už nic, tak jim aspoň zůstanou peníze, které by si jinak mezi sebou rozkradli darmožroutské parazitující MLM struktury. Zakázat tyhle šmejdy zákonem, snad těch 5 let a víc v novele osmatřicítky schválí, moc bych si to přál.

  Odpovědět