Neděle 09. srpna. Svátek má Roman.

Pomůže při obchodování správný výběr hudby?

Investice Daniel Kuchta 24.09.2010 | 15:31 1 Komentář

Obchodníci pokoušející se vydělávat na forexovém trhu, nebo komoditních burzách, se snaží své výsledky zlepšovat skutečně různými způsoby. Jedním ze způsobů by pak podle některých mohl být také výběr správné hudby.

Hledání svatého grálu a způsobů jak vydělat peníze je snad stejně staré jako investování a obchodování na burze samotné. Bohužel zaručený způsob ještě nikdo nenašel a nejspíše ani nikdo nenajde. Existuje množství způsobů, jak své výsledky investování a obchodování zlepšit, jedním z nejdůležitějších faktorů úspěchu je však stále psychika. Mít pevné nervy a nenechat se rozladit několika neúspěchy je základem úspěchu každého investora, ať už jde o denní obchodníky, nebo dlouhodobé investory.

O vlivu hudby na psychiku člověka se mluví již dlouho, pozitivní vliv hudby na člověka a jeho jednání se popisuje již od nepaměti, sloučí jako nástroj k léčení, resp. potlačování příznaků u některých nemocí, snižuje napětí, nebo pomáhá při soustředění.

Právě obchodníkům, kteří tráví sledováním trhů, otevíráním a uzavíráním pozic nejvíce času, může podle mnohých pomoci poslouchání hudby, která pomáhá při soustředění. Její vliv na pozitivní myšlení je neoddiskutovatelný, na druhou stranu ale ani v tomto případě nejde o nějaký všelék, který vyřeší všechny problémy spojené s neúspěšným investováním.

Jako u všech „pomůcek“ obchodníků, i u hudby není její vliv jednoznačný, zejména když vezmeme v úvahu, že každý dává přednost něčemu jinému. Někdo rád poslouchá klasiku a jsou i tací, kteří se snaží přesvědčit ostatní o tom, že tento typ hudby je ten nejlepší (je pravda, že tato hudba je všeobecně považována za hudbu, která má pozitivní vliv na psychiku člověka). Těžko to ale bude platit v případě rockera, pro něhož je pohlazením po duši ta nejextrémnější metalová hudba.

Je to hodně individuální záležitost a u mnoha lidí nemusí hudba přinášet kýžený efekt prakticky vůbec. Někdo se jednoduše při hudbě nedokáže vůbec soustředit a poslouchání hudby pak má spíše opačný vliv, když působí spíše rušivě. Možná je to právě výběrem nesprávného typu hudby, a možná zkrátka tím, že někdo musí mít při práci absolutní klid.

V každém případě jde o to, aby se člověk při poslouchání hudby cítil dobře a aby to přinášelo kýžený efekt, kterým je psychická rovnováha, tak důležitá pro dobré výsledky a úspěch v investování a obchodování. Psychika je jednoznačně tím nejsilnějším faktorem, který ovlivňuje investiční rozhodování.

V tomto bodu se opět dostáváme ke hledání svatého grálu některých neúspěšných obchodníků a začátečníků, kteří se i v tak individuální záležitosti snaží od jiných obchodníků zjistit, co by pro ně mohlo být nejvýhodnější. A to je, stejně jako u investičních doporučení a řízení se myšlenkami jiných, poněkud chyba.

Stejně jako preference rizika u investování nebo výběru správné strategie při krátkodobém obchodování, i zde se musí každý spoléhat na svoje preference a to, co vyhovuje právě jemu.

Pokud mi při obchodování vyhovují určité podmínky, nemusím si žádat rady od jiných investorů a obchodníků, jak to dělají oni. Je potřeba se soustředit na to hlavní, a to je udržení nervů na uzdě, a v tom mi pak může pomoci i výběr hudby, která vyhovuje právě mě.

Jeden komentář: “Pomůže při obchodování správný výběr hudby?”

  1. TakTak napsal:

    pro trading je Rammstein popřípadě Kabát !!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.