Úterý 30. listopadu. Svátek má Ondřej.

Pavlína Quittová: Nejdůležitější jsou důvěra a sympatie

Pavlína Quittová, Fincentrum a f.privée

F.privée je nová samostatná investiční divize společnosti Fincentrum. Vznikla pro klienty s nadprůměrnými příjmy, kteří vyžadují osobní přístup a dlouhodobý vztah. Právě to je podle spoluzakladatelky f.privée Pavlíny Quittové pro tvorbu úspěšného investičního portfolia nejdůležitější.

Každý náš klient je jiný a každý má své specifické potřeby. Jednu věc ale mají všichni společnou – ve svých oborech to jsou profesionálové, kteří toho hodně dokázali. Ať už se bavíme o manažerech v korporacích, ředitelích firem nebo třeba sportovcích. Ocení, když najdou spolehlivého partnera, který jim dokáže poradit, jakým způsobem zhodnotit nebo alespoň uchovat hodnotu jejich majetku.

Co se těmto lidem snažíte nabídnout?

Všechno, co děláme, stojí a padá se vzájemnou důvěrou. Bez toho, abychom se znali a věřili si, to nejde. S klienty to myslíme vážně a stejně tak to musí vážně myslet i oni s námi. To nejdůležitější co nabízíme, je tedy dlouhodobý vztah a zájem o klienty.

Vedle toho f.privée stojí i na komplexním poradenství se specializací na investice se širokou produktovou nabídkou napříč celým trhem a na týmu zkušených bankéřů. Vedoucí naší divize Martin Kovář má jasnou vizi a všeobecný přehled a vytváříme společně efektivní tým, který klientům zvládne leccos poskytnout.

Jak ale zjistíte, co je pro vaše klienty to nejlepší?

Klíčové je lidem naslouchat. Proto se každého v první řadě ptám, jak by chtěl své prostředky investovat a zda už má nějaké zkušenosti – s nějakou společností, konkrétní investicí… čímkoli. Důležité je také znát jeho investiční horizont, rizikový profil a očekávané pravidelné cash flow.

Dnešní doba je složitá, trh nabízí spoustu zajímavých příležitostí, ale je potřeba hodně selektovat a diverzifikovat. Díky svým předchozím zkušenostem s prací ve velké bance mám přímé napojení na vedení jednotlivých investičních společností a mohu toho využít i pro své klienty.

Kromě toho máme v f.privée k dispozici i analytický tým, který nám pravidelně poskytuje informace o vývoji na trzích a také názor na stávající a nově příchozí investiční příležitosti.

Využíváte v rámci f.privée doplňkové služby jako osobní asistenty či jiné benefity?

Osobní asistenty typu concierge ne, s klienty jednáme přímo. A platí to i o dalších “výhodách”. Ze svých dřívějších zkušeností vím, že lidé o tyto služby zas až tak moc nestojí, jelikož je dnes už nabízí každá banka a benefity jsme doslova zahlceni.

Naším cílem je zprostředkovat klientovi zážitek podle jeho přání. Ať už je to divadlo, golf, degustační večeře, investiční snídaně. F.privée je také specialistou na investiční vína a whisky. Věřím proto, že naším hlavním benefitem jsou naše profesionální odborné asistentky.

Říkala jste, že klientům chcete nabídnout komplexní balík služeb. To ale dělá i řada bank, v čem bude f.privée jiné?

Naší zásadní výhodou v tomto směru je, že na rozdíl od bank máme absolutní svobodu v tom, co můžeme nabízet. Máme možnost zprostředkovat na trhu cokoli. Banka je vždy vázaná na nabídku vlastních produktů. My dokážeme například uspokojit i klienty, kteří chtějí využívat běžné účty a investovat prostředky mimo Českou republiku. V zahraničí spolupracujeme s řadou renomovaných bankovních domů. Vše je zkrátka postaveno na preferencích klienta.

Spousta podnikatelů pracuje s velkými úvěry. Budete v rámci f.privée poskytovat i tyto služby?

V tuto chvíli se specializujeme pouze na fyzické osoby. Korporátní úvěry a celkově firemní poradenství v naší nabídce není. S čím však umíme pomoci, je doporučení na jednotlivé banky, které se touto problematikou zabývají.

Co je pro vás teď tou největší výzvou?

Rozjíždíme něco nového, takže jednoznačně to, abych vytvořila tým privátních poradců, na které se budu moci spolehnout. A dále bych ráda získala klienty, se kterými budu ráda spolupracovat a oni se mnou, abych měla dostatek času se jim věnovat a řešit veškeré jejich požadavky, a tím pádem prohlubovat partnerství, které nemůže ohrozit ani změna systému.

Děkuji za rozhovor.

Rozhovor vyšel v časopise Forbes.

4 komentáře: “Pavlína Quittová: Nejdůležitější jsou důvěra a sympatie”

 1. Míra napsal:

  Mno, je otázkou, zda ti „investiční poradci“ nevyužívají informace o zejména těch bonitních klientech bank, ze kterých přišli. To by mohlo být kvalifikováno jako zneužití informací v obchodním styku. Rovněž pravděpodobně dochází k porušení bankovního tajemství, kterému podléhali, když pracovali u bank a určitě platí i nadále a přesto tyto klienty kontaktují. Tak nevím, zda to f-privée je úplně férové.

 2. Kokela napsal:

  investiční divize ? Vždyť to jsou jen samostatní ičaři …

 3. Kokela napsal:

  aha, takže privátní bankéři, kteří přišli z jednobarevných ústavů, no to je parta…

  • Oslav napsal:

   Myslím, že lepší, když přijde někdo s 10 a více lety zkušeností než když u nejmenovaných finančně poradenských společností berou individua bez prokazatelných zkušeností nejlépe od pásu z fabriky a co nejširší rodinou pro rekruting a podepisování smluv 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.