Čtvrtek 13. prosince. Svátek má Lucie.

Lahev nejstarší whisky jako investice

Lahev nejstarší whisky na světě, Glenfiddich 1937 Rare Collection 64 y.o., je dostupná v České republice. Kromě zajímavého pití to může být i dobrá investice.

Zmiňovaná lahev byla lahvovaná v roce 2001 poté, co zrála v sudu 64 let. V době lahvování šlo o nejstarší whisky světa a vyhledávanou specialitou mezi sběrateli po celém světě. Poslední známý prodej této whisky se uskutečnil na letišti v Hong Kongu v březnu 2009 za 220 000 amerických dolarů.

V česku zatím mnoho investorů, kteří by své peníze vkládali do podobných produktů, není, jejich počet ale pomalu přibývá. „Investice do lahve, kterých je jen pár na světě se vyplatí, zájemců je ve světě více, než lahví. V ČR to zatím není běžné, sběratelů, kteří u nás nakupují, bych mohl spočítat na prstech rukou,“ říká Karel Hudec, ředitel společnosti Excalibur Holding a.s., která do ČR dováží známé značky destilátů, parfémů i doutníků.

Láhev je možné zakoupit v prodejnách Pure Pleasure za 176 000 EUR, osobní doručení kdekoliv na světě je samozřejmostí,“ dodává Karel Hudec.

Zdroj: Tisková zpráva

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.