Čtvrtek 23. září. Svátek má Berta.

OVB roste zejména v Německu, Česko zklamalo

Obrat koncernu OVB klesl v prvním pololetí letošního roku meziročně o 4,7 % a dosáhl 101,4 milionu eur. Klesala i ziskovost. Vedení koncernu to odůvodňuje náročným tržním prostředím. Do konce roku ale očekává nárůst a překročení loňské úrovně.

„Celkově máme za sebou uspokojivé první pololetí v náročném tržním prostředí,“ říká předseda představenstva společnosti Michael Rentmeister a dodává: „V této situaci se znovu projevil kompenzační potenciál silného mezinárodně působícího obchodního modelu OVB. Pokud nedojde k dalšímu zhoršení rámcových podmínek na našich klíčových trzích, můžeme i díky přijatým opatřením z naší strany očekávat, že v roce 2013 dosáhneme předpokládaný EBIT (earning before interests and taxes – zisk před zaplacením úroků a daní), který bude lepší než loňský.“

V prvním pololetí dosáhlo EBIT 3,9 milionu eur, což představuje meziroční pokles o sedm procent. Zisk přitom činil 2,9 milionu eur – meziročně o tři procenta méně.

Silné Německo

Společnosti se dařilo zejména v regionu jižní a západní Evropy. Naopak ve střední a východní části kontinentu nepřekonala výsledky loňského roku. Největší trh – Německo ovlivnilo zavádění unisex tarifů na pojistném, které způsobilo znevýhodnění některých produktů. Ale i přesto dosáhla společnost téměř stejný obrat jako před rokem – 29,1 milionu eur, což je jen o půl milionu méně. Zajímavé je, že i když obrat v Německu klesal, zisk zde vzrostl na 2,7 milionu eur – 8% nárůst. Země tak představuje více než devět desetin ziskovosti celého koncernu. Přijaté provize v regionu jižní a západní Evropy narostly dokonce o pětinu a dosáhly 16,2 milionů eur.

Obchodní výsledky v jednotlivých zemích střední a východní Evropy nebyly jednoznačné. V Maďarsku, na Ukrajině a na Slovensku dosáhl obrat koncernu nárůstu. Čísla za Slovensko ale odmítla slovenská dcera i na žádost slovenské redakce zveřejnit. V ostatních zemích regionu se lokálním firmám nepodařilo naplnit očekávání. Jde zejména o Polsko a Českou republiku, kde obchod postihlo zklamání z průběhu důchodových reforem.

Zklamání z české důchodové reformy

„V České republice přetrvávající politická diskuse na téma důchodové reformy přispívá významnou měrou ke znejistění obyvatel. Naši poradci vynakládají enormní úsilí na osvětovou práci, přičemž vysvětlují, že soukromé důchodové zabezpečení je nutností i bez politické podpory,“ vysvětluje předseda představenstva koncernu. Výnosy ze zprostředkování tak v regionu dosáhly 56,1 milionu eur, což je o 12 % méně než ve stejném období loňského roku. K poklesu došlo i v ukazateli EBIT – o 16 % na 4,9 milionu eur.

OVB zvýšila v prvním pololetí 2013 počet klientů z loňských 2,9 milionů na 3,0 miliony. Rovněž vývoj počtu finančních poradců vykazuje známky stability. Koncem června letošního roku pracovalo pro koncern OVB 4 958 finančních poradců, což je téměř stejně jako před rokem.

Poroste české OVB Allfinanz v letošním roce?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

4 komentáře: “OVB roste zejména v Německu, Česko zklamalo”

 1. Dlouhodobý poradce napsal:

  Trošku bych to upravil:
  Naši poradci vynakládají enormní úsilí, aby uzavřeli co nejvíce investiček na spoření a aby vysvětlili svým podřízeným ovečkám, že jedině toto je správné a že tak si vydělají hodně peněz……
  Parodie na finanční poradenství.
  OPRAVDU VELKÝ BORDEL…

 2. Čísla napsal:

  „Koncem června letošního roku pracovalo pro koncern OVB 4 958 finančních poradců, což je téměř stejně jako před rokem.“

  • dle dnešních dat ČNB je jen v ČR registrováno 13 578 PPZ – nějak mi to nesedí…

 3. Jarda napsal:

  Tak pořád to není jako u jiných – 30%!
  ZFP, Partners, atd..

  • Kapustňák napsal:

   Kdy už pochopíte, že MLM jsou v dnešním moderním světě dinosary ? jejich zlatá éra je nenávratně pryč, podívejte se, kolik lidí každý rok utíká z MLM firem a jak je rok od roku čím dál těžší a těžší někoho do MLM dostat…situace je už natolik tristní, že se berou osmnáctiletí studenti, soustružníci a uklízečky, prostě kdokoliv, kdo udrží tužku v ruce a cokoliv donese. Bereme kohokoliv a jakoukoliv produkci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.