Sobota 16. ledna. Svátek má Ctirad.

Nový produkt finančních zprostředkovatelů: Členství ve straně

Pavel Sehnal - ODA

Finančně poradenské společnosti hledají byznys i v dalších oborech. Nejčastěji v příbuzném a doplňkovém realitním makléřství. Některé se snaží prosadit v distribuci plynu a elektřiny. Ale pojišťovací makléř Total Brokers to pojal z jiné strany: Prodává členství ve straně.

Finančně poradenské a zprostředkovatelské společnosti mají silnou distribuční síť. Toho některé využívají i v dalších oborech. Pojišťovací makléř Total Brokers to ale dotáhl až za rámec představivosti. Prodává členství ve straně ODA. „Považuji za logické, že jsme své služby ODA nabídli. Máme v této věci uzavřený standardní obchodní vztah, jehož předmětem je nabídka a administrace vstupu do této politické strany,“ uvedl Jaroslav Čížek, generální ředitel Total Brokers.

ODA se potýká s nedostatkem členů. Nejedná se o někdejší vládní stranu, ale o nový projekt podnikatele Pavla Sehnala, který je spolu s obchodním ředitelem jeho SPGroup ve vedení strany. Členy strana potřebuje již do voleb do Poslanecké sněmovny, ale uspět chce především v následných komunálních volbách. Členský příspěvek 200 Kč je přitom pouze symbolickou částkou – zejména v návaznosti na benefity pro nové členy.

„Každý nový člen po zaplacení symbolického ročního členského příspěvku 200 Kč dostane zdarma celodenní rodinné vstupné do Aqua Palace Praha,“ uvedl Milan Řepka, tiskový mluvčí ODA. Vstup do strany se tak novým členům vyplatí. Celodenní rodinné vstupné do Vodního světa vyjde na 1 699 Kč. „Pan Sehnal se novým členům rozhodl tímto způsobem poděkovat,“ uvedl Milan Řepka. Aqua Palace Praha je jedním z podnikatelských projektů miliardáře Pavla Sehnala.

Jedno pojištění auta a jedno členství ve straně…

Zapojení pojišťovacího makléře do získávání členů politické strany je přinejmenším zvláštní. U politické strany je přinejmenším vhodné mít rámcově podobný politický názor, jak stávající členská základna. „Ambicí ODA je nabídnout platformu politické strany pravicového, konzervativně-liberálního směru,“ uvádí Milan Řepka v tiskové zprávě. Co když ale náborem „za bazén“ získají jinak smýšlející členy?

Prodeji pojištění by měla předcházet analýza potřeb klienta. Při prodeji členství by se tedy obdobně hodila analýza politického smýšlení klienta. Prodej členství ve straně se ale snadno může zvrhnout. „Za dvě stovky můžete mít vstupenku do Aqua Palace, které normálně stojí sedmnáct set. Stačí jen podepsat vstup do strany.“

To se příliš neztotožňuje se záměrem Pavla Sehnala, předsedy ODA: „Občanská demokratická aliance je stranou pro aktivní občany a podnikatele, kteří si váží hodnot, na kterých byl založen náš samostatný stát. Stranou pro všechny, kdo už nechtějí jen přihlížet, jak za ně rozhodují mnohdy odborně nekompetentní politici. Jsme přesvědčeni, že takových lidí je u nás mnoho, a že naše praktická a pravicová konzervativně-liberální politika je osloví.“ Když je ale třeba získat členy… nebo plnit plán prodeje životních pojistek… vždyť to není takový rozdíl.

Pojišťovací makléř Total Brokers

Pojišťovací makléř Total Brokers se specializuje na majetkové pojištění – pojištění vozidel a firem, z pojištění osob se soustředí pouze na neživotní pojistky (cestovní pojištění, pojištění odpovědnosti a majetku či zdravotní pojištění cizinců), ale v nabídce má i životní pojištění. A zvířat. Nezabývá se žádnými jinými finančními produkty.

Pod Total Brokers je registrováno aktuálně celkem 284 podřízených pojišťovacích zprostředkovatelů, kteří nově dostávají do rukou nový produkt – členství ve straně.

ODA získává členy pomocí pojišťovacího makléře. Je to dobrý tah?

Nahrávání ... Nahrávání ...

3 komentáře: “Nový produkt finančních zprostředkovatelů: Členství ve straně”

 1. tomas napsal:

  To si děláte prdel. Finanční poradci jsou největší zloději co kdy na zemi chodili. Vždyť se to samej trotl nevzdělanej. Kdo z Vás vy pitomci má nějaké relevantní vzdělání? Volná živnost, tak proč nezaměstnat elektrikáře nebo baketbalisty, že. Trapné. Všichni dělají poradenství jen kvůli provizím za životní pojiětění. Jděte do p..ele.

  • Radek napsal:

   Ano, jsou mezi „finančními poradci“ i tací, které popisujete. Ale jsou mezi finančními poradci i skuteční odborníci. Tak to máte ve všech oborech.
   Ano, živnost je to volná. Jenže když chcete prodávat pojištění, musíte mít registraci ČNB, která vyžaduje (pravda, nepříliš složité) zkoušky. Když chcete prodávat investice, zkoušky jsou již náročnější. A když chcete prodávat penzijní produkty nebo úvěry, potřebujete certifikaci, která už tak snadná není.
   Ano, lidé se stávají finančními poradci i kvůli provizím, nejen za životní pojištění. Vy pracujete zadarmo? 😉

 2. Tomáš Marný napsal:

  Hmmm…tak to je opravdu silná káva. Domníval jsem se, že hlouběji už náš obor zprostředkování jakéhokoliv pojištění klesnout nemůže, a ejhle, opět jsem se zmýlil. Který z poslanců to v budoucnu využije jako pádný argument při interpelacích v rámci dalších legislativních změn v naší branži ? Sorry jako, ale my si opravdu jiné zacházení a pověst nezasloužíme. Ve svých řadách tolerujeme prasárny s přetáčením životek, neštítíme se klientům prodávat jednorázově předplacený vstupní poplatek u investic na 30, 40 i 50 let a teď už nám nečiní problém prodávat i členství v politické straně. Děláme všechno pro to, aby se s námi i nadále zacházelo jako s tím největším a posledním póvlem, který bude klidně prodávat i vzduch omaštěný větrem, jen když z toho bude kapat provize. Dobře nám tak, my si to opravdu zasloužíme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.