Pondělí 25. ledna. Svátek má Miloš.

Máte volnou ruku? Natáhněte ji pro podporu!

Finanční poradci: Zasypal vás sopečný prach? Chtějte kompenzaci za čistírnu. Přidejte k tomu vodné a stočné, náklady na ucpaný odpad, nevyčíslitelnou psychickou újmu. A s kolkem odešlete Evropské komisi. Nebuďte přeci hloupí a natáhněte také ruku pro dotaci!

Z cizího krev neteče

Státní peníze a peníze z rozpočtu Evropské unie lidé vnímají jako "cizí". Těžko se přitom vysvětluje, že jediné peníze, které stát či Evropská unie má, jsou peníze lidí, občanů daného státu, Evropské unie. Jen z jejich daní jsou vypláceny nejrůznější podpory, dotace, sociální programy, náhrady škod… sanace bank, Řecka, leteckých společností.

Přísloví říká: "Z cizího krev neteče." Jenže státní peníze nejsou cizí. Z toho, co se nerozkrade při průchodu státním rozpočtem a ministerstvy, se mohou buď postavit silnice a financovat školy, nebo dotovat sanace leteckých společností a cestovních kanceláří.

A když už nějaké lobby prosadí dotaci, ozvou se pochopitelně z jiných společností, že ony si také zaslouží kompenzaci.

Finanční poradci, neváhejte, také máte nárok!

Letecké společnosti byly sopečným popelem zasaženy. Nepochybně. Nelétaly a každý den utrpěly stamilionové ztráty. V eurech. (Zatím v eurech.) Evropská komise je chce odškodnit. Jenže po nich se zvedly cestovní kanceláře, hoteliéři a restaurace. Vždyť kvůli sopečnému popílku k nim nepřišly zákazníci!

A když už jsme u toho. I finanční poradci by v takovém případě měli mít nárok na kompenzaci škod.Vždyť sopka způsobila škodu i vám, tak proč nežádat Evropu za náhradu škody? Přinejmenším alespoň nákladů za vyčištění obleku a myčku auta.

Riziko podnikání?

S každým podnikáním jsou spojena rizika. S leteckým průmyslem pochopitelně také. A přírodní podmínky jsou jedním z těch, s nimiž letecké společnosti musí počítat. Ostatně, kolikrát nemohly vzlétnout? Kolikrát nemohly letět zamýšlenou trasou (i když nepočítáme francouzské stávky)? Kolikrát musely přistát na jiném letišti? To by snad žádná z nich ani nespočítala…

Velké společnosti a jejich vedení si myslí, že rizika jejich podnikání ponese někdo jiný: stát – daňoví poplatníci. Nedivím se. V nedávné době se stává placení účtů na vrub třetí strany standardem. A když "stát" odmítne platit, padne Lehman Brothers a svět dostane ťafku, ze které se světová ekonomika rozviklá v základech.

Zdroj úvodní fotografie:
Wikipedia.org

Zbankrotuje řecko?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.