Úterý 22. ledna. Svátek má Slavomír.

Lukáš Lichtenberk s finančním zprostředkováním nekončí. Míří do OK Klient?

Přinejmenším jeden ze tří vypovězených zemských ředitelství OVB Allfinanz s finančním zprostředkováním nekončí. Podle informací z několika důvěryhodných zdrojů míří i s částí svého zemského ředitelství do OK Klient.

OVB Allfinanz vypověděla smlouvu třem zemským ředitelům Martinu Zoubkovi, a jím povýšených Lukáši Lichtenberkovi a Janu Koktovi po zveřejnění dokumentu Jana Charváta „Rada nad zlato“. Podle vyjádření OVB se ale jedná pouze o shodu náhod a důvodem bylo „kontinuální zkvalitňování služeb“[1]. Obratem se objevily spekulace, co bude se zemskými řediteli a jejich strukturami dál.

Redakce Investujeme.cz získala z několika důvěryhodných zdrojů informaci, že Lukáš Lichtenberk s částí svého zemského ředitelství míří do společnosti OK Klient, která patří do skupiny OK Holding. Kancelář Lukáše Lichtenberka se k informaci odmítla vyjádřit a Pavel Junek, odpovědný zástupce OK Klient, nechtěl informace komentovat po telefonu. Přislíbené vyjádření na e-mailový dotaz zatím neposlal a zveřejníme ho, jakmile ho obdržíme.

Tip: Martin Zoubek a další dva zemští ředitelé v OVB končí

Co je OK Klient

Společnost OK Klient se zabývá osobním finančním poradenstvím a patří do konsorcia OK Holding, z něhož naprostá většina společností se věnuje korporátnímu pojištění. Součástí jsou též firmy nabízející dotační poradenství a partnerská makléřská síť.

Graf 1: Struktura OK Holding

ok-holding

Zdroj: OK Klient

OK Klient má u České národní banky (ČNB) registrováno 350 podřízených pojišťovacích zprostředkovatelů jako pojistný agent a 153 vázaných zástupců jako investiční zprostředkovatel. Jako pojistný agent působí na českém trhu od prosince 2009 a registraci investičního zprostředkovatele společnost získala v říjnu 2010.

Společnost OK Klient zprostředkovatele v roce 2015 provizní obrat 88,784 mil. Kč po meziročním růstu o 61,4 % z 55,009 mil. Kč v roce 2014. Obrat na jednoho finančního zprostředkovatele dosahuje přibližně 250 tis. Kč ročně při marži společnosti přibližně 14 %.

Ostatní propuštění zemští ředitelé

Zatímco s Lukášem Lichtenberkem má podle našich informací odejít významná skupina finančních zprostředkovatelů, zbývající dva propuštění zemští ředitelé odcházejí bez svých struktur, které zůstávají v OVB Allfinanz a přešly pod jiná zemská ředitelství.

Tip: Co bude se strukturami po vyhozených zemských ředitelích OVB?[1] Kompletní vyjádření k personálním změnám v OVB Allfinanz čtěte v článku „Martin Zoubek a další dva zemští ředitelé v OVB končí“ ze dne 15. 9. 2016.

Může být finanční poradenství v MLM společnostech kvalitní?

Nahrávání ... Nahrávání ...

17 komentářů: “Lukáš Lichtenberk s finančním zprostředkováním nekončí. Míří do OK Klient?”

 1. krokokyl napsal:

  Je to všude stejné. Z ertrag sicherheit se největší “ hvezdy“ presunuji zase do Phoenix investr :)

  • napsal:

   Samozřejmě, peníze totiž nesmrdí a když už se něco stane, tak se to elegantně hodí na selhání jednotlivce, přestože životka prošla „kontrolně – analytickým“ oddělením (MLM) společnosti a nebylo na ní shledáno nic podezřelého či nestandardního, takže se úspěšně poslala na taxaci do pojišťovny. No a tam, světe div se, opět z neznámých a zcela nepochopitelných důvodů nějak selhalo „kontrolně – analytické“ oddělení, tentokráte na taxaci. I slepý už vidí, že se za současného bídného stavu na poli sjednávání nové produkce ŽP bere úplně všechno a hlavně od kohokoliv, hlavně že se nosí, tj. že je produkce = provize.

 2. Petr V. napsal:

  Já mam zase ze svých zdrojů, že se jedná o Fincentrum :-). Přijde mi zajimave, že to na vlastním webu nikdo nepřízná :-)

 3. ondřej S napsal:

  na trhu se spíše mluvi o Fincetru, kam má část skupiny nakročeno

 4. Nepalová Jiřina napsal:

  Dobrý den,
  nemám ve zvyku veřejně diskutovat nad zprávami s medii.
  Není pravda, že AČPM nesleduje kvalitu práce svých členů. Systematicky usiluje ozvyšování kvality formou osvěty a také při jednání v rámci zlepšování legislativního prostředí. Pokud se objeví konkrétní situace vždy se kvalitou práce členů zabýváme. Je to v zájmu členů, vedení AČPM a především našich klientů.
  Děkuji za pochopení Jiřina Nepalová

  • Ruprecht napsal:

   Doufám, že se tak stalo i v případě SMS finanční poradenství. Z jejich vyjádření vyplynulo, že jim musela radit ČNB, čemuž ale nikdo soudný, kdo zažil kontrolu ČNB, nevěří. Přece jen pokuta 400 000 Kč patří po OVB k nejvyšším.
   Nicméně je pravdou, že na USF AČPM nemá. Zakládající Broker Consulting přijme jednoho z nejznámějších zloduchů poradenského trhu – Štorka. A také přijme OVB, která shromažďovala odpad finančního poradenství pod Zoubkem.
   A AFIZ – k ZFP snad nejsou nutná slova. Totální absence poradenství, kdoví, zda klient vůbec viděl svého poradce.

 5. napsal:

  Názorný příklad toho, o čem zde před pár dny v komentářích psal pan Hlisnikovský a pan Hanzl to pořád nedokáže pochopit. Regulátor musel zasáhnout, protože zprostředkovatelský trh si sám ve svých vlastních řadách nedokáže a vlastně ani nechce sjednat pořádek. Všude jinde byste za předchozí špatnou práci chodili kanálem a nikdo by s vámi nechtěl spolupracovat (o doživotním zákazu činnosti v oboru ani psát nebudu, to už je pro českou kotlinu totální sci-fi). Né tak u nás, kde vás v jedné firmě vyhodí a druhá vás okamžitě vezme, protože prostě nosíte. Takže milí poradci, dobře vám tak. Vše platné od 01.12.2016 je daň za vaši nečinnost, přezírání, zametání problémů pod koberec a neustálé přivírání očí nad prasárnami, které tolerujete spolu s vedeními mnoha společností a to vše jen proto, že je pro vás produkce a z ní plynoucí provize absolutně vším. A pokud tvrdíte že ne, tak mi pak vysvětlete obsah článku a jeho sdělení. Nespadal náhodou pan Lichtenberk pod pana Štorka, o jehož práci natočil pan Charvát autentický dokument „Rada nad zlato“ ? Kdyžtak mě vyveďte z omylu…

  • AČPM napsal:

   Co dělá AČPM? Slavná paní Nepalová z Renomie nebo pan Špirakus z INSIA? Další asociace, která o kvalitě jen mluví.

  • Jirik napsal:

   Je otázkou, jak v dané firmě funguje compliance a řízení stornovosti.
   Podle toho bude vypadat budoucnost firmy.

  • adam napsal:

   ale no tak Lichtenberk pod Štorkem? to bylo uplne jine zemské ředitelství, zjistěte si nejdříve správné informace, resp. jste v omylu :-)

 6. napsal:

  Celý trh ví, jaké prasárny byly u jmenovaných ředitelství OVB sjednávány, „kontrolními“ a „analytickými“ systémy bez problémů pouštěny dál směrem na taxaci do pojišťoven. Obyčejný člověk by si pomyslel, že s takovou pověstí a renomé si na trhu neškrtnete a že po vás neštěkne ani pes…já už se vážně nedivím všem těm regulacím ohledně životního pojištění, vždyť to je výsměch ČNB a všem regulatorním a kontrolním institucím a mechanismům. Teď už to vím, to ručení za ŽP po dobu pěti let měl pan Šincl prosadit na dvakrát tak dlouhé období.

 7. napsal:

  Úsměv na rtech…ani nevím, proč jsem si právě vzpomněl na pana Štorka a Broker Consulting, když ho přijímal jako produkční eso pan generální Hrubý. Asi se mi jen zatoulaly myšlenky…

 8. OK KLIENT napsal:

  Zajímavost o OK KLIENT: v představenstvu je Štefan Tillinger, bývalý šéf GENERALI.

  • Pietro napsal:

   Tento pán je čerstvě i jednatelem té společnosti GFS, takže dotyčného pěkně přikryje :-)…?

 9. UzNee!! napsal:

  Jojo, je to tak, potvrzuji
  Jsme z Brna a dělali jsme u nich v OVB a taky me uz k nim lanařily, říkaj si GFSgroup.cz, ale je to jak OVB takže ruce pryč

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.