CZK/€ 25.255 -0,10%

CZK/$ 23.195 +0,28%

CZK/£ 29.968 -0,22%

CZK/CHF 26.069 -0,33%

Lukáš Lichtenberk s finančním zprostředkováním nekončí. Míří do OK Klient?

 


 

OVB Allfinanz vypověděla smlouvu třem zemským ředitelům Martinu Zoubkovi, a jím povýšených Lukáši Lichtenberkovi a Janu Koktovi po zveřejnění dokumentu Jana Charváta „Rada nad zlato“. Podle vyjádření OVB se ale jedná pouze o shodu náhod a důvodem bylo „kontinuální zkvalitňování služeb“[1]. Obratem se objevily spekulace, co bude se zemskými řediteli a jejich strukturami dál.

Redakce Investujeme.cz získala z několika důvěryhodných zdrojů informaci, že Lukáš Lichtenberk s částí svého zemského ředitelství míří do společnosti OK Klient, která patří do skupiny OK Holding. Kancelář Lukáše Lichtenberka se k informaci odmítla vyjádřit a Pavel Junek, odpovědný zástupce OK Klient, nechtěl informace komentovat po telefonu. Přislíbené vyjádření na e-mailový dotaz zatím neposlal a zveřejníme ho, jakmile ho obdržíme.

Tip: Martin Zoubek a další dva zemští ředitelé v OVB končí

Co je OK Klient

Společnost OK Klient se zabývá osobním finančním poradenstvím a patří do konsorcia OK Holding, z něhož naprostá většina společností se věnuje korporátnímu pojištění. Součástí jsou též firmy nabízející dotační poradenství a partnerská makléřská síť.

Graf 1: Struktura OK Holding
ok-holding

REKLAMA

Zdroj: OK Klient

OK Klient má u České národní banky (ČNB) registrováno 350 podřízených pojišťovacích zprostředkovatelů jako pojistný agent a 153 vázaných zástupců jako investiční zprostředkovatel. Jako pojistný agent působí na českém trhu od prosince 2009 a registraci investičního zprostředkovatele společnost získala v říjnu 2010.

Společnost OK Klient zprostředkovatele v roce 2015 provizní obrat 88,784 mil. Kč po meziročním růstu o 61,4 % z 55,009 mil. Kč v roce 2014. Obrat na jednoho finančního zprostředkovatele dosahuje přibližně 250 tis. Kč ročně při marži společnosti přibližně 14 %.

Ostatní propuštění zemští ředitelé

Zatímco s Lukášem Lichtenberkem má podle našich informací odejít významná skupina finančních zprostředkovatelů, zbývající dva propuštění zemští ředitelé odcházejí bez svých struktur, které zůstávají v OVB Allfinanz a přešly pod jiná zemská ředitelství.

REKLAMA

Tip: Co bude se strukturami po vyhozených zemských ředitelích OVB?[1] Kompletní vyjádření k personálním změnám v OVB Allfinanz čtěte v článku „Martin Zoubek a další dva zemští ředitelé v OVB končí“ ze dne 15. 9. 2016.

Loading

Vstoupit do diskuze 17 komentářů


Související články

Malé broker pooly

Malé broker pooly: Berou kohokoli?

Přechody skupin poradců k malým broker poolům začíná být velké téma. Vyhození zemští ředitelé z OVB našli uplatnění v OK Klient a v SAB servis. Berou malé broker pooly kohokoli? Diskuse moderovaná Martinem Viktorou v rámci projektu FINfest. (video)

Text: Redakce

09. 11. 2017


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • UzNee!!

  25 listopadu, 2016

  Jojo, je to tak, potvrzuji
  Jsme z Brna a dělali jsme u nich v OVB a taky me uz k nim lanařily, říkaj si GFSgroup.cz, ale je to jak OVB takže ruce pryč

  Odpovědět

 • troll

  9 října, 2018

  :DDDDDDDDDDDDDDD

  Odpovědět

 • OK KLIENT

  25 listopadu, 2016

  Zajímavost o OK KLIENT: v představenstvu je Štefan Tillinger, bývalý šéf GENERALI.

  Odpovědět

 • Pietro

  25 listopadu, 2016

  Tento pán je čerstvě i jednatelem té společnosti GFS, takže dotyčného pěkně přikryje :-)…?

  Odpovědět

 • 25 listopadu, 2016

  Úsměv na rtech…ani nevím, proč jsem si právě vzpomněl na pana Štorka a Broker Consulting, když ho přijímal jako produkční eso pan generální Hrubý. Asi se mi jen zatoulaly myšlenky…

  Odpovědět

 • 25 listopadu, 2016

  Celý trh ví, jaké prasárny byly u jmenovaných ředitelství OVB sjednávány, „kontrolními“ a „analytickými“ systémy bez problémů pouštěny dál směrem na taxaci do pojišťoven. Obyčejný člověk by si pomyslel, že s takovou pověstí a renomé si na trhu neškrtnete a že po vás neštěkne ani pes…já už se vážně nedivím všem těm regulacím ohledně životního pojištění, vždyť to je výsměch ČNB a všem regulatorním a kontrolním institucím a mechanismům. Teď už to vím, to ručení za ŽP po dobu pěti let měl pan Šincl prosadit na dvakrát tak dlouhé období.

  Odpovědět

 • 25 listopadu, 2016

  Názorný příklad toho, o čem zde před pár dny v komentářích psal pan Hlisnikovský a pan Hanzl to pořád nedokáže pochopit. Regulátor musel zasáhnout, protože zprostředkovatelský trh si sám ve svých vlastních řadách nedokáže a vlastně ani nechce sjednat pořádek. Všude jinde byste za předchozí špatnou práci chodili kanálem a nikdo by s vámi nechtěl spolupracovat (o doživotním zákazu činnosti v oboru ani psát nebudu, to už je pro českou kotlinu totální sci-fi). Né tak u nás, kde vás v jedné firmě vyhodí a druhá vás okamžitě vezme, protože prostě nosíte. Takže milí poradci, dobře vám tak. Vše platné od 01.12.2016 je daň za vaši nečinnost, přezírání, zametání problémů pod koberec a neustálé přivírání očí nad prasárnami, které tolerujete spolu s vedeními mnoha společností a to vše jen proto, že je pro vás produkce a z ní plynoucí provize absolutně vším. A pokud tvrdíte že ne, tak mi pak vysvětlete obsah článku a jeho sdělení. Nespadal náhodou pan Lichtenberk pod pana Štorka, o jehož práci natočil pan Charvát autentický dokument „Rada nad zlato“ ? Kdyžtak mě vyveďte z omylu…

  Odpovědět

 • AČPM

  25 listopadu, 2016

  Co dělá AČPM? Slavná paní Nepalová z Renomie nebo pan Špirakus z INSIA? Další asociace, která o kvalitě jen mluví.

  Odpovědět

 • Jirik

  25 listopadu, 2016

  Je otázkou, jak v dané firmě funguje compliance a řízení stornovosti.
  Podle toho bude vypadat budoucnost firmy.

  Odpovědět

 • adam

  25 listopadu, 2016

  ale no tak Lichtenberk pod Štorkem? to bylo uplne jine zemské ředitelství, zjistěte si nejdříve správné informace, resp. jste v omylu :-)

  Odpovědět

 • Nepalová Jiřina

  25 listopadu, 2016

  Dobrý den,
  nemám ve zvyku veřejně diskutovat nad zprávami s medii.
  Není pravda, že AČPM nesleduje kvalitu práce svých členů. Systematicky usiluje ozvyšování kvality formou osvěty a také při jednání v rámci zlepšování legislativního prostředí. Pokud se objeví konkrétní situace vždy se kvalitou práce členů zabýváme. Je to v zájmu členů, vedení AČPM a především našich klientů.
  Děkuji za pochopení Jiřina Nepalová

  Odpovědět

 • Ruprecht

  28 listopadu, 2016

  Doufám, že se tak stalo i v případě SMS finanční poradenství. Z jejich vyjádření vyplynulo, že jim musela radit ČNB, čemuž ale nikdo soudný, kdo zažil kontrolu ČNB, nevěří. Přece jen pokuta 400 000 Kč patří po OVB k nejvyšším.
  Nicméně je pravdou, že na USF AČPM nemá. Zakládající Broker Consulting přijme jednoho z nejznámějších zloduchů poradenského trhu – Štorka. A také přijme OVB, která shromažďovala odpad finančního poradenství pod Zoubkem.
  A AFIZ – k ZFP snad nejsou nutná slova. Totální absence poradenství, kdoví, zda klient vůbec viděl svého poradce.

  Odpovědět

 • ondřej S

  25 listopadu, 2016

  na trhu se spíše mluvi o Fincetru, kam má část skupiny nakročeno

  Odpovědět

 • token

  25 listopadu, 2016

  No tak určitě. Nejlepší obrana je útok, že?

  Odpovědět

 • Petr V.

  25 listopadu, 2016

  Já mam zase ze svých zdrojů, že se jedná o Fincentrum :-). Přijde mi zajimave, že to na vlastním webu nikdo nepřízná :-)

  Odpovědět

 • krokokyl

  25 listopadu, 2016

  Je to všude stejné. Z ertrag sicherheit se největší “ hvezdy“ presunuji zase do Phoenix investr :)

  Odpovědět

 • 26 listopadu, 2016

  Samozřejmě, peníze totiž nesmrdí a když už se něco stane, tak se to elegantně hodí na selhání jednotlivce, přestože životka prošla „kontrolně – analytickým“ oddělením (MLM) společnosti a nebylo na ní shledáno nic podezřelého či nestandardního, takže se úspěšně poslala na taxaci do pojišťovny. No a tam, světe div se, opět z neznámých a zcela nepochopitelných důvodů nějak selhalo „kontrolně – analytické“ oddělení, tentokráte na taxaci. I slepý už vidí, že se za současného bídného stavu na poli sjednávání nové produkce ŽP bere úplně všechno a hlavně od kohokoliv, hlavně že se nosí, tj. že je produkce = provize.

  Odpovědět