Středa 22. září. Svátek má Darina.

Kolik má OVB poradců?

Minulý týden zveřejnil koncern OVB hospodářské výsledky za uplynulý rok. V rámci nich i čísla počtu klientů a poradců. Podle nich je třetina OVB v Česku…

Počty poradců v Česku jsou velkou neznámou. Nějaká čísla lze získat z evidence České národní banky, tam se ale nacházejí i „mrtvé duše“ a dokonce i skutečně zemřelí. Reálný počet lze jen obtížně odhadnou – a hovoří se tak o třetině počtu uvedených registrací. Světlo by do skutečného počtu poradců mohl přinést až projekt ELIXÍR, který by měl být spuštěn v dohledné době.

Do OVB vnesl světlo koncern. V minulém týdnu zveřejnil výsledky hospodaření a v rámci nich i počty poradců pracujících na plný úvazek, tedy těch, kteří jsou pro finančně poradenskou společnost nejdůležitější.

Počet poradců OVB v loňském roce vzrostl na 4 908. Z nich 3 226 pracuje na plný úvazek ve střední a východní Evropě – tedy také v Česku. OVB Allfinanz v Česku podle registru ČNB má přes 3 500 vázaných zástupců a přes 11 700 podřízených pojišťovacích zprostředkovatelů. Kolik z nich je započítáno v celoevropské statistice OVB a pracuje tedy na plný úvazek, zůstává nezodpovězenou otázkou.

Stejně zajímavé jsou počty klientů. OVB Allfinanz v Česku uvádí, že má více než jeden milion klientů. Přitom v celé Evropě stoupl v loňském roce počet klientů na „téměř 2,9 mil.“. Jsou-li hodnoty udávané OVB správné a srovnatelné, znamenalo by to, že OVB v Česku představuje více než třetinu OVB v celé Evropě.

Pokud představuje české OVB třetinu evropské, kde dosáhly celkové provize 222,1 mil. EUR (ve střední a východní Evropě pak 126,2 mil. EUR, z čehož je patrné, že tato oblast je tahounem OVB), vychází český provizní obrat přibližně na 1,75 mld. Kč. To je poměrně realistické číslo, když již v polovině roku česká OVB dosáhla obratu 1 mld. Kč.

OVB očividně roste. A tak není divu, že vyplácí i svým akcionářům dividendy. V loňském roce vyplatilo ze zisku 0,28 EUR/akcie dividendu ve výši 0,50 EUR/akcie a v letošním ze zisku 0,29 EUR/akcie vyplatí 0,35 EUR/akcie…

Jak je na tom podle vás eurozóna?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...
Tagy OVB výsledky

3 komentáře: “Kolik má OVB poradců?”

 1. Justin Kalič napsal:

  Kolik má OVB poradců? Nula.
  Kolik má OVB bouchačů? Tisíce.

 2. M.M. napsal:

  OVB se do svých lží nějak zapletla. Naštěstí klienty tyto lži a manipulace s čísly tentokrát nic nestojí. Jen ukazují ubohost OVB.

  • Mrtvá duše napsal:

   Jestli nejsou mezi těmi klienty náhodou také mrtvé duše! Třeba ti, které OVB připravila o peníze v kauze Helvag a kteří jsou u ní zřejmě stále evidovaní, i když s ní z pochopitelných důvodů už nechtějí mít nic společného. Nedávno jsem zjistila, že jsem takovou mrtvou duší u AWD, když se mi po letech ozval jeden poradce s tím, že zjistil, že o mně nikdo „nepečuje“. Na jeho omluvu však musím uvést, že netušil, že péče mého bývalého „poradce“, gaunera JUDr. Lukeše, připravila mou rodinu v IŽP a v Immofinanz o více než půl milionu kč. Tyto dvě bandy gaunerů, zlodějů a podvodníků mají hroší kůži, když se i přes své skandály (OVB v Helvagu, AWD v Immofinanz) neustále vytahují, jaké jsou jedničky finančního poradenství. A obě jsou členy USF. Zdá se, že tato pofidérní asociace přijímá do svých řad ty nejpochybnější existence. Není divu, když je tam místopředsedou Pyšík z AWD!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.