CZK/€ 25.280 -0,04%

CZK/$ 23.131 +0,03%

CZK/£ 30.035 -0,31%

CZK/CHF 26.155 +0,21%

Jan Majer opouští Partners… proč?

 


 

Jan Majer ukončí svůj pracovní poměr ve společnosti Partners k 31. 12. 2009. Oficiálním důvodem pro jeho odchod je založení vlastní společnosti, která se bude věnovat mediálním projektům. "Při vzniku Partners jsem byl coby píšící finanční poradce jednou nohou ve světě financí a druhou v médiích. Dnes se chci věnovat výhradně rozvojovým mediálním projektům,“ komentuje své aktivity Jan Majer.

Jan Majer, který je mimo jiné zakladatelem a prvním šéfredaktorem odborného serveru Investujeme.cz, ve společnosti Partners založil jak internetové médium (přičteme-li různé veřejné i interní blogy, pak několik internetových médií), tak tištěný časopis. V souvislosti s odchodem Jana Majera se spekuluje o možném utlumení těchto aktivit, které přímo nesouvisí s finančně poradenskou činností.

Společnost Partners od Jana Majera odkoupí zpět jím držené akcie, které by se měly stát základem pro akciový program pro manažery. Kolik ale společnost Partners za 5% akciový podíl zaplatí, nesdělila.

Hodnotu společnosti Partners lze jen obtížně odhadovat. V loňském roce dosáhly tržby společnosti 628,9 mil. Kč s celkovým ziskem před zdaněním 29,539 mil. Kč a v letošním roce očekává společnost provizní obrat 1 mld. Kč. Pokud by zůstal zachován podíl zisku k výnosům, dosáhl by letošní zisk přibližně 47 mil. Kč. Hodnota 5% podílu Jana Majera by se tak mohla pohybovat kolem 20 mil. Kč, v rozmezí od 11,75 mil. Kč do 36,5 mil. Kč.

„Prodej podílu ve společnosti Partners bych z pozice finančního poradce nikomu nedoporučil, hodnota těchto akcií totiž bude velmi pravděpodobně dál výrazně růst,“ říká Jan Majer a dodává: „V mém případě ale tahle řeč čísel nefunguje, jsem spíš tvůrce než správce, a proto jsem se rozhodl zajistit si kapitál a kapacitu pro realizaci vlastních projektů."

REKLAMA

Jan Majer se svou firmou bude i nadále spolupracovat s Partners na některých mediálních projektech.

Loading

Vstoupit do diskuze 24 komentářůDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • PJ

  7 prosince, 2009

  Jejda, jejda, že by tak rychle došlo k opuštění korábu. Byl přeci ten nej, nej, nej.
  I tak přeji na „novém“ hodně úspěchů.

  Odpovědět

 • macek

  7 prosince, 2009

  Tohle je docela slušný drb pro lidi přímo „od fochu“. Ale jak je to zajímavé pro veřejnost, aby to byl přímo titulní článek? Člověk XY, který má 5%(!) akcií poradeské firmy, odchází. No a co? Změní se něco zásadního?

  Odpovědět

 • TM

  7 prosince, 2009

  nějak mi nesedí odhad ceny podílu,
  zdá se mi poněkud nadhodnocený,
  pokud bych vyšel z toho, že zisk by skutečně byl 47 mil.,
  5% z toho je 2,35 mil.,
  běžně se IPO dělá P/E mezi 4-6, to by odpovídalo cca 11,75 mil., jedině že by investor byl ochoten čekat na návrat investice déle, protože se mi nějak nechce věřit, že by partners do 5ti let vzrostl obrat dvojnásobě.
  Osobně je mi jedno, kolik pan Majer dostene, přeji mu to, šikovný kluk,
  jen by mě zajímalo, jak pan Zámečník k tomu číslu došel,
  díky za odpověď.

  Odpovědět

 • Anonym

  8 prosince, 2009

  Asi se budete divit, když vám řeknu, že ke spodní hranici odhadu stejně jako Vy :-). Horní hranice pak počítá s tím, že Partners jsou rychle rostoucí firma.

  Odpovědět

 • alen1

  8 prosince, 2009

  cena podílu se ale nepočítá jen ze zisku

  Odpovědět

 • TM

  9 prosince, 2009

  A z čeho byste jej chtěl počítat?
  Investuji do toho peníze, tak počítám, kdy se mi to vrátí.
  Alespoň v běžné podnikatelské praxi je to běžné.
  Tedy, pokud nejste ovce a nejste emotivně motivován pocitem, že TO vlastníte.

  Odpovědět

 • Panek

  10 prosince, 2009

  Přesně. Když mám jen 5%, tak si zbytek akcionářů může každý rok odhlasovat, že nebudou dividendy a já jako investor utřu.
  5% je OK, když zbytek je 95 akcionářů po 1%
  Ale 5% proti jednotným 95% je investice do vody na Marsu.

  Odpovědět

 • R

  4 února, 2010

  teda to je blabol….

  Odpovědět

 • Inter - JackHerrer&Scunk

  7 prosince, 2009

  Příspěvek odstraněn redakcí pro porušení podmínek užívání serveru.

  Odpovědět

 • exovbák

  9 prosince, 2009

  Pane, jan Majer musí s celou rodinou skákat štěstím, že z Titaniku OVB je pryč. To jste mu to fakt nandal!

  Odpovědět

 • K.

  9 prosince, 2009

  nerad reaguji, ale je vidět, že asi Honzu Majera a jeho rodinu znáte velmi dobře…, velice zajímavé ovšem je jak moc se vyznáte v lehkých drogách…, že by vám Honza nedal na jointa?nebo jste spolu hulili za mlada, ale vy bohužel nemáte 5% akcií, a tak nemáte nic…, nevím proč sem píšete takovýhle nesmysly, radši běžte něco dělat…

  Odpovědět

 • almale

  7 prosince, 2009

  Kapitol prý hledá osobu pro styk s medii, třeba cesta míří sem 🙂 🙂

  Odpovědět

 • Zasvěcený

  8 prosince, 2009

  Honzík neodolal vábení jeho oblíbených kamarádů z Fincentra. Zjistil, že Partners jsou ve skutečnosti ještě horší než jeho oblíbené Fincentrum, tak se vrací :))))

  Odpovědět

 • noone

  9 prosince, 2009

  tak to by mě pobavilo 😀

  Odpovědět

 • Petr Lavina

  11 prosince, 2009

  Pane Majer zase se „stehujete“? Proc se tomu nedivim? A pohadku o samostatne medialni spolecnosti vypravejte detem.

  Odpovědět

 • Media Architekt

  15 prosince, 2009

  Proč Partners nikde neinformují o tak důležitém kroku, kterým je odchod jednoho ze zakladatelů a akcionářů? I když je to Majer? Ani na partners.cz ani na jsmepartners.cz ani na finmag.cz? že by se to nehodilo k image dokonalé firmy? Raději lhát a mlžit jako vždycky.

  Odpovědět

 • Hynek

  15 prosince, 2009

  Děláte přesně to o čem píšete – lžete a mlžíte. Partners se k tomu nevyjádřili, kdoví jestli vůbec vyjádří. Nevidím na takovém jednání nic lživého ani mlživého. Jediný kdo se takhle chová jste Vy. Takže se uklidněte.

  Odpovědět

 • Olin

  15 prosince, 2009

  Pokud jsem si dobře všiml, tak tento článek je napsán na základě tiskové zprávy Partners, takže bych neřekl, že o tom neinformovali …:) Vám asi Partners nějak leží v žaludku, co ??? Ale je vidět, že jste pravidelným čtenářem všech jejich stránek… 🙂

  Odpovědět

 • K.

  15 prosince, 2009

  Pane Architekte, Vy máte starosti, osobně si myslím, že Jan Majer v Partners měl na starosti P.R., a asi to dělal dobře ukažte mi společnost , která ma 2 weby, 2 časopisy, reklamu atd.Tím nechci nijak protěžovat Partners, jestli se to hodí k image firmy nebo nehodí, to si myslím, že je úplně jedno, protože lidé do různých firem přichází, a opět zase odchází, řekl bych, že je to úplně běžná věc.A nemyslím si, že Partners nějakým způsobem¨Lžou a Mlží¨Čtu Investujeme velmi často, ale některé útoky na různé firmy a hlavně některé nesmysly, které se tady objevují opravdu nechápu…

  Odpovědět

 • PR RR

  15 prosince, 2009

  Je viděť že do PR a marketingu jen nahlížíte – za ty prachy, které do PR firma cpe si dovolím nazvat výsledek „slabým průměrem“ – corporate identity je bez identifikace finančních služeb, logo? údajný strom napadne koho po kolika pivech? 2 weby? flash1.0,SEO mimo,podpůrné symbioweby nejsou, design slušné,na tak“velkou“ firmu ale pastelové a bez gradace..časopis slušný, ale tíhne k typu „consumních macho Maxxim,FHM plných reklamy a odborných článků kromě p.Kohouta po skrovnu..Kdejeká cementárna má mnohem proparcovanější databázi a firemní časopis také..
  Z tento průměr a vynaložené prostředky bych nechal p.Majera „odejit“..

  Odpovědět

 • Anonym

  15 prosince, 2009

  Vy se v PR pohybujete? Podobnou kritiku webovych stranek, loga atd. bych potreboval slyset taky, protoze prave zvazuji upravy. Zde to nema smysl resit, ale budu rad, kdyz se mi ozvete na mail (viz uzivatelsky profil).
  P.S. Za dobre rady rad zaplatim. 😉
  Jan Traxler
  FINEZ Investment Management

  Odpovědět

 • Romana za milion

  15 prosince, 2009

  Partners brzy přestanou Finmag vydávat, už to všichni z vedení vědí. Asi Vám to Váš manažer ještě nesmí říct. Tak to tady moc neobhajuj Karle!

  Odpovědět

 • K.

  23 prosince, 2009

  Nejsem Karel…

  Odpovědět

 • R

  4 února, 2010

  Spousta reci a blabou. Celkove z PR pohledu myslim dobra prace. Urcite o hodne lepsi vuci konkurenci, nez co jsem ja osobne pozoroval (bezny clovek :)). Vsechno se da udelat lepe a zpohledu IT silecne urcite nejaky web nesmysl mohl byt udelany jinak….pointa je ale jinde 🙂 cink. Take pane Majere, at dela co delate, drzim palec a hodne zdaru. RP

  Odpovědět