CZK/€ 25.255 -0,10%

CZK/$ 23.195 +0,28%

CZK/£ 29.968 -0,22%

CZK/CHF 26.069 -0,33%

František Chotovinský: OVB mě vyhodilo, až když jsem odcházel

 


 

OVB vás propustilo pro nekvalitní finanční poradenství a jeho propagování v rámci vaší struktury. Jaký je váš pohled?

Není to pravda. Výpověď mi přišla v době, kdy již bylo jasné, že celá moje struktura bude z OVB odcházet. Do úterý 23. 10. jsem měl potvrdit vedení přes svého zemského ředitele, jestli skutečně z OVB odcházím, nebo zůstávám. V úterý jsem tedy potvrdil náš odchod a ve čtvrtek 25. 10. mi byla do vlastních rukou doručena výpověď.

OVB neuváděla ve výpovědi jako důvod zásadní porušení pravidel poradenství ani smlouvy, ale zaslala výpověď bez udání důvodu.

Jak si vysvětlujete, že OVB vydalo zprávu o výpovědi jednoho významného oblastního ředitele z důvodu nekvalitní práce? OVB vás nejmenovala, nicméně není pochyb, že se o vás jedná.

Co na to říci, asi máte lepší informace než já…

OVB je společnost, která si zakládá na tom, že je silná na trhu a v určitých směrech je nejlepší. Bylo by pro ně proto obtížně argumentačně uchopitelné, že někdo odchází, protože jinde může pracovat v lepších podmínkách, může odvádět práci kvalitně a nebýt svými nadřízenými nucen k nepravostem.

REKLAMA

Vnímám jako obvyklý krok PR a marketingu OVB, že mě interně označují za černou ovci. Je to přitom zvláštní, protože mne OVB oceňovala nejen v ČR, ale i na evropské úrovni. Například v roce 2010 jsem byl vyhlášen jako nejlepší obchodní vedoucí OVB Evropa, rok na to nejlepší oblastní vedoucí OVB Evropa.

Odcházíte z OVB po té, co byl zaveden kontrolní mechanismus práce poradců. Jak jste tento kontrolní systém vnímal z pohledu vaší práce?

Kontrolní mechanismus je podle mého názoru postaven jenom proto, že to kontrolní orgán České národní banky chtěl. Dle mého názoru není zas až tak funkční. Kontrolní mechanismus je pouze o tom, že pokud smlouva přesáhne určitou hodnotu investice nebo klasického vkladového pojištění, tak se k té smlouvě mají dodat určité dokumenty. Jakmile se patřičné dokumenty doloží, je vše v pořádku a OVB to nikterak neřeší.

Za dobu, kdy byly zavedeny tyto ochranné prvky, jsem já osobně nezažil, že by centrála komukoli z mé struktury řekla, že tuto smlouvu nechtějí, že je riziková, a abych ji já, nebo kdokoliv jiný změnil. Myslel jsem si proto, že má práce byla v pořádku a překvapuje mne, že ji teď OVB označuje za nekvalitní.

Setkal jste se i s rušením konzervativních produktů, zejména stavebního spoření včetně stavebního spoření ve vázací době, a použití prostředků pro předplacení tohoto pojištění?

Ano, viděl jsem to bohužel kolem sebe. Nebylo to jen ze stavebního spoření, byly to i volné prostředky, bylo to i ze spořicích účtů, z termínovaných vkladů. Stavební spoření je u klientů častý produkt, ale bylo to tak 50 na 50. Nebylo to zaměřeno jen na stavební spoření.

Odcházíte z OVB, odchází s vámi i vaši spolupracovníci. Kolik lidí vaše struktura má a kolik odchází pryč?

REKLAMA

Neznám přesná čísla, ale počet výpovědí je po odchodu Radima Lukeše a Petra Borkovce největší. Jejich odchod byl mnohonásobně větší, ale od té doby je to zřejmě největší odchod poradců z OVB. V OVB zůstali z mé struktury jen dva obchodní vedoucí se svými strukturami, přibližně 2 % z mých lidí.

Sám jsem o odchodu z OVB přemýšlel 9 měsíců. Rozmýšlel jsem se, zda nebude lepší zůstat, nebo zda mám hledat jinou společnost na finančním trhu. A nebylo to úplně jednoduché. Odchod byl to, co jsem chtěl udělat až v poslední řadě.

Změny, které jsem v OVB chtěl, jsem řešil i s předsedou představenstva OVB. Upozorňoval jsem na to, co konkurence má a co OVB chybí. A nebyly to drahé věci, byly to spíš detaily a pracné věci týkající se kvality poradenství, srovnávačů a IT podpory. Nejednalo se o větší marketingovou podporu, kterou ve finančním poradenství nevnímám jako důležitou. Nikdy jsem nebyl vyslyšen. Bylo mi řečeno, že obchod je o tom mít nové lidi a dělat nové klienty a vždycky to o tom bude.

Není zvláštní, že přinejmenším české vedení mluví o změnách v práci a zlepšování kvality?

České vedení s panem Knappem v čele by možná chtělo, ale většinu návrhů mu podle mých informací zamítli v Německu. Prý k tomu hodně přispěli někteří mí nadřízení.

Dříve jste se rozhodl odejít z OVB, nebo jste nejprve dostal nabídku od konkurenční firmy?

Měl jsem tři možnosti. V České republice jsou tři velké finančně poradenské společnosti: OVB, Partners a Fincentrum. Někdo má občas nápad založit vlastní společnost, ovšem to nepovažuji v dnešní době za nejlepší nápad, tuto variantu jsem proto neřešil.

REKLAMA

U tří největších finančně poradenských společností můžete velmi snadno vysledovat, které věci jsou u nich dobré a které jsou špatné. Rozhodl jsem se, že odejdu z OVB jen za předpokladu, že ve společnosti, do které budu mířit, to bude fungovat opravdu takovým způsobem, jak je podáváno. A když jsem si ověřil, že to není jen mediální obrázek společnosti, ale že je to realita a v praxi se servis klientům a spolupracovníkům dostává opravdu v prezentované kvalitě, tak jsem se rozhodl.

Nebylo to ale tak, že bych se rozhodoval na základě nějaké nabídky. Na trhu se spekuluje, že jsme za přestup dostali nějaké peníze, ale to mohu dementovat. Podnikání ve finančním sektoru není o jednorázových penězích, ale o penězích dlouhodobých, které budou vždy založeny na spokojenosti klientů, jednotlivých manažerů a jednotlivých poradců.

Odchod z OVB byl pro mě jediným východiskem z celé situace.

Zmínil jste Fincentrum a Partners. Je již veřejnou informací, pro kterou z těchto společností jste se rozhodl?

Já i mí spolupracovníci jsme v OVB ve výpovědní lhůtě. A tu chceme dodržet. Nicméně na centrále OVB nám to dost komplikují. Znepřístupnili nám náhledy na určitá data, a tudíž se nám práce nedělá úplně komfortně. Myslím si, že když oni chtějí, abychom ve výpovědní lhůtě fungovali a nepracovali v jiné společnosti, tak by jejich servis měl být pro nás stejný jako pro ostatní spolupracovníky OVB.

Do budoucna uvažuji o spolupráci se společností Fincentrum.

Analyzoval jste Fincentrum a Partners. Co vás vede k tomu, že pravděpodobně skončíte ve společnosti Fincentrum a ne ve společnosti Partners, která vznikla oddělením významné struktury OVB?

Jedním z důvodů, proč uvažuji o Fincentru, je lepší kariérní řád, vzdělávání a podpora kvalitního poradenství. Dalším důvodem je přístup majitelů, kteří mají jasnou představu, kam chtějí společnost vést. I když mi tedy říkají, že za první nekvalitní smlouvu mne bez milosti vyhodí :-).

A významná je pro mne i dynamika růstu, která je u Fincentra vyšší, jak co se týče růstu obratu, tak nasmlouvaných nových produktů.

Jaké jsou vaše plány do budoucnosti?

O plánech teď mohu obtížně mluvit. Ještě mám závazek ke své staré společnosti, který chci dodržet. Jsme ale všichni mladí lidé, kteří chtějí být na finančním trhu úspěšní. Nyní máme dostatek času doplnit si mezery ve vzdělání v oblasti kvalitního finančního poradenství, protože v OVB se na toto důraz nekladl. Chceme vytvořit velké množství kvalitních finančních poradců, kteří budou dělat poradenství dobře.

Děkuji za rozhovor.

Loading

Vstoupit do diskuze 114 komentářů


Související články

Průzkum: Drobní investoři se obracejí od ESG

Podle průzkumu mezi českými drobnými investory více než polovina (51 %) investorů nepřemýšlí o faktorech ESG, zatímco 37 % ano. Čtvrtina českých investorů o ESG uvažuje jen tehdy, když se těmto investicím daří. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu Retail Investor Beat (RIB) obchodní a investiční platformy eToro.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

19. 07. 2024

USA jsou v režimu fiskální dominance. Co to znamená pro investory?

Americká ekonomika se zdá být výrazně méně ovlivnitelná vyššími úrokovými sazbami v současném hospodářském cyklu. To potenciálně implikuje, že i následné snižování úrokových sazeb pozbude velkých účinků. Tento jev lze vysvětlit tím, že Spojené státy jsou nyní v režimu fiskální dominance. Tento režim nastává, když veřejný dluh […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

18. 07. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • in

  9 listopadu, 2012

  tak určitě. :) Nejedlý se Stuchlíkem se už fakt museli zbláznit – zaplatit za bandu náctiletých v podstatě zlodějů. ale kdo chce tam pomozme mu tam a všichni rozumní z Fincentra pryč. hlavně potenciální kupci.

  čistá kvalitní prácička s průměrem 100 BJ na smlouvu – no comment. ale Stuchlík to určitě nějak hezky zabalí do sametových slovíček a někdo mu to určitě sežere.

  Odpovědět

 • Michal Rychter

  9 listopadu, 2012

  Zacina mi z tech poslednich clanku byt nejak tezko. Zil jsem v domeni, ze tohle se uz dit v dnesni dobe nemuze. Prekvapuje me, ze i tyhle hajzliky je ochoten nejaky klient poslouchat, kdyz poctivy profik to ma stale tezke…

  Odpovědět

 • stas

  9 listopadu, 2012

  Bohuzel, financni gramotnost v Cesku je , vlastne neni, temer zadna!

  Odpovědět

 • Vojtěch Votava

  9 listopadu, 2012

  Je mi úplně jedno jestli odcházel nebo neodcházel, hlavně ať už je pryč..ještě by si mohli do Fincentra vzít Koktu a Lichtenberka a bylo by vymalováno..

  Odpovědět

 • Karel

  10 listopadu, 2012

  Nezapomeň na Štorka ze zemského řediteství Křena..

  Odpovědět

 • Schimon

  29 listopadu, 2012

  Ten už je v Brokeru

  Odpovědět

 • Bodo

  9 listopadu, 2012

  Woow, tak to byla výživná obhajoba. Už mi tady od pana Chotovinského pro jeho obhajobu pouze pár věcí:

  1. Zveřejnit procentuální proplacenost za poslední rok. Přiložit k článku.
  2. Graf produkce. Přiložit k článku.

  No a pak už to bude o kvalitě práce asi tak všechno.

  Odpovědět

 • Bodo

  9 listopadu, 2012

  Můžu trošičku pomoci. Průměr na smlouvu za poslední půl rok je 106 BJ. Pane Chotovinský víte, že v portfoliu OVB jsou i Penzijní fondy, Stavební spoření, Spořící účty atd.?

  Odpovědět

 • Poradce

  9 listopadu, 2012

  A tento průmer je jeste hodne snizen. Praxe je takova, ze aby to nevypadalo blbe, kazdy kdo udelal smlouvu nad 300BJ musel udelat adekvatni mnozstvi ING kont sám na sebe aby se průměr dostal pod 100.
  Jak se Franta jednou rozšiloval na Krakovské. že došli ING konta :-DDDD

  Odpovědět

 • Petr

  9 listopadu, 2012

  Začínám mít pocit, že některé články z investujeme.cz by klidně mohly být napsány v rámci bulváru. Jeden nadává na druhého, každý si k tomu přidá něco, aby to dobře vyznělo pro něj a všem je jasné, že pravda je někde úplně jinde. Na novinkách řeší Ornelu a Koktu, tady zase OVB a nějakého „vyhozeného“ týpka :-DD

  Odpovědět

 • Otík

  9 listopadu, 2012

  Pane a proc si myslite, ze Vase pocity by mely nekoho zajimat vic? Nic ve zlem, ale Vas prispevek je o nicem uplne nejvic.

  Odpovědět

 • Petr

  9 listopadu, 2012

  Nemá smysl komentovat, vaše přezdívka to vystihuje:-)

  Odpovědět

 • Jan Novotný

  9 listopadu, 2012

  Krásná propaganda. Skončím v OVB,porotože jsem to dělal špatně a fůjdu do Fincentra, abych to mohl dělat ještě hůř a za více peněz.

  Odpovědět

 • Původní kolemjdoucí

  9 listopadu, 2012

  :-D

  Odpovědět

 • Kolemjdoucí

  9 listopadu, 2012

  Před pár dny jsem tu psal otázku, kampak ten pán asi půjde? Sázka na FCTR se potvrdila. Proč si FCTR bere takovéto poradce a ještě jim zaplatí za přestup, to je teda otázka?

  Odpovědět

 • neporadce

  9 listopadu, 2012

  Když jsem byl v MLM, tak na Vaši otázku byla jen jedna odpověď: nejdůležitější je objem a produkce … A jestli to děláme správně nebo, tak na to s..e bílej tesák. Bohužel ..

  Odpovědět

 • :-)

  27 listopadu, 2012

  Je pravda, že brát si bandu zkažených poradců může být chybou. Nicméně Zemské ředitelství F.CH. spadá přímo pod centrálu, která slíbila ostatní obchodní síti FC, že jejich produkce bude přísně kontrolována.. A jelikož o poradenství nic neví, tak uvidíme, jak se to vyvrbí.. A cose týče toho bonusu, tak ten si musí pánové ještě obhájit výkonem… Mají na to, aby jej obhájili na kvalitních portfoliích?? :-D

  Odpovědět

 • roman

  9 listopadu, 2012

  Tak na tohoto pána je vedeno nejedno trestné řízení, protože je označován jako jedno z největších prasat vůči klientům. On sám dělal v nejhojnějším počtu výběry ze SS a podobných instrumentů a vkládání do živ.pojistek s 2letym rozpočítáním… Proto také vše vyhrával. LHÁŘ DESETILETí A pro Finko největší přešlap, klobouk dolu:D

  Odpovědět

 • anonim

  9 listopadu, 2012

  Tak jako kdybych byl v OVB a poslouchal ty keci od vedení až poté co František odešel tak bych se tu taky veřejně obhajoval kolik je na něj trestních oznámení, jelikož v ovb je krásná demagogie :), vsadím se že 80% z nich je od pánů z vyšších míst nad Františkem (J.K, J.V, M.Z)

  Odpovědět

 • Tomas Novotny

  9 listopadu, 2012

  Tak ty ses normální krypl, bejt tvůj táta tak ti dam přes držkudoufám, ze pujdes sedět, za to co si delal a fanatizoval lidi k takové produkci..,ona ta nakladovost těch produktu nejde najít asi, stavebka jsou na picu a izp brutální!!!!!! Tedka teda budes finanční poradce, ze to budes rvát do consequ…

  Odpovědět

 • radči nic nečříkam

  9 listopadu, 2012

  Já byt tvůj táta tak tě nekopu do prdele. Budes tady verejne rozkrikovat jak je nekdo kripl a pritom vis tak velky hovno a si jen maličká rybička v tomto businessu … a pokud vím František byl jen loutka, která poslouchala příkazy z vyšších míst (stejně jako beztak ty), někdo ho musel naučit protáčet ižp ne? Běž si brečet za koktou nebo rovnou za zoubkem …

  Odpovědět

 • !

  10 listopadu, 2012

  Takze vysledek je ten,ze za to on vlastně vůbec nemůže, on se podepisoval pod vetsinu smluv, ale nechtěl to dělat…,proto si za ty prachy koupil audinu atd..
  LIDI JSTE MAGOŘI, JE TO ZLODĚJ..

  Odpovědět

 • Tomas Němec

  9 listopadu, 2012

  Tak ty si dostal poháry za to jak si vymrdaval s tema klientama, ze se nestydis…,a ještě se tím chlubis…,všude si Fincentrum hanil a tedka bude zase super..
  Proplacenost 40% za poslední tři mesice storna ve výši 850.000 good job ty dlouhodobost !!!!!

  Odpovědět

 • anonim

  9 listopadu, 2012

  Nech si poslat provizní výpisy a pak tu držkuj kamaráde … nechápu kde si vzal storno 850 000,–Kč … jestli tam nějaký měl tak 100 000,– a to při ročním příjmu přes 4mil nezamrzí

  Odpovědět

 • Angel

  9 listopadu, 2012

  Franto, anonym se píše s měkkym. asi ti z toho změknul

  Odpovědět

 • ..

  10 listopadu, 2012

  Ne opravdu mu přišla tyto storna..
  Ono pokud člověk neskončí v minusu –850.000 tak to neznamená, ze mu nepřišly storna, šli mu provize do plusu…
  27.6.2012 – 286.827 Kč ( provizní list – 65.240 uvolněna storno rezerva, takze skončil na 0 )
  27.7.2012 – –316.707 Kč ( provizní list konec – 85.177 Kč )
  27.8.2012 – 252.738 ( provizní list konec – 111.817 Kč )
  AEI VY NEMÁTE ÚPLNE INFORMACE ! :-)))))

  Odpovědět

 • LoL

  13 listopadu, 2012

  Jen ať táhnou mezi ostatní super poradce do Fincentra,přesně tam patří. Vrána k vráně sedá. Ale mohli by u nás zavést pravidlo, že všechny experty s produkcí jako Chotovinský, vyšle s expres mezi ostatní bezpáteřný kamarády do Fincentra. A ani nemusí uplácet miliony. To by se nám ulevilo.Několik let působím ve stejném LD, žádný z nadřízených mě ani moje lidi do nekvalitní produkce nikdy netlačil ani ji neučil. Prasárnu umí udělat spousta lidí, je jen otázka jestli se jim potom dobře spí.

  Odpovědět

 • Moah

  9 listopadu, 2012

  Jeden faktický poznatek, v odstavci o kontrolním systému řekl: „Kontrolní mechanismus je pouze o tom, že pokud smlouva přesáhne určitou hodnotu investice nebo klasického vkladového pojištění, tak se k té smlouvě mají dodat určité dokumenty.“ o chvíli později následovalo „Za dobu, kdy byly zavedeny tyto ochranné prvky, jsem já osobně nezažil, že by centrála komukoli z mé struktury řekla, že tuto smlouvu nechtějí, že je riziková, a abych ji já, nebo kdokoliv jiný změnil.“ touhle výpovědí řekl, že částky na pojistném přesahovaly onu určitou hodnotu.

  Odpovědět

 • teacher

  10 listopadu, 2012

  Jsem sám, na koho myšlenky pana Ch. působí poněkud… řekněme ne úplně geniálně? Zrovna na tomto serveru bych při jeho (serveru i pana Ch.) orientaci na FCT čekal redakční korekturu k ‚větší dokonalosti‘.
  Také informace o stavu finančního poradenství. Děkuji autorovi za upřímnost 😀

  Odpovědět

 • :-)

  10 listopadu, 2012

  Přátele,
  Nemá cenu se rozčilovat, tenhle člověk si uz reklamu udělal, pro me to je chudák na finančním trhu at těch lidi ma klidne milion, většina z nich nemá dostudovanou střední skolu a nebo mají učiliště…,co od nich čekáte…inteligentní přemýšlení ? Ohánějí se porad nějakou demagogii, to jsme snad v pohádce ?

  Odpovědět

 • Původní kolemjdoucí

  10 listopadu, 2012

  Neodsuzoval bych lidi kteří nemají maturitu. To že někdo absolvoval uřňák nemusí nutně znamenat, že ení inteligentní a schopný samostatního myšlení, stejně tak jako maturita neznamená že toho schopný je. Ten kdo zastává názor, že inteligentního přemýšlení je schopný jen ten, kdo má maturitu, pak ho sám není schopen.Ale jinak souhlasím s tím, že některé poradenské struktury jsou opravdu složeny s odrostlých dětí a to není v pořádku.

  Odpovědět

 • OVB reditelstvi JR

  10 listopadu, 2012

  Současní hoši od Zoubka pomlouvají bývalého kamaráda, je mi z toho špatně. Copak Zoubek, Kokta, Valeš jsou lepší? Stydím se za vás, raději mlčte. Vše co mu vyčítáte jste ho naučili. Hlavně Kokta.

  Odpovědět

 • Bodo

  10 listopadu, 2012

  Haló pane Chotovinský, takže Vy na obhajobu svého kvalitního poradenství nezveřejníte výsledky své práce a svého týmu?
  V tom případě je Váš článek pouhé plácnutí do vody a spíš bych řekl, že Vám ublížil. Hold v 23 letech nemůžete mít ještě dost zkušeností a vstoupil jste na hodně tenký led.
  Budete nejspíš muset změnit obor podnikání. Je to až šílené, že si již v tak brzkém věku zpackáte profesní život – a ještě se vystavíte aby Vás všichni poznali – skvělé. Jsem téměř přesvědčen, že Váš způsob podnikání nemáte z vlastní hlavy. To Vás musel někdo naučit – tomu teda běžte poděkovat…

  Odpovědět

 • Pavel

  10 listopadu, 2012

  Můžeme pochybovat o morálních kvalitách pana Chotovinského. Můžeme zpochybňovat důvody a způsob jeho odchodu. Ale, faktem je, že přes Fincentrum zatim nic špatného neodevzdal. Až se něco takového stane, pak se oprávněně trefujte do Fincentra, do té doby jsou to jen ubohé kecy. Pánové, to OVB přes tři roky tolerovalo tyhle průšvihy a u ostatních lidí z nejmenové struktury je evidentně toleruje dál..

  Odpovědět

 • Michal Knapp

  10 listopadu, 2012

  Svatá pravda

  Odpovědět

 • vasek

  10 listopadu, 2012

  Co se ovšem přechodem do Fincentra a ani nikam jinam nevyřeší, je pohled do klientovo očí, když jej za pár let (zřejmě nechtěně) potká…

  Pravda je, že Fincentrum za něj nemůže. Jen si kazí pověst jeho angažováním.

  Odpovědět

 • Jan Stehno

  10 listopadu, 2012

  A může si Fincentrum ještě více zkazit jméno, než v současné době má? Vždyť tam odchází žumpy z ostatních firem.

  Odpovědět

 • nepovím

  10 listopadu, 2012

  :-)) Nevěř všemu co ti tvůj GST vykládá!

  Odpovědět

 • PPP

  11 listopadu, 2012

  Zajímavé, že Fc má „zkažené jméno“ jen u firem, od kterých do Fc odchází lidi. Záleží na každém jestli si udělá vlastní názor, nebo uvěří modré, tyrkysové nebo černočervené propagandě. Faktem zůstává, že největší „žumpy“ (Zoubek, Kokta, Lichtenberk, Štork, …) dále hájí modré barvy :-)

  Odpovědět

 • vasek

  11 listopadu, 2012

  není to o žádné propagandě. To, že FCT přijímá člověka, který má za sebou takový pracovní exces, je holý fakt…

  Takovýhle člověk by měl z branže okamžitě odejít. Pokud jde o záměrné poškozování klientů, měl by za to nést právní odpovědnost…

  Odpovědět

 • PPP

  12 listopadu, 2012

  Až se v tomto oboru dostanete na vyšší pozici a něco vybudujete, tak zjistíte, že toto je o propagandě.. Fakt je, že má Ch. nedobré jméno, ale to je vše. Nic víc faktem není. Mluví se tu o stížnostech a žalobách, ale dokud není někdo odsouzen, je nevinný. Tak funguje svobodná společnost. Rozhodně nehodlam pana Ch. obhajovat a nejsem z jeho příchodu nadšen. Ale v žádném případě jeho angažování nemám Fincentru za zlé. Fincentrum nemá s jeho minulostí nic společného. Můžete pana Ch. pomlouvat, ale pomlouvání Fincentra v této kauze je jen propaganda..

  Odpovědět

 • VL

  10 listopadu, 2012

  Oblíbené oberličky,že za to mohou vedoucí co mne nutili toto dělat, nedostatečná kontrola centrály OVB atd.Pan Chotovinský zřejmě nikdy neplnil své manažerské povinnosti.Kon­trolní systém nám manažerům v rámci OVB umožňuje kontrolovat každou smlouvu svého podřízeného a tím získat zpětnou vazbu poradce, proč takovou smlouvu s klientem uzavřel.Není pro manažera problém se dotázat přímo klienta, zda je spokojen se smlouvou a zda mu bylo vše řádně vysvětleno.Z toho vyplývá,že on sám a ze své vůle odváděl mizernou práci a obecně všem finančním poradcům dělal velice špatné jméno mezi klienty.Vždy jde o selhání konkrétního člověka a ten by se měl také zodpovídat a ne se schovávat za výmluvy to já ne to oni …

  Odpovědět

 • Take z OVB

  10 listopadu, 2012

  No tak vis jak to funguje u Martina Zoubka, co si budeme nalhavat. Tam se uci jak s mladsimi detmi chlastat, jak prodat vsem tetam a dedeckum. Kdyz s tim nesouhlasis, mas jedinou moznost — ODEJIT. Treba to Franta odhadl spravne, ze je potreba delat veci jinak.

  Odpovědět

 • Sofie.Kami@seznam.cz

  11 listopadu, 2012

  Patřím k těm, kteří tuto profesi berou vážně a také ji tak vykonávají.A nikdo mi tu ničím nehrozí za to, že jsem zodpovědná a to tu jsem víc jak 10let.Nemám žádný důvod odcházet !!! Říkám jen,že pan Chotovinský a další, měli vždy a mají možnost takové praktiky odmítnout a dělat práci zodpovědně. Za to je nikdo nemůže vyhodit. Ale viditelně to jmenovaným vyhovovalo a teď budou veřejně plakat? Budou se teď schovávat za ono omílané, to já ne to oni ??? To je od nich velká lež!

  Odpovědět

 • Milan

  11 listopadu, 2012

  Co když odešel právě proto, že už to dělat nechtěl a neměl ho to kdo naučit? U Zoubka nikdo neumí poradenství, důležitější je cena auta. Co ho mohl naučit jeho vedoucí Valeš? Akorát jak s IQ 75 dělat kariéru. Franta není dokonalý ale je chytrý.

  Odpovědět

 • !!!!

  11 listopadu, 2012

  Přátele,
  kdyby někdo byl chytrý, tak nedělal takové věci jake dělal…
  Ja sám působím u LD Havel a nemáme tam nic navíc než u Zoubka a děláme kvalitni poradenstvi..
  Ono jestli je těžké si zjistit na netu nakladovost produktu, tak to sorry, to Chotovinsky je totální vymatlanec..
  Poradenstvi je o vzdelavatelnosti a na te musí člověk pracovat sám…
  A moc dobře věděl, co děla, jen se posral a hází to na všechny okolo, ja nic to OVB..,
  TAKZE PANE CHOTOVINSKY JSTE SRAC!!!!

  Odpovědět

 • Vzkaz Petrovi Havlovi od jeho bývalého kolegy

  11 listopadu, 2012

  Petře takže Ty máš u sebe stejné lidi jako Valeš? :-))) Blahopřeji, ještě že jsem odešel. ( do Fincentra, kde mám podporu pro kvalitní práci, samostudium v OVB asi dobrý, ale to přece seriozne nejde).

  Odpovědět

 • Původní kolemjdoucí

  11 listopadu, 2012

  Průměrně inteligentní člověk, pokud zapojí to co má v hlavě, dokáže přijít sám na to, jak pracovat ve prospěch klienta a neobírat ho. Stačí jen zapátrat na netu, případně se zaregistrovat na Poradci sobě

  Odpovědět

 • Regulace

  11 listopadu, 2012

  Přesně jste popsal vzdělávání OVB. Podepsal byste se pod to i na ČNB? Díky!

  Odpovědět

 • Původní kolemjdoucí

  11 listopadu, 2012

  S klidem se podepíšu pod to, že v naší struktuře probíhá vzdělání tak, aby spolupracovník pracoval ve prospěch klienta. Můj příspěvek byl v obecné rovině jako reakce na to, že pan Chotovinský za nic nemůže.

  Odpovědět

 • R.D.

  10 listopadu, 2012

  Je to komedie s.r.o. Kdo tady hodnotí vek Františka? Myslím,ze v určitých oblastech na věku nezáleží.kdosi v postpubertálním věku začíná v tomto byznysu a je snad tímto oprávněn být považován za zkušeného manažera či finančního poradce?asi těžko..myslím,že kvalita finančního poradenství nezávisí na jedné o
  sobě, ale na tom jak je daná osoba vedena a pokud jí nikdy není vytknuto ,,protočení“ finančních prostředků, ba naopak je za to svým vedením pochválena,není správné odsuzovat ji,ale toho kdo ji nechal v tomto pokračovat a ještě daného člověka oceňoval prvními místami,poháry,i přes­to, že to vše bylo na úkor klienta. Tak tady neodsuzujte práci F,Ch.,ale podívejte se na zoubek toho kdo ho to naučil a toho kdo proti tomu včas nezahájí jakékoliv jednání. Po bitvě je kazdy generál, ale jeste pred měsícem byl F.Ch. největší vzor manazera,alespoň v ředitelství Zoubek a spol. Najednou je to nejhorší manazer apod? Zkuste si zjistit okolnosti z oboub stran.treba objevíte klady třeba zápory,ale třeba si jen sundate růžový (nebo modrý?) brýle.. Jen se zkuste zamyslet nad tím proč tolik lidi prchá z OVB a proč výkon OVB každým měsícem klesá?asi to nebudem kvalitním finančním poradenstvím..

  Odpovědět

 • :-)

  10 listopadu, 2012

  Tady nejde o Ovb,ale tady jde o to,ze F.CH. je proste prase..,jediny,kdo to toci u Zoubka je Lichtenberk a Chotovinsky…,a prominte jestli F.CH. Je tak blbej,ze neni schopnej si vyjet prubej Izp tak se tu nemame o cem bavit..,je to proste zlodej,clovek,co okradl spoustu domacnosti,spo­lupracovniku svou lzi…
  To,kdyby mu nekdo rekl zabijte tady toho cloveka, tak to udela ???
  Prosim Vas,nalijte si cisteho vina a nesvadejte nic na Ovb,je tam spousta lidi,kteri svou praci umi dobre..

  Odpovědět

 • P

  11 listopadu, 2012

  Ano, tenhle obor je o lidech, ale i o těch lidech, kterí velké makléře řídí. Fincentrum už vyhodilo za špatnou práci dva zemské ředitele. Za pana Kubeše hradilo nemalé závazky vůči fin. institucím. A OVB? Myslíte, že neví co se děje v LD Zoubek? Myslíte, že neznají styl práce pana Štorka? Vždyť např. loňský rok na ČNB dorazilo přes 200 stížností od klientů, na Fincentrum jich nebylo ani 10. Náhoda? Ani Fincentrum není dokonalé, ale sám mám praxi 4 roky v OVB a 3 roky ve Fincentrum a ten rozdíl ne markantní i bez ohledu na strukturu, pod kterou spadáte.. Ale věřte, čemu chcete, je to vaše svobodná volba..

  Odpovědět

 • :-)

  11 listopadu, 2012

  Vy jste v Ovb taky okrádal klienty o několika milionové částky ze SS ????
  Asi těžko…
  Jedna věc je jsou nástroje ve Fincentru,jméno ( uz je teď pase ) findata,systém vzdělaní…
  Ale přátele to, ze nekdo připraví klienta o miliony je jeho zodpovědnost !!! Je prase !!! Nicí jméno všem poradcům, proto je to u nás žumpa kvuli temhle lidem jako je Chotovinsky !!!

  Odpovědět

 • Landesdirektor

  11 listopadu, 2012

  OVB gdyz neumite tu gramatyku tak sem nepiste ti komentare.

  Odpovědět

 • Manny

  11 listopadu, 2012

  Nesouhlasím s Vámi…v naší struktuře (BL Štverák, RD Hlousek) se to dělalo normálně. Dokonce si to dělali poradci sami na sebe, aby rozjeli svoji kariéru. Fakt si myslíte, že to je pouze u těchto dvou pánů? Je to problém celý OVB! Ryba smrdí od hlavy!!!!

  Odpovědět

 • Původní kolemjdoucí

  11 listopadu, 2012

  Zajímavé, v naší struktuře jsem se s tím nesetkal a kdyby to někdo udělal, tak mu vedoucí hnáty přerazí

  Odpovědět

 • Manny

  11 listopadu, 2012

  To je Vám k dobru pochopitelně, ale v tom případě nechápu jak může celá tato struktura setrvávat v OVB, když v jiných společnostech má člověk 3 – 5 x víc než tam. U OVB jak netočíte IŽP jste nahranej. Já si např. tvořím kmen hlavně na nežitovním pojištění – to u OVB nejde, hlavně z toho důvodu, že ten kmen není Váš, ale firmy.

  Odpovědět

 • Bodo

  11 listopadu, 2012

  Manny, prosím tě kde máš 3–5× víc než v OVB??? Bavíme se pořád o financích nebo drogovém dealování nebo kuplířství?!?!

  Odpovědět

 • Manny

  11 listopadu, 2012

  Bavím se o regulérním finančním poradenství. V OVB na nejnižší pozici si můžeš za 1 000 Kč/měs. životku vydělat zhruba 3600 Kč (Pokud nemáš PPZ). Jinde dostaneš za stejnou smlouvu klidně i 15 000 Kč a hned od začátku, bez dotování MLM skupiny nad tebou, bez postupů, bez možnosti sestupu.

  Odpovědět

 • Ondrej M. Zaruba

  11 listopadu, 2012

  Aha, pracujete v marketingu Broker Trustu, to jste mel napsat hned. To co rikate funguje teoreticky krasne, v praxi uplne ne. Role manazera je lidi ucit, kontrolovat, ridit. V BT mam nekolik kolegu, teda tri, Sice zadne nadrizene neplati, ale lip nez driv se nemaji, spis naopak
  Neda se v tom stavet tym, nikdo je neotravuje avsak ani neridi. Toto je problem. Pro jistotu – nejsem „ten“ Ondrej Zaruba co tu hodne psal driv.

  Odpovědět

 • Manny

  11 listopadu, 2012

  Nepracuji v marketingu a už vůbec ne pro Broker Trust ;-) nevím já osobně mám spoustu kolegů co se v brokerpoolech mají líp než v MLM systémech. Řídit a kontrovat – to myslíte, dělat co nejvyšší obrat na IŽP a když není tak být nerudný?
  Víte je mi celkem jedno, kdo jste ;-)

  Odpovědět

 • Ondřej Záruba

  12 listopadu, 2012

  Ještě mě neodepisujte. Píšu furt:-)

  Odpovědět

 • Manny

  12 listopadu, 2012

  No vida, a pravý Ondřej Záruba je zde :-) už jsem Vás chtěl upozornit na poradci-sobe.cz, že se tu někdo za Vás vydává ;-)

 • Původní kolemjdoucí

  29 listopadu, 2012

  Z důvodů které, při vší úctě, nepochopíte.

  Odpovědět

 • Jana Sivá

  11 listopadu, 2012

  Tak ti co o tom něco ví tak je jim dost jasný, že tohle celý není o českým vedení protože to s tim nic neudělá, když je Zoubek zakolíčkovanej u němců a žaluje jim a ti nad ním držej ochranou ruku…holt jim sype peníze. až jim dojde, že je pro ně lepší se ho zbavit, než si ničit dobrý jméno, bude už pozdě.

  Odpovědět

 • poradce

  11 listopadu, 2012

  Všechno to jsou jen KECY KECY KECY.

  Odpovědět

 • jarda

  11 listopadu, 2012

  at uz to bylo vyhozeni a nebo chtel odejit sam.. pro nas vsechny to nejlepsi co se mohlo stat… jenom skoda, ze nikdo z techto prebehliku nikdy nerekne pravdu… a to tu, ze spadli na uplne dno diky sracovinam co celou dobu delali!!! A nejvetsi sranda bude, jak si daji novy samolepky a budou delat jak jsou super, kvalitni a uspesnejsi a to jenom diky spolecnosti s kouzelnou hulkou – Fincetrum 😀
  Osobne doufam, ze tento velice povedeny presun bude pokracovat i nadale… nekolik kandidatu se nabizi;)

  Odpovědět

 • Moravák

  11 listopadu, 2012

  Bývalí spolupracovníci píšou jak to dělal pan Chotovinský špatně. On sám říká že kontrolním systémem OVB prošly všechny smlouvy.

  Jak je to? Psal špatné smlouvy a kontrola OVB je na nic? Jen na oko kvůli ČNB. Nebo dělal poradce dobře a OVB funguje správně.

  Něco tu nehraje.

  Odpovědět

 • Haha

  12 listopadu, 2012

  Tady snad se nebudeme bavit o tom jestli je dobře nebo špatně investiční životní pojištěni vic než za 5.000 Kč ne ? Správně by to měla byt max danovka za 1.000 Kč..,a jestli je kontrolní systém nebo ne je úplne jedno…
  Pokud někdo krade, tak je zloděj a je jedno jestli žije v USA nebo v ČR..
  Pravděpodobně budete pana Chotovinskeho spolupracovník, který těchto „výhodných“ smluv udělal taky par…Klobouk dolu poradci :-)

  Odpovědět

 • Moravák

  12 listopadu, 2012

  Nejsu spolupracovník! Jsem zatím v OVB u Slezáků, nechápu to. Hanka nám na setkání říká něco úplně jiného.

  Komu můžu v OVB věřit? Poraďíš??

  Odpovědět

 • insider

  12 listopadu, 2012

  Manželé Slezákovi jsou první kdo mohl a měl té Zoubkově partě předplácení IŽP včas zarazit! Peníze z mezirozdílovek a jednotky do soutěží o velké cesty byly ale silnější – být Hankou tak teď chodim kanalama protoze tohle je z podstatný části výsledek jejího přístupu jako SSLD

  Odpovědět

 • Pozorovatel

  12 listopadu, 2012

  Tak a je po vikendu, je tu novy clanek a cela tato diskuse upadne v zapomneni…:)

  Odpovědět

 • VL

  12 listopadu, 2012

  To nic nemění na tom, že na tyto zvrhlíky a jim podobné, mám vždy připravený karabáč.

  Odpovědět

 • insider

  12 listopadu, 2012

  Několik stížností na Štorka a AFIZ vyhodil jeho a pak i celé OVB. Kauza předplacených IŽP je mnohem rozsáhlejší dost možná po sečtení škod překoná i Helvag. A strážci etiky z USF v čele s Jiřím Šindelám mlčí. Ani pan Zámečník nemá odvahu se pánů z USF zeptat jestli tohle je to kvalitní poradenství a kultivace trhu kterou hlásají. Každý takto podvedený občan by měl žádat náhradu škody po OVB narozdíl od Helvagu se z toho nemůžou vykroutit protože jde o pojistky kde OVB odpovídá za škodu přímo podle zákona a souběžně by měl žádat prošetření Etickou komisí USF.

  Odpovědět

 • FINCENTRAK

  12 listopadu, 2012

  CHOTOVINSKY JE ZLODĚJ a PODVODNÍK. NECHÁPU JAK HO MOHLO NAŠE FINCENTRUM VZÍT. Z OVB HO OPRAVDU VYHODILI … ANI SE NEDIVÍM!!!a MY HO PAK VEMEME????TAKOVI LIDÉ NEPATŘÍ NA TRH!!

  Odpovědět

 • insider

  12 listopadu, 2012

  Svatá prostoto! Obrat je to oč tu běží a kvalita poradenství to snad radši tu o perníkový chaloupce.

  Odpovědět

 • Angel

  12 listopadu, 2012

  Akorát klient o nic nepřijde. Jeho peníze se neztratili.
  Jenom se přemístili z účtu klienta na účet těch prasat. Klient to po roce zjistí, podá stížnost, smlouva se zruší od počátku a prachy se vrátí klientovi.

  1. prase podepíše s klientem smlouvu ne úplně standartní. Ty „dodatečné materiály“ o kterých se píše je Čestné prohlášení že klient všemu rozumí a přeje si takto skutečně nastavenou smlouvu + tabulku na 30 let včetně odkupného. Pokud tohle klient podepíše není chyba OVB že tu smlouvu přijme.

  A i když jsou tyto podklady v případě stížnosti se chová férově a klientovi vrátí vše do koruny.

  Odpovědět

 • VL

  12 listopadu, 2012

  Pokud si někdo myslí, že když zdrhne nebude vracet stornoprovize je na velkém omylu, tomu neuteče !

  Odpovědět

 • in

  12 listopadu, 2012

  to ho dožene, ale dle informací od několika vyšší manažerů z těch odcházejících ředitelství, tak součástí dohody je, že Fincentrum ta storna zaplatí – samozřejmě ne všem, ale ředitelům a těm manažerům určitě.

  Odpovědět

 • VL

  12 listopadu, 2012

  to se pěkně prohnou

  Odpovědět

 • VL

  12 listopadu, 2012

  Vraťme zpět k postupnému vyplácení provizí.Provize se vyplácely za pojistku i 5let. Zavedením výpaty 100% hned v prvním roce byla otevřena cesta pro tato zvěrstva. Zaveďme přijímání nových spolupracovníků až po 3 letech pobytu v zaměstnání.Takový člověk se nejdříve zařadí mezi většinu populace, co si svou většinou neadekvátní výplatu musí odřít, pak zaplatit nájem a živit se celý další měsíc do nové výplaty.

  Odpovědět

 • Gol

  12 listopadu, 2012

  Bože to jsou bláboli z úst pana F.CH.
  Ještě může zítra vydat knihu, poté pozlatit, poplatinovat a jít do důchodu.
  Je vůbec možné, aby někdo v ČR přijal pod svá křídla takovou zvěř, ještě jí za to zaplatil několik milionů a dělal, že se nic neděje a hrál si dál na nejlepší poradce v ČR. Vždyť je všeobecně známé, že F.CH. a pár jeho kumpánů jelo v milionových úvěrových podvodech a navíc to dělali promyšleně v rámci organizovaného spolčení. A když OVB byla poptána jednou bankou a vše vylezlo na povrch, tak vedení OVB odmítlo krýt tyto trestné činy a ukončilo F.CH. činnost, který se nechal obratem naverbovat jinam a použil své lidi jako rukojmí. Vždyť se podívejte na jeho přímé manažery – Sádlo ve vyšetřování ČNB a PČR, Moravec ve vyšetřování ČNB a PČR, Pauš ve vyšetřování ČNB, atd… Nechť tu pan F.CH. nevykládá něco o tom, že se chce učit kvalitě – moc dobře všichni vědí, že tito 4 lidé vědomě své děti nutili k nepravostem a když centrála OVB na toto upozorňovala, dávala výtky, pokuty a žádala o zkvalitnění obchodu, tak F.CH. nereagoval. Je to trapné a dětinské od těch dětí, co se nazývají spása trhu.
  Chtějí pomáhat lidem, a proto dnes stornují své smlouvy a produkci s klientelou z OVB a přesmlouvávají tyto klienty do FINcentra — to je fakt super pro klienta! Taková kvalita ze strany NEJ poradců. FINcentrum již brzy zjistí, že koupit si podvodníky nejvyššího stupně se nevyplácí. Sundejte si konečně ty růžové brýle a řekněte si pravdu – chamtivý Nejedlý potřebuje prodat a najal si nemorální wermacht, který to za něho bude dělat! Bože je mi líto těch klientů, co díky panu F.CH. a panu Nejedlému přijdou v následujícím roce o peníze. Tohle je konec všeho. Jediní Partners mají čistou hlavu a JSOU VZDĚLANÍ, protože takovou chybu neudělali a nepřijali F.CH., když u nich žebral o pomoc a nabízel za to své lidi.

  Odpovědět

 • L

  12 listopadu, 2012

  Opravdu komický komentář :) OVB tedy už pět let vyzívá Martina Zoubka, aby přestali dělat prasárny? Jenom úplný hlupák může věřit té story o vyhazovu.. Mimochodem jediní Partners to dělají kvalitně a lidi si vychovávají. Jen nechápu proč všem PPZ nabízí jejich frančízu. Znám lidi, co dostali vyhazov z Fincentra (za menší „prasárny“) a dneska jsou u Partners. To se dá snadno ověřit v registru ČNB online.. Otevřete už oči a začněte přemýšlet vlastní hlavou a ne jen opakovat slova Lukeše s Borkovcem, který na tom neskutečně rejžujou..

  Odpovědět

 • Pavel

  13 listopadu, 2012

  V každé firmě je 20% lidí, kteří to nedělají dobře, otázka kvalitní firmy je ta, co udělá, když to zjistí, zda je vyhodí a nebo se kouká jinam. Partners tyto poškozené klienty i odškodní, to je pro mě znamení, že to řeší a není jim to jedno.

  Odpovědět

 • vasek

  13 listopadu, 2012

  „V každé firmě je 20% lidí, kteří to nedělají dobře, otázka kvalitní firmy je ta, co udělá, když to zjistí, zda je vyhodí a nebo se kouká jinam.“

  Naprostý souhlas

  Odpovědět

 • VL

  13 listopadu, 2012

  Jedině Partners??? Je to jen o jednotlivých lidech! Proč to říkám? Příklad, který jsem právě dotáhla do zdárného konce:Poradce z Partners zprostředkoval klientům 2 hypotéky, i když věděl, že za jejich výši dům nepostaví, na zbytek jim doporučil,aby si vzali spotřebitelské úvěry.Z příjmu 40.800,– měs.pro 4 lidi, platili 32tis. za úvěry a ještě měl tu drzost, že před pár měsíci přišel se životkou za 3.700,–Kč !!!Navíc měl tu odvahu jim ta vše doporučení napsat vlastní rukou na papír a podepsat se pod to. To je stejná „hajzlovina“ jako ty, co jsou tu popisovány. A to znám z Partners dost lidí, kteří tuto práci dělají dobře, ale i tam jako všude jinde je to o zodpovědnosti vedoucích a jejich nedostatečné kontrole podřízených.

  Odpovědět

 • vasek

  13 listopadu, 2012

  nechci být rejpal, ale banka neposkytne úvěr když ví, že za něj klient dům nepostaví (v souladu s předloženým rozpočtem). Resp. klienti musí mít případně vlastní zdroje.

  PS: souhlasím s tím, že je to o jednotlivých lidech…

  Odpovědět

 • VL

  13 listopadu, 2012

  Vašku to není rýpání, máte pravdu,ale ne každá banka to má jako podmínku a hypotéku dostali 2.2011 druhou „ameriku“5.2011, při prvním prostudování, mne to mátlo stejně jako Vás nehledě na způsob zprostředkování spotřebitelských úvěrů tou samou bankou, která poskytla hypotéky a následně jestě další bankovní domy, které bez jakéhokoli relevantního podkladu vystavovali další spotřebáky.

  Odpovědět

 • Bodo

  13 listopadu, 2012

  Tipnul bych si na Unicredit. Co?

  Odpovědět

 • VL

  13 listopadu, 2012

  červená to nebyla, kanárková je ta pravá

  Odpovědět

 • :-!

  22 listopadu, 2012

  Rosťo ty jako největší poctivec by jsi měl zasednout do svého auta na které sis vydělal čistým obchodem a spoustu dalších věcí. Nechápu lidi co si s prominutím ser.u do huby

  Odpovědět

 • Martin Javořický

  13 listopadu, 2012

  Je jasný o čem to celý je. Stačí si přečíst tu pasáž o tom, jak 9 měsíců přemýšlel že odejde a hledal angažmá. I když byl tak úspěšnej. Proč asi? Je to poměrně jasný, proč odešel – dohnaly ho storna a akce OVB, která ho poslala k šípku, teda spíš mimo OVB.

  Odpovědět

 • VL

  14 listopadu, 2012

  Vašku a Pavle s první částí souhlasím, jenže Pavle Partners do dnes klientům na stížnost neodpověděli, pouze do telefonu nadřízený svého poradce odpověděl, že to je věc klientů jak si to zařídili. STÁLE DOKOLA, JE TO O LIDECH !!!VŠUDE !!!

  Odpovědět

 • jouda

  14 listopadu, 2012

  reklamace především neřeší manažeři v síti. ale řeší se dle reklamačního řádu a přímo s centrálou.

  Odpovědět

 • VL

  14 listopadu, 2012

  O.K. horký brambor nebo já nic já muzikant

  Odpovědět

 • Pavel

  15 listopadu, 2012

  jak napsal jouda, tyhle věci neřeší manažeři, tam je to o lidech, a nikdo si nechce připustit, že někdo udělal ve skupině botu. Tyhle věci musí jí přímo na centrálu, která vše prověří a nezamete pod koberec. Ale máte pravdu je to o lidech.

  Odpovědět

 • Dlouhodobý poradce

  14 listopadu, 2012

  Jak už bylo naspáno mockrát, jě to o lidech. Ale nechápu lidi, kteří zůstávají v OVB nebo ZFP. Všechny MLM jsou sice založené na obratech a o kvalitě se jen mluví, ale výše dvě uvedené jsou protchány neskutečným množstvím průšvihů a podvodů na klientech, že je z toho člověku až špatně. Samozřejmě v ostatních firmách také najdeme podvodníky poradce, ale z mé zkušenosti bych řekl, že ne v takové míře. Systém náborování 18-letých studentíků a lidí s co nejnižším povědomím o financích (protože jsou dobře tvární a zmanipulovatelní) je náplní těchto firem a jejich byznys na tom stojí. Je to realita. Samozřejmě je tam i pár dobrých poradců ale nechápu, co tam dělají…

  Odpovědět

 • VL

  15 listopadu, 2012

  Ano Pavle, přesně tak, souhlasím i s joudou.

  Odpovědět

 • GST

  19 listopadu, 2012

  Myslím, že všechny řeči kolem jsou zbytečné a každý bude hájit svojí pravdu.Já jsem člověk, který pracoval ve struktuře Zoubek Valeš Kokta Chotovinský došel jsem na manažerskou pozici, ale tlak který je v té struktuře na lidi vytvářen, aby dospořovali výkony na pozice a dělaly výkon jen, aby se nažrali ti nahoře co z toho mají nejmenší rozdílovku opravdu neunosný.Zkončil jsem před tím to odchodem a nechci hájit strukturu p.Chotovinského, ale vím jakým způsobem to tam fungovalo a že když si neposlechl vedení bylo to zlé, hodinové konzultace typu jaký debil jsi atd., které nebyli pro makléře, ale jejich vedoucí ve stylu val to tam za každou cenu.Myslím, že někteří lidé z toho budou mít psychickou ujmu pokud tam zůstanou a nemyslím, že celé ovb je špatné, ale bohužel tohle ředitelství píše takové obraty, že všichni jen přihlíží a čekají dokud se z toho „může ždímat“, aby si nacpali kapsy a pak se vidělo.Nečekal jsem, že zrovna p.Chotovinský a jeho struktura by něco takového udělala, když sama tvrdě nenáviděla uprchlíky a přeběhlíky do jiných společností.O to víc si dokážu představit, jak težké rozhodnutí to muselo být, protože tohle vedení je schopné i fyzického nasilí.Klobouk dolů před Vámi, že jste se do toho pustili a nejspíš chce svoji práci dělat, tak jak se má.A řeči typu, že všichni můžou v ovb stejně nejsou dle mých zkušeností pravda když můj vedoucí chtěl školení dostal za to od RD vynadáno co si to dovoluje, že musí přez něj a jak si dovoluje oslovovat fin.domy, aby mu někdě školily, ale to je jen jedna z málo věcí,a nevím proč by si měl makléř hledat na internetu to jak co funguje tohle by mělo být v kompetenci společnosti,která zaškolení zajistí což dle mých zkušeností ovb nikdy neudělalo a kongresy a meetingy byli pouze jen o dvou věcech jak vést tým, aby psal co nejvíc a byl pořádně vygumovaný a jak co nejvíc
  lidí do týmu přivést a na závěr se pořádně opít. vůbec informace a školení moc funknční nejsou, investičko byl lék na vše a proto jsem zkončil a živím se raději jako vetšina lidí v této zemi manuální prací a mám svatý pokoj a nechtěl bych být v kůži lidí z téhle struktury, bál bych se kde mě Kokta nebo Valeš nechaj sejmout, protože jestli se to moc nehnulo tak byl Chotovinský přez 50% Kokty a ten je 80% Valeše.

  Odpovědět

 • OMG

  19 listopadu, 2012

  Když si vzpomenu, že přesně takhle jsem psával taky (v páté třídě), tak se teď hanbou propadám!!! No to je prostě úděsný !!! :-)

  Odpovědět

 • Tomáš

  20 listopadu, 2012

  Také jsem svého času po střední škole zkoušel pracovat pod Frantou, ale bohužel styl, kterým se to tam dělalo byl docela hrozivý. Už za dva týdny po tom, co jsem podepsal smlouvu, jsem měl po jednom školení na téma analýza produkovat BJ, dělat smlouvy s klientem, což probíhalo pokaždé tak, že bylo úplně jedno, jaké měl klient potřeby, záleželo jen na tom, kolik si chtěl klient spořit a na tu částku se pak udělalo IŽP se zhodnocením třeba 12% a já jelikož jsem tomu nerozumněl, jsem měl jen tlumočit, co mi k tomu těsně před poradenstvím řekl. Někdo ho to určitě musel naučit, to bez pochyby, lidé nad ním určitě podobné prasárny dělali taky, ale i mě za necelé dva měsíce došlo, že když jediný produkt, který se klientům nabízel (a to nejen u mě) byl IŽP, že vám ani nevysvětlí, jak fungují produkty a že tam ve finále přijmou kohokoliv, nebude úplně košer. A to by asi měl dojít každému, kdo si umí udělat reálný pohled na věc. A Fanda to už v tu dobu musel vědět taky, tak proč tedy neodešel už tenkrát? Mě také tlačili do toho, ať všem lidem z rodiny nabouchám investička a když jsem jim opakovaně řekl, že tomu ještě pořádně nerozumím a jen jsem měl vše udělat podle scénáře, který jsem popsal výše, raději jsem spolupráci s OVB ukončil. Spousta lidí tu říká, že za to mohou hlavně ti nad ním a já věřím, že ho do toho tlačili, ale ono jde také o to, na co má člověk žaludek a co všechno je ochoten udělat pro peníze.

  Odpovědět

 • Jan Novotný

  20 listopadu, 2012

  http://forum.fi­nexpert.e15.cz/vi­ewtopic.php?f=305&t­=1180186

  Velice zvláštní reklama.

  Odpovědět

 • JanK

  6 prosince, 2012

  To jsou kecy keců…ten člověk ví o poradeství velké hovno, a stejně ve Fuckcentru to tam bude bouchat jak Baťa cvičky- a budou mu to tolerovat.

  Odpovědět

 • the boss

  6 prosince, 2012

  Pane Kokto, Fincentrum mu to nebude tolerovat jako Vy. To se spolehněte :-).

  Odpovědět

 • Compliance

  6 prosince, 2012

  Takže z vlka beránkem? A pak bude svatořečen :). Sv. František z Fincentra.

  Odpovědět

 • JUDr.

  7 prosince, 2012

  Pane „kolego“, že vy jste vystudoval práva v Plzni? Jiank byste věděl, že bude nejdříve blahořečen.

  Odpovědět

 • Compliance

  7 prosince, 2012

  Ach, chyba se vloudila slovutný pane doktore. Na druhou stranu, nebyl proces blahořečení již fakticky naplněn? To když na panu Chotovinském spočinulo oko Fincentra :).

  Odpovědět

 • TB

  5 ledna, 2013

  JJ viděl někdo výsledky OVB za listopad.R1 která udělá 7000BJ!!!!!!!­!!!!!!!na pár smlouvách??????2­.místo R1 5000BJ?????????

  Odpovědět

 • Původní_kolemjdoucí

  5 ledna, 2013

  Co je to pár smluv?

  Odpovědět

 • Otázka pro pana Singra

  5 ledna, 2013

  Kdy konečně ČNB odebere OVB licenci?

  Odpovědět

 • LP

  30 května, 2013

  Jako nováček bych sel na rok do mlm a vyuzil vzdelavaci proces (partners, fincentrum). Pak uz mlm nepotrebuji. Staci brokerpool, ktery poskytuje stejne zazemi. K f.ch. se nema smysl vyjadrovat. Sam jsem v te strukture byl 4 mesice. Jsem stasten, ze jsem mel spatneho managera a svou hlavu(udelal jsem jen par povinek a jedno pojisteni domacnosti):D:D Ted je vse nastesti jinak:)

  Odpovědět

 • Pavel D

  23 července, 2013

  Vážený pane,
  nejen že znevažujete produkty OVB které jste sám nabízel a využíval, ale napadáte a obviňujete z trestných činů členy svého bývalého vedení a úzkého obchodního týmu.
  ext.zhrzená milenka
  Hodně štěstí v dalším konání a pevné nervy vašim zaměstnavatelům:)

  Odpovědět

 • Petr D

  13 dubna, 2015

  Vážený Pavle D,
  z vlasní zkušenosti mohu potvrdit, že pan Chotovinský je neskutečný gauner a patří za mříže. Na jeho podvody jsou trestní oznámení a další se chystají.

  Odpovědět