CZK/€ 24.345 -0,21%

CZK/$ 23.548 -1,06%

CZK/£ 28.787 -0,19%

CZK/CHF 25.067 -0,21%

Text: Redakce

09. 05. 2017

0 komentářů

FINfest Profi 2016: Finanční poradenství a reality (VIDEO)

 

Jak optimálně propojit finanční poradenství a reality? Každý je byznys zcela odlišný a stýkají se pouze u hypotečních úvěrů. Proč některé finančně poradenské firmy na realitků sázejí a jiné se jí vyhýbají? 

Radim Štantejský z Broker Consulting popisuje zapojení realit do franšíz OK Pointů. Občas díky tomu se stává, že o franšízy mají zájem lidé, kteří na menším městě mají realitku a kteří mají zájem připojit i finanční byznys.

Partners podle Petra Borkovce koketovaly s realitkou od počátku. Ten trh je ale malý. Např. provizní obrat realitky RE/MAX je 60 mil. Kč ročně. Navíc je v realitách zmatek a trh není vůbec regulovaný. Realitní kancelář si vedle Partners založil poradce Karel Maroušek, ale i s jeho realitkou spolupracují Partners stejně jako s dalšími. Vlastní realitní kancelář Partners nemají – a v dohledné době neplánují.

Fincentru realitka funguje. Přestože jsou reality malý byznys a nezajímavý. Ale má podle Petra Stuchlíka silné synergie. Má to ale podmínku: Pod hlavičkou Fincentra nesmí být realiťák zároveň finanční poradce, to by nefungovalo dobře. Proto existuje paralelní menší síť Fincentrum Reality.

REKLAMA

Prodáváte-li nemovitost, přijde se na ni podívat i několik desítek lidí. Ale koupí si ji jen jeden. O ostatních ale víte, a ti si nejspíš koupí jinou nemovitost a budou chtít řešit financování. Prostřednictvím těchto leadů přispělo Fincentrum Reality ke třetině nárůstu Fincentra. Sami o sobě nejsou realitky zajímavý byznys, ale dokáží dát spoustu kontaktů na financování hypotékami.

FINfest Profi 2016: Finanční poradenství a reality

Videozáznam byl pořízen v průběhu panelové diskuse na konferenci FINfest Profi 2016 dne 30. 11. 2016.

Téma panelové diskuse: “Poradenství ve znamení franšíz a integrace s realitami. Móda nebo trend?“

Diskutující:

  • moderátor diskuse: Martin Viktora – zakladatel Poradci-sobě.cz
  • Petr Stuchlík – generální ředitel a předseda představenstva společnosti Fincentrum
  • Petr Borkovec – předseda představenstva a Partner ve společnosti Partners
  • Radim Štantejský – regionální ředitel a projektový manažer ve společnosti Broker Consulting
  • Tomáš Tichota – ředitel Franšízové a alternativní distribuce UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Zapomenuté miliony? Digitální dědictví nikdo neřeší

Dědictví se v rámci právní ochrany majetku řeší stále více. Řada lidí sepisuje závěti a přemýšlí nad tím, co bude s jejich nemovitostmi, penězi či dalším majetkem po jejich smrti. Jak upozorňuje advokát Pavel Strnad z AK Polverini Strnad, prakticky nikdo ale neřeší své digitální dědictví – účty a […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

04. 08. 2022

Sedm důvodů, proč být pozitivní za současných podmínek na trhu

Jak jsem již dříve zmínila, současné prostředí na globálních trzích považuji za příliš pesimistické. Před dvěma lety jsme se nacházeli ve víru celosvětové pandemie a nebyli jsme si jisti, zda se vůbec někdy podaří vyvinout účinnou vakcínu proti COVIDu. Dnes se nacházíme v jiné situaci. Samozřejmě, že […]

Text: Redakce

Foto: Invesco

02. 08. 2022

Průzkum: Doplňkové penzijní spoření má jen 5 % dětí

Tři čtvrtiny Čechů ví o možnosti sjednat doplňkové penzijní spoření dětem, sjednané ho má ale jen 5 % nezletilých. Respondentům na něm vadí především nízké zhodnocení. To přitom u vyvážených strategií loni dosáhlo téměř 5 %. Překážkou je i dlouhé trvání produktu. Na to penzijní společnosti reagují […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

29. 07. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.