Pondělí 01. března. Svátek má Bedřich.

FINfest Profi 2016: Finanční poradenství a reality (VIDEO)

FINfest Profi 2016 - Finanční poradenství a reality (Petr Stuchlík, Petr Borkovec)

Jak optimálně propojit finanční poradenství a reality? Každý je byznys zcela odlišný a stýkají se pouze u hypotečních úvěrů. Proč některé finančně poradenské firmy na realitků sázejí a jiné se jí vyhýbají?

Radim Štantejský z Broker Consulting popisuje zapojení realit do franšíz OK Pointů. Občas díky tomu se stává, že o franšízy mají zájem lidé, kteří na menším městě mají realitku a kteří mají zájem připojit i finanční byznys.

Partners podle Petra Borkovce koketovaly s realitkou od počátku. Ten trh je ale malý. Např. provizní obrat realitky RE/MAX je 60 mil. Kč ročně. Navíc je v realitách zmatek a trh není vůbec regulovaný. Realitní kancelář si vedle Partners založil poradce Karel Maroušek, ale i s jeho realitkou spolupracují Partners stejně jako s dalšími. Vlastní realitní kancelář Partners nemají – a v dohledné době neplánují.

Fincentru realitka funguje. Přestože jsou reality malý byznys a nezajímavý. Ale má podle Petra Stuchlíka silné synergie. Má to ale podmínku: Pod hlavičkou Fincentra nesmí být realiťák zároveň finanční poradce, to by nefungovalo dobře. Proto existuje paralelní menší síť Fincentrum Reality.

Prodáváte-li nemovitost, přijde se na ni podívat i několik desítek lidí. Ale koupí si ji jen jeden. O ostatních ale víte, a ti si nejspíš koupí jinou nemovitost a budou chtít řešit financování. Prostřednictvím těchto leadů přispělo Fincentrum Reality ke třetině nárůstu Fincentra. Sami o sobě nejsou realitky zajímavý byznys, ale dokáží dát spoustu kontaktů na financování hypotékami.

FINfest Profi 2016: Finanční poradenství a reality

Videozáznam byl pořízen v průběhu panelové diskuse na konferenci FINfest Profi 2016 dne 30. 11. 2016.

Téma panelové diskuse: “Poradenství ve znamení franšíz a integrace s realitami. Móda nebo trend?“

Diskutující:

  • moderátor diskuse: Martin Viktora – zakladatel Poradci-sobě.cz
  • Petr Stuchlík – generální ředitel a předseda představenstva společnosti Fincentrum
  • Petr Borkovec – předseda představenstva a Partner ve společnosti Partners
  • Radim Štantejský – regionální ředitel a projektový manažer ve společnosti Broker Consulting
  • Tomáš Tichota – ředitel Franšízové a alternativní distribuce UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.