CZK/€ 25.325 -0,02%

CZK/$ 23.768 -0,06%

CZK/£ 29.660 +0,03%

CZK/CHF 26.043 -0,08%

Text: Petr Zámečník

10. 11. 2015

1 komentář

Fincentrum Banka roku 2015: Vítězí Česká spořitelna a Jiří Kunert

 


 

Divoké vlny finančního světa se pomalu ustálily a finanční instituce v České republice prokazují nemalou stabilitu. To potvrzují i výsledky ocenění Fincentrum Banka roku 2015, kde se na první příčku v hlavní kategorii Banka roku vrátila po roční pauze Česká spořitelna. ČSOB v letošním ročníku propadla a na stupních vítězů se v hlavní kategorii neudržela.

Loňský vítěz hlavní kategorie ČSOB nicméně obhájil prvenství v kategorii Privátní banka roku. ČSOB získala ocenění Privátní banka roku již potřetí v řadě a dominuje tak dlouhodobě péči o nejbonitnější klientelu. Pořadí na druhé a třetí příčce se oproti loňskému roku pouze prostřídalo. Privátní banka roku je vyhlašovaná ve spolupráci se serverem Motejlek.com a o prvenství rozhodují klienti privátního bankovnictví.

Nejdůvěryhodnější bankou je opět Česká spořitelna, která tuto kategorii ovládá již od roku 2004. Vítěz Nejdůvěryhodnější banky roku je od roku 2008 vybírán na základě průzkumu společnosti STEM/MARK, ovšem Česká spořitelna vítězila i při hlasování široké veřejnosti.

Od roku 2010 je ve spolupráci s Kontem Bariéry vyhlašována též kategorie Banka bez bariér. Nejpřístupnější bankou pro handicapované se v letošním roce stala ČSOB, kterou pouze v roce 2014 a v roce 2010 vystřídala Česká spořitelna. Přestože má tato kategorie stabilní výsledky, posun v přístupnosti bankovních služeb je nezanedbatelný – a přispívá mu i udílení ocenění Nejpřístupnější banka.

Triptych vítězství získává i Air Bank, které již třetím rokem v řadě dominuje kategorii Nejdynamičtější banka. Air Bank ze skupiny PPF Petra Kellnera zahájila svou činnost v závěru roku 2011 a první ocenění získala o dva roky později.

Banka roku

1

Česká spořitelna, a.s.

2

UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.

3

Air Bank a.s.

Privátní banka

1

Československá obchodní banka, a. s.

2

J & T BANKA, a.s.

3

Komerční banka, a.s.

Nejdůvěryhodnější

1

Česká spořitelna, a.s.

2

Komerční banka, a.s.

3

Československá obchodní banka, a. s.

Banka bez barier

1

Československá obchodní banka, a. s.

2

UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.

3

GE Money Bank, a.s.

Nejdynamičtější banka

1

Air Bank a.s.

2

Fio banka, a.s.

3

Raiffeisenbank a.s.

V rámci ocenění Fincentrum Banka roku jsou vyhlašovány i bankovní produktové kategorie, v rámci nichž jsou vyhlášeny nejlepší produkty dle hodnocení odborné poroty. Loňské vítězství v kategorii Účet roku obhájila Fio banka. V nově založené kategorii Online  své prvenství vydobyla Air Bank.

Hypoteční úvěry jsou v letošním roce v kurzu. Úrokové sazby hypoték jsou dle Fincentrum Hypoindexu  na historických minimech a jejich počty i objemy letos pravděpodobně pokoří předchozí rekordy. V kategorii Hypotéka roku  obsadila nejvyšší příčku Hypoteční banka se svou Australskou hypotékou.

Účet roku

1

Fio banka, a.s. – Fio osobní účet

2

Raiffeisenbank a.s. – eKonto SMART

3

Česka spořitelna, a.s. – Fresh

Online

1

Air Bank a.s.

2

Raiffeisenbank a.s.

3

Česká spořitelna, a.s.

Hypotéka roku

1

Hypoteční banka, a.s. – Australská hypotéka

2

Komerční banka, a.s. – Hypotéka se zálohovým čerpáním

3

Česká spořitelna, a.s. – Hypotéka České spořitelny

Nejprestižnější individuální bankovní ocenění je Bankéř roku. Tím se dle hlasování generálních ředitelů českých bank stal Jiří Kunert, generální ředitel UniCredit Bank, který v historii udílení ocenění Bankéř roku od roku 2006 získal již podruhé a stal se tak po Pavlu Kysilkovi z České spořitelny druhým bankéřem, který si ocenění odnesl vícekrát než jednou. Pavel Kysilka ocenění získal již třikrát.

2015

Jiří Kunert

UniCredit Bank

2014

Jan Sadil

Hypoteční Banka

2013

Pavel Kysilka

Česká spořitelna

2012

Pavel Kysilka

Česká spořitelna

2011

Pavel Kysilka

Česká spořitelna

2010

Peter Herbert

GE Money Bank

2009

Gernot Mittendorfer

Česká spořitelna

2008

Jiří Kunert

UniCredit Bank

2007

Pavel Kavánek

ČSOB

2006

John James Stack

Česká spořitelna

Fincentrum Banka roku neoceňuje pouze banky a bankéře, ale i další finanční instituce. V rámci pojišťovnictví jsou vyhlašovány vedle hlavní kategorie Pojišťovna roku dvě produktové Životní pojištění a Autopojištění a jedna osobní – Pojišťovák roku.

Česká pojišťovna v loňském roce přešla definitivně pod křídla Generali a zřejmě potřebuje ještě ustálit novou organizační strukturu. Pravděpodobně také proto přerušila řadu čtyř vítězství v kategorii Pojišťovna roku, opustila stupně vítězů a místo přenechala Allianz pojišťovně, která se posunula z loňského druhého místa na post nejvyšší.

Allianz Pojišťovna dominovala celé obalsti pojišťovnictví, když získala též prvenství v kategorii Životní pojištění se svou pojistkou Rytmus risk i v kategorii Autopojištění s produktem Autopojištění 2015.

Pojišťovna roku

1

Allianz pojišťovna, a.s.

2

UNIQA pojišťovna, a.s.

3

ČSOB Pojišťovna, a. s., člen holdingu ČSOB

Životní pojištění

1

Allianz pojišťovna, a.s. – Rytmus risk

2

Pojišťovna České spořitelny, a.s., Vienna Insurance Group – FLEXI životní pojištění

3

MetLife Europe Limited, pobočka pro Českou republiku – FairLife

Autopojištění

1

Allianz pojišťovna, a.s. – Autopojištění 2015

2

Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group – NAMÍRU

3

UNIQA pojišťovna, a.s. – SafeLane

Osobní ocenění Pojišťovák roku je udělováno od roku 2010. Martin Žáček, generální ředitel Uniqa pojišťovny a letošní oceněný, je prvním pojišťovákem, kterému se podařilo získat ocenění podruhé.

2015

Martin Žáček

Uniqa pojišťovna

2014

Jaroslav Besperát

Česká podnikatelská pojišťovna

2013

Martin Diviš

Kooperativa pojišťovna

2012

Martin Žáček

Uniqa pojišťovna

2011

Jakub Strnad

Allianz pojišťovna

2010

Petr Zapletal

Pojišťovna České spořitelny

Oceňované v rámci Fincentrum Banky roku jsou i stavební spořitelny a penzijní společnosti. V kategorii Stavební spořitelna roku popáté v řadě dosáhla nejvyššího ocenění Wüstenrot – stavební spořitelna. V závěsu se drží největší představitel stavebního spoření v Česku ČMSS.

Penzijní produkty podporované státem dostávají od politiků opět zabrat. Dopadá to i na penzijní společnosti a patrná nestabilita je i ve výsledcích kategorie Penzijní společnost. Na stupni vítězů nezůstala žádná z loňských společnosti a všechny tři příčky byly obsazeny novými značkami v čele s Českou spořitelnou – penzijní společností.

Stavební spořitelna

1

Wüstenrot – stavební spořitelna a.s.

2

Českomoravská stavební spořitelna, a.s.

3

Stavební spořitelna České spořitelny, a.s.

Penzijní společnost

1

Česká spořitelna – penzijní společnost, a.s.

2

AXA penzijní společnost a.s.

3

KB Penzijní společnost, a.s.

Vítězům a oceněným blahopřejeme a všem finančním institucím přejeme spokojené klienty a hodně štěstí v příštím ročníku ocenění Fincentrum Banka roku.

Loading

Vstoupit do diskuze 1 komentář

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Petr Stuchlík: Špatných poradců se zbavujeme

Fincentrum se umístilo mezi deseti nejlepšími v anketě Českých 100. „Ze všech velkých poradenských firem je Fincentrum dlouhodobě nejvíc konzistentní,“ uvádí k umístění Petr Stuchlík, generální ředitel a předseda představenstva Fincentra, a dodává: „Fincentrum má také nejnižší počet stížnosti na práci svých poradců u regulátora.“

Text: Petr Zámečník

07. 12. 2015


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
  • Michal Gryc

    15 listopadu, 2015

    to muselo být pěkně podmáznuté, jinak si takové výsledky nedovedu vysvětlit.

    Odpovědět