CZK/€ 25.330 -0,26%

CZK/$ 23.782 +0,49%

CZK/£ 29.651 -0,14%

CZK/CHF 26.065 +0,36%

Text: Filip Kučera

18. 12. 2023

0 komentářů

Americký akciový trh předpovídá silně ziskový rok 2024: Analýza historických dat

 

Jaká jsou očekávání ohledně amerického akciového trhu a jeho výsledků v příštím roce? Historická data nás přivedla k zajímavým závěrům. Zatímco Wall Street ve svých výhledech vyjadřuje opatrnost, analytik Thomas Lee ze společnosti Fundstrat Global Advisors upozorňuje na historické trendy, které ukazují na možnost dalšího silně ziskového roku.

Loading 

Podle Thomasa Lee z Fundstrat Global Advisors jsou výhledy Wall Street v porovnání s historickými daty příliš opatrné. Americký akciový index S&P 500 a jeho předchůdci vykázali od roku 1900 alespoň 10% zisk v 51 % případů. Letošní rok by mohl k této „býčí“ statistice přispět, s indexem, který zatím v tomto roce vzrostl o 18,44 %.

Očekávání pro příští rok

I přesto, že Wall Street ohledně příštího roku vyjadřuje opatrnost, Thomas Lee zdůrazňuje, jak často v minulosti předváděly americké akcie silné výkony. Stagnace nebo mírný růst do pěti procent se podle něj vyskytuje pouze v desetině kalendářních let. Klienti Fundstrat Global Advisors odpovídají na otázku ohledně příštího vývoje cen akcií, a 51 % z nich očekává vzestup indexu S&P 500 o 5-10 %.

Analytický pohled a odpověď na skepsi

Stratég Thomas Lee upozorňuje na říjnový vývoj, kdy část investorů projevila výraznou skepsi, výsledkem byl největší výprodej amerických akcií ze strany drobných investorů za poslední dva roky. Tvrdí, že tato kapitulace části investorů často přináší odraz ode dna, což může znamenat prostor pro růst na akciovém trhu.

Růst amerického hospodářství a zisky firem

Podle aktuálních dat roste americké hospodářství roste a odráží se to v ziscích firem. Zisky firem v rámci indexu S&P 500, mimo sektor energetiky, rostou meziročně o 11 %, což je nejvíce za poslední dva roky. Thomas Lee z Fundstrat Global Advisors stanovuje cílovou cenu pro S&P 500 na rok 2024 a již nyní vyjadřuje americké akcie víru, když předpovídá historická maxima okolo 4 800 bodů.

Historická data naznačují, že rok 2024 bude na americkém akciovém trhu silně ziskový. Opatrnost Wall Street v kontrastu se skvělými výkony akcií v minulých letech může být překvapivá. Investiční komunita je ohledně výhledů rozdělená, ale Thomas Lee a jeho analýza zdůrazňují potenciální příležitosti, které mohou následovat. Zatímco rizika existují, je důležité sledovat aktuální události a být vždy připraven na možné změny na trhu.

REKLAMA

 

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *