CZK/€ 24.210 +0,23%

CZK/$ 20.786 +0,38%

CZK/£ 27.734 +0,40%

CZK/CHF 25.859 -0,02%

20. 05. 2015

Andrej Babiš odvolal svého náměstka Martina Prose

 


 

Martin Pros podporuje návrh poslance Ladislava Šincla na snižování provizí zprostředkovatelům životního pojištění ze současných 180 procent na 150 procent roční platby a rozložení výplaty provizí na pět let. Se snižováním provizí ale údajně ministr financí nesouhlasí.

„Ztratil moji důvěru, poškodil dobrou pověst českého bankovního trhu,“ zní oficiální zdůvodnění Andreje Babiše.

Martin Pros byl jmenován do funkce náměstka 1. dubna loňského roku. Ministr financí kritizoval již v dubnu krok náměstka, který zaslal České národní bance žádost o prověření možné manipulace s pražskou mezibankovní sazbou PRIBOR. Podle ministra tak poškodil dobrou pověst bankovního trhu.
Zdroj : ČT24

Loading


Související články

matematika - špatný výsledek - 1 + 1 = 3

Další důchodová reforma na scéně… nebo ne?

Důchodová reforma je nezbytná. Na tom se shodnou všichni, kteří se alespoň trochu vyznají v demografii. Ovšem zatímco se penzijní systém řítí do záhuby, politici vymýšlí způsoby, jak mu podřezat žíly o něco dříve.

Text: Petr Zámečník

15. 02. 2019