Čtvrtek 28. května. Svátek má Vilém.

Andrej Babiš odvolal svého náměstka Martina Prose

Ministr financí Andrej Babiš odvolal náměstka pro oblast mezinárodních vztahů Martina Prose. Oficiálním důvodem je podle ministerstva financí ztráta důvěry. Podle neoficiálních zdrojů může být důvodem neshoda v oblasti regulace provizí finančních zprostředkovatelů. (Aktualizováno 10:58)

Martin Pros podporuje návrh poslance Ladislava Šincla na snižování provizí zprostředkovatelům životního pojištění ze současných 180 procent na 150 procent roční platby a rozložení výplaty provizí na pět let. Se snižováním provizí ale údajně ministr financí nesouhlasí.

„Ztratil moji důvěru, poškodil dobrou pověst českého bankovního trhu,“ zní oficiální zdůvodnění Andreje Babiše.

Martin Pros byl jmenován do funkce náměstka 1. dubna loňského roku. Ministr financí kritizoval již v dubnu krok náměstka, který zaslal České národní bance žádost o prověření možné manipulace s pražskou mezibankovní sazbou PRIBOR. Podle ministra tak poškodil dobrou pověst bankovního trhu.

Zdroj: ČT24

2 komentáře: “Andrej Babiš odvolal svého náměstka Martina Prose”

  1. Josef Přejícný napsal:

    Je vidět, že co nezvládla ani aféra s ČNB, to se podařilo Stuchlíkovi a té jeho zprostředkovatelské partě. Matematik, pragmatik a schopný náměstek mizí v propadlišti…ale nedivil bych se, že se zase někde objeví. Josef

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.