CZK/€ 25.025 -0,26%

CZK/$ 23.283 -0,71%

CZK/£ 29.238 -0,34%

CZK/CHF 25.669 -0,18%

27. 06. 2017

0 komentářů

Česká republika postoupila mezi světovou elitu v oblasti byznysu

 

Česká ekonomika je v dobré kondici a pro investory se stává jistější zemí z hlediska obchodního rizika. Výbor pro teritoriální rizika společnosti Euler Hermes se proto rozhodl skokově navýšit České republice rating z úrovně BB1 na A1. Světový lídr v pojištění pohledávek pravidelně monitoruje ukazatele rizik ve všech zemích světa. Jeho ratingové ohodnocení vychází z analýzy stovek ekonomických ukazatelů, jejichž kombinace pomáhá investorům identifikovat ekonomická, politická, obchodní, komerční i finanční rizika.

Loading



 

„K navýšení ratingu pro Českou republiku nás vedlo několik faktorů: zlepšení makroekonomických ukazatelů, které odrážejí pokračování ekonomického růstu, posun k vyváženým fiskálním rozpočtům, snížení veřejného zadlužení pod úroveň průměru Evropské unie, podpora ze strany centrální banky prostřednictvím nízkých úrokových sazeb, vývoj inflace, přebytek v současném státním rozpočtu a zvládnutelná výše zahraničního dluhu,“ komentuje situaci Ed Goos, generální ředitel Euler Hermes pro střední a východní Evropu.

 „Za hlavní hrozby v současnosti považujeme pokračující proměnlivost směnného kurzu, která by mohla ohrozit slabší společnosti vystavené měnovým rizikům. Nicméně lze předpokládat, že směnný kurz se ve střednědobém horizontu ustálí. Země získala také lepší postavení v oblasti tzv. struktury podnikatelského prostředí, která reflektuje vnímání regulačního a legislativního rámce, kontrolu korupce a obtížnost podnikání. V této kategorii se Česká republika posunula o 9. míst na 27. pozici. Krátkodobá opatření mají zatím příznivý dopad. Hospodářský růst se pohybuje nad váženým průměrem a platební neschopnost pokračuje v poklesu,“ říká Luděk Obadal, Country Manager společnosti Euler Hermes v České republice.

Česko díky skokovému zvýšení ratingu z BB1 na A1 opustilo společnost Polska, Izraele či Jižní Koreje, přeskočilo Španělsko či Tchaj-wan a zařadilo se po bok Japonska, Irska, Malty, ale třeba také Slovenska. Mezi světovou elitu úrovně AA1 řadí analytici Euler Hermes Rakousko, Dánsko, Belgii, Francii či Spojené státy americké. Naopak nejnižší rating D4 mají Ukrajina, Venezuela, Pákistán nebo Libanon.

Tisková zpráva Euler Hermes

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz

 


Související články

Amundi: Scénáře a prognózy výnosů aktiv pro příští desetiletí

V příštích deseti letech by mohlo dojít k vyššímu růstu a nižší inflaci v porovnání s dlouhodobými prognózami Amundi z roku 2023, a to díky zvýšené produktivitě v důsledku implementace umělé inteligence. Zpoždění přijímaných kroků v oblasti klimatu naopak zvýší rizika a povede k vyšším ekonomickým nákladům v […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

03. 05. 2024

Vyplatí se prodávat akcie v květnu podle známého přísloví?

‘Sell in May and go away’ je jedno z nejznámějších přísloví ve finančním světě a podle analýzy investiční platformy eToro je toto rčení dobře podloženo historickými údaji. Společnost prozkoumala měsíční výnosy cen 15 největších světových akciových indexů za posledních 50 let, aby otestovala, zda se akcie v […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

02. 05. 2024

Komentář: Evropu ESG oslabuje, těží z toho americké akcie i banky

Evropské akcie se letos ocitly v historicky rekordní slevě vůči těm americkým. Vyplývá to ze srovnání poměrového ukazatele vyhlížené tržní ceny akcie a čistého zisku na akcii na horizontu dalších dvanácti měsíců. V potaz jsou přitom vzaty všechny klíčové akciové tituly jak ve Spojených státech, tak v Evropě.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

29. 04. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *