CZK/€ 23.570 -0,36%

CZK/$ 22.049 +0,30%

CZK/£ 27.305 -0,84%

CZK/CHF 24.223 -0,09%

27. 06. 2017

0 komentářů

Česká republika postoupila mezi světovou elitu v oblasti byznysu

 

Česká ekonomika je v dobré kondici a pro investory se stává jistější zemí z hlediska obchodního rizika. Výbor pro teritoriální rizika společnosti Euler Hermes se proto rozhodl skokově navýšit České republice rating z úrovně BB1 na A1. Světový lídr v pojištění pohledávek pravidelně monitoruje ukazatele rizik ve všech zemích světa. Jeho ratingové ohodnocení vychází z analýzy stovek ekonomických ukazatelů, jejichž kombinace pomáhá investorům identifikovat ekonomická, politická, obchodní, komerční i finanční rizika.

Loading 

„K navýšení ratingu pro Českou republiku nás vedlo několik faktorů: zlepšení makroekonomických ukazatelů, které odrážejí pokračování ekonomického růstu, posun k vyváženým fiskálním rozpočtům, snížení veřejného zadlužení pod úroveň průměru Evropské unie, podpora ze strany centrální banky prostřednictvím nízkých úrokových sazeb, vývoj inflace, přebytek v současném státním rozpočtu a zvládnutelná výše zahraničního dluhu,“ komentuje situaci Ed Goos, generální ředitel Euler Hermes pro střední a východní Evropu.

 „Za hlavní hrozby v současnosti považujeme pokračující proměnlivost směnného kurzu, která by mohla ohrozit slabší společnosti vystavené měnovým rizikům. Nicméně lze předpokládat, že směnný kurz se ve střednědobém horizontu ustálí. Země získala také lepší postavení v oblasti tzv. struktury podnikatelského prostředí, která reflektuje vnímání regulačního a legislativního rámce, kontrolu korupce a obtížnost podnikání. V této kategorii se Česká republika posunula o 9. míst na 27. pozici. Krátkodobá opatření mají zatím příznivý dopad. Hospodářský růst se pohybuje nad váženým průměrem a platební neschopnost pokračuje v poklesu,“ říká Luděk Obadal, Country Manager společnosti Euler Hermes v České republice.

Česko díky skokovému zvýšení ratingu z BB1 na A1 opustilo společnost Polska, Izraele či Jižní Koreje, přeskočilo Španělsko či Tchaj-wan a zařadilo se po bok Japonska, Irska, Malty, ale třeba také Slovenska. Mezi světovou elitu úrovně AA1 řadí analytici Euler Hermes Rakousko, Dánsko, Belgii, Francii či Spojené státy americké. Naopak nejnižší rating D4 mají Ukrajina, Venezuela, Pákistán nebo Libanon.

Tisková zpráva Euler Hermes

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Jaké společnosti na Nasdaq se nyní vyplatí sledovat?

Index Nasdaq, který zahrnuje více než 2500 akcií obchodovaných na stejnojmenné burze, se stabilizoval nad 12 255,95 bodů. To znamená konec medvědího trendu pro tento vysokotechnologický benchmark“Medvědí“ trend na Nasdaqu trval 138 obchodních dní, což je nejdelší období poklesu od roku 2008, kdy prodeje převládaly po dobu […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

01. 06. 2023

Stanou se akcie AI společností nejchytřejší technologickou investicí pro běžné investory?

Umělá inteligence (AI) způsobuje revoluci v různých odvětvích a mění způsob našeho života a práce. Od samořídících aut po osobní asistenty, jako jsou Siri a Alexa, se AI stává nedílnou součástí našeho každodenního života. Tato technologie přitahuje velkou pozornost investorů, kteří hledají další velkou investiční příležitost.

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

30. 05. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *