CZK/€ 25.155 -0,32%

CZK/$ 23.470 -0,62%

CZK/£ 29.361 -0,01%

CZK/CHF 25.687 -0,48%

27. 06. 2017

0 komentářů

Česká republika postoupila mezi světovou elitu v oblasti byznysu

 

Česká ekonomika je v dobré kondici a pro investory se stává jistější zemí z hlediska obchodního rizika. Výbor pro teritoriální rizika společnosti Euler Hermes se proto rozhodl skokově navýšit České republice rating z úrovně BB1 na A1. Světový lídr v pojištění pohledávek pravidelně monitoruje ukazatele rizik ve všech zemích světa. Jeho ratingové ohodnocení vychází z analýzy stovek ekonomických ukazatelů, jejichž kombinace pomáhá investorům identifikovat ekonomická, politická, obchodní, komerční i finanční rizika.

Loading



 

„K navýšení ratingu pro Českou republiku nás vedlo několik faktorů: zlepšení makroekonomických ukazatelů, které odrážejí pokračování ekonomického růstu, posun k vyváženým fiskálním rozpočtům, snížení veřejného zadlužení pod úroveň průměru Evropské unie, podpora ze strany centrální banky prostřednictvím nízkých úrokových sazeb, vývoj inflace, přebytek v současném státním rozpočtu a zvládnutelná výše zahraničního dluhu,“ komentuje situaci Ed Goos, generální ředitel Euler Hermes pro střední a východní Evropu.

 „Za hlavní hrozby v současnosti považujeme pokračující proměnlivost směnného kurzu, která by mohla ohrozit slabší společnosti vystavené měnovým rizikům. Nicméně lze předpokládat, že směnný kurz se ve střednědobém horizontu ustálí. Země získala také lepší postavení v oblasti tzv. struktury podnikatelského prostředí, která reflektuje vnímání regulačního a legislativního rámce, kontrolu korupce a obtížnost podnikání. V této kategorii se Česká republika posunula o 9. míst na 27. pozici. Krátkodobá opatření mají zatím příznivý dopad. Hospodářský růst se pohybuje nad váženým průměrem a platební neschopnost pokračuje v poklesu,“ říká Luděk Obadal, Country Manager společnosti Euler Hermes v České republice.

Česko díky skokovému zvýšení ratingu z BB1 na A1 opustilo společnost Polska, Izraele či Jižní Koreje, přeskočilo Španělsko či Tchaj-wan a zařadilo se po bok Japonska, Irska, Malty, ale třeba také Slovenska. Mezi světovou elitu úrovně AA1 řadí analytici Euler Hermes Rakousko, Dánsko, Belgii, Francii či Spojené státy americké. Naopak nejnižší rating D4 mají Ukrajina, Venezuela, Pákistán nebo Libanon.

Tisková zpráva Euler Hermes

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz

 


Související články

Do čeho investovat v době války?

Může se zdát, že mezi rizikem a nejistotou je pouze minimální rozdíl, ale není tomu tak. Riziko znamená, že lze na základě přiměřeného datového vzorku vyčíslit pravděpodobnost, zatímco v případě nejistoty je podobná kvantifikace nemožná. Geopolitické události se ze své podstaty pojí s nejistotou a mají širší paletu neznámých […]

Text: Redakce

25. 04. 2024

Komentář: Válka o prodlužování věku odchodu do důchodu

Prezident Pavel se rozhodl vstoupit jako moderátor do politického jednání mezi vládou a opozicí o jedné z nejdůležitějších reforem pro budoucnost České republiky. Toto vlídné gesto, aby bylo dosaženo konsenzu alespoň nad základními obrysy hned na začátku vyjednávání, mělo ale trvání jen pár hodin. Po potvrzeném zápisu […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

23. 04. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *