CZK/€ 23.660 -0,25%

CZK/$ 21.748 -1,15%

CZK/£ 26.728 -0,93%

CZK/CHF 23.735 -0,34%

06. 09. 2022

0 komentářů

Zlato, které vydělává. Na trh vstupuje Zápůjčka, nový investiční produkt nabízející zhodnocení 6 % za rok

 

Uvažujete o koupi zlata, ale nevíte, kam potom s ním? Nebo už doma máte zlaté či stříbrné slitky a chcete, aby vám vydělávaly? Pak je tu Zápůjčka, nový program investiční společnosti TrustWorthy Investment garantující šestiprocentní roční výnos. „Drahé kovy si u nás lidé uloží, my je dáme do oběhu a tím je dále zhodnotíme. Službu můžeme nabízet proto, že drahé kovy současně vykupujeme i prodáváme. Máme i vlastní rafinační linku, kde drahé kovy získáváme z elektroodpadu, a zároveň spolupracujeme s mezinárodními rafinériemi. Zlato, stříbro a platinu tak držíme v podobě zboží, na němž vyděláváme. A výdělek tak můžeme umožnit i těm, kteří nám toto dnes velmi žádané zboží k obchodování zapůjčí,“ říká předseda představenstva společnosti TrustWorthy Investment Michal Spurný.

Loading 

Novou službu mohou podle Spurného využít jak jejich současní zákazníci, tak ti, kteří si drahé kovy pořídili jinde nebo o jejich koupi teprve uvažují. „Podmínkou je, aby šlo o certifikované slitky, které k Zápůjčce přijímáme už od pár gramů. Fungujeme v podstatě jako ´zlatý bankovní dům´, který svým klientům nabízí pevný roční výnos podobně, jako kdyby k nám na účet vložili peníze,“ vysvětluje Michal Spurný. „Spočítali jsme, že na trhu jsme schopni ´protočit´ až 200 kilogramů zlata, dvě tuny stříbra a 10 kilo platiny během jednoho až dvou měsíců. Vzhledem k současnému zájmu investorů o investice do drahých kovů očekáváme, že tuto kapacitu naplníme už do konce letošního roku,“ doplňuje Michal Spurný. Garantovaný šestiprocentní roční výnos ve srovnání s jinými bankovními produkty přitom považuje za bezkonkurenční.

„U zapůjčeného zlata, stříbra či platiny určíme nejdříve aktuální cenu. Certifikovaný slitek v té samé ryzosti a gramáži pak ve finále zákazníkům zase vrátíme, jen jeho výrobní číslo bude jiné. A na rozdíl od trezoru v bance, za který musí jeho majitel peněžnímu ústavu zaplatit, mu k zapůjčeným slitkům připočítáme i slíbený výnos,“ uvádí Spurný.

Program Zápůjčka rozběhla společnost TrustWorthy Investment ve zkušebním provozu pro své privátní klienty už během léta. „Během několika týdnů se ukázalo, že služba funguje a lidé o ni mají zájem. V tuto chvíli máme v Zápůjčce už přes deset kilo zlata a otevíráme ji tak všem, kteří chtějí svoje drahé kovy zhodnotit,“ říká Michal Spurný.

„I pro nás coby investiční specialisty je pochopitelné výhodné drahé kovy mít a moci s nimi nakládat,“ objasňuje Spurný důvod, proč se Zápůjčkou na trhu přišli. „A zvláště v této době, kdy zlato či stříbro představuje bezpečný přístav a ochranu před inflací. Vždyť i Česká národní banka uvažuje o posílení zlatých rezerv. A pokud na obchodech s drahými kovy vyděláváme my, mohou na něm vydělávat i ti, kteří nám je k obchodování zapůjčí,“ shrnuje Spurný podstatu nové služby.

Rafinace zlata: recyklace a udržitelnost

REKLAMA

Program Zápůjčka může fungovat díky vlastní rafinérii, v níž společnost TrustWorthy Investment zhodnocuje nepotřebný materiál: především elektroodpad, konkrétně součásti vyřazených mobilů či počítačů. Právě ty totiž drahé kovy obsahují v zajímavém množství. Recyklace elektroodpadu, ale i zlatých či stříbrných úlomků a nenošených šperků, je při tom dnes tím nejlepším i nejekologičtější způsobem, jak drahý kov získat. „Zlato ani stříbro netěžíme, ale elektrotechnickým procesem ho zpětně dostáváme ze staré elektroniky. První měsíce jsme v naší rafinérii na Vysočině zpracovávali pár kilogramů za měsíc. Nyní jsme vytíženi na téměř 40 procent, což znamená celkem asi 60 kilogramů ryzího zlata a stříbra měsíčně, “ vypočítává Spurný. „Výsledkem rafinace je granulát – zlaté či stříbrné krupičky. Ten směňujeme s vybranými rafinériemi za certifikované zlaté či stříbrné slitky různých gramáží,“ dodává.

Podle něj společnost hodlá linku do budoucna rozšířit a pomocí nových technologií proces rafinace ještě více zefektivnit. „Modernizaci provozu chce uskutečnit v nejbližších dvou letech,“ uzavírá Spurný.

Tisková zpráva TrustWorthy Investment

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Mít či nemít „penzijko”? A pokud ano, tak to „staré“, nebo to „nové“?

Stále častěji se v mediálním prostoru objevují zprávy o nutnosti důchodové reformy. Nevíme, kdy přijde, ale nutnost změny penzijního systému je zřejmá. Selským rozumem pak můžeme dojít k závěru, že změna, která bude mít efekt na důchodový systém, musí řešit buďto prodloužení věku odchodu do důchodu nebo […]

Text: Redakce

Foto: Fincentrum & Swiss Life Select

24. 03. 2023

Analýza: Která ze světových platebních společností má zářivější budoucnost?

Často si člověk při vytváření akciové analýzy pokládá řečnickou otázku, zda je existence dané společnosti pro naši populaci podstatná a klíčová. Takového dojmu často nabudeme u firem, které se zabývají výrobou elektřiny, těžbou ropy či například vývojem léků. Může to znít překvapivě, ale své místo v této […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

23. 03. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *