CZK/€ 24.460 +0,49%

CZK/$ 23.227 +1,12%

CZK/£ 28.235 +0,32%

CZK/CHF 25.379 +0,81%

06. 09. 2022

0 komentářů

Zlato, které vydělává. Na trh vstupuje Zápůjčka, nový investiční produkt nabízející zhodnocení 6 % za rok

 

Uvažujete o koupi zlata, ale nevíte, kam potom s ním? Nebo už doma máte zlaté či stříbrné slitky a chcete, aby vám vydělávaly? Pak je tu Zápůjčka, nový program investiční společnosti TrustWorthy Investment garantující šestiprocentní roční výnos. „Drahé kovy si u nás lidé uloží, my je dáme do oběhu a tím je dále zhodnotíme. Službu můžeme nabízet proto, že drahé kovy současně vykupujeme i prodáváme. Máme i vlastní rafinační linku, kde drahé kovy získáváme z elektroodpadu, a zároveň spolupracujeme s mezinárodními rafinériemi. Zlato, stříbro a platinu tak držíme v podobě zboží, na němž vyděláváme. A výdělek tak můžeme umožnit i těm, kteří nám toto dnes velmi žádané zboží k obchodování zapůjčí,“ říká předseda představenstva společnosti TrustWorthy Investment Michal Spurný.

Loading 

Novou službu mohou podle Spurného využít jak jejich současní zákazníci, tak ti, kteří si drahé kovy pořídili jinde nebo o jejich koupi teprve uvažují. „Podmínkou je, aby šlo o certifikované slitky, které k Zápůjčce přijímáme už od pár gramů. Fungujeme v podstatě jako ´zlatý bankovní dům´, který svým klientům nabízí pevný roční výnos podobně, jako kdyby k nám na účet vložili peníze,“ vysvětluje Michal Spurný. „Spočítali jsme, že na trhu jsme schopni ´protočit´ až 200 kilogramů zlata, dvě tuny stříbra a 10 kilo platiny během jednoho až dvou měsíců. Vzhledem k současnému zájmu investorů o investice do drahých kovů očekáváme, že tuto kapacitu naplníme už do konce letošního roku,“ doplňuje Michal Spurný. Garantovaný šestiprocentní roční výnos ve srovnání s jinými bankovními produkty přitom považuje za bezkonkurenční.

„U zapůjčeného zlata, stříbra či platiny určíme nejdříve aktuální cenu. Certifikovaný slitek v té samé ryzosti a gramáži pak ve finále zákazníkům zase vrátíme, jen jeho výrobní číslo bude jiné. A na rozdíl od trezoru v bance, za který musí jeho majitel peněžnímu ústavu zaplatit, mu k zapůjčeným slitkům připočítáme i slíbený výnos,“ uvádí Spurný.

Program Zápůjčka rozběhla společnost TrustWorthy Investment ve zkušebním provozu pro své privátní klienty už během léta. „Během několika týdnů se ukázalo, že služba funguje a lidé o ni mají zájem. V tuto chvíli máme v Zápůjčce už přes deset kilo zlata a otevíráme ji tak všem, kteří chtějí svoje drahé kovy zhodnotit,“ říká Michal Spurný.

„I pro nás coby investiční specialisty je pochopitelné výhodné drahé kovy mít a moci s nimi nakládat,“ objasňuje Spurný důvod, proč se Zápůjčkou na trhu přišli. „A zvláště v této době, kdy zlato či stříbro představuje bezpečný přístav a ochranu před inflací. Vždyť i Česká národní banka uvažuje o posílení zlatých rezerv. A pokud na obchodech s drahými kovy vyděláváme my, mohou na něm vydělávat i ti, kteří nám je k obchodování zapůjčí,“ shrnuje Spurný podstatu nové služby.

Rafinace zlata: recyklace a udržitelnost

REKLAMA

Program Zápůjčka může fungovat díky vlastní rafinérii, v níž společnost TrustWorthy Investment zhodnocuje nepotřebný materiál: především elektroodpad, konkrétně součásti vyřazených mobilů či počítačů. Právě ty totiž drahé kovy obsahují v zajímavém množství. Recyklace elektroodpadu, ale i zlatých či stříbrných úlomků a nenošených šperků, je při tom dnes tím nejlepším i nejekologičtější způsobem, jak drahý kov získat. „Zlato ani stříbro netěžíme, ale elektrotechnickým procesem ho zpětně dostáváme ze staré elektroniky. První měsíce jsme v naší rafinérii na Vysočině zpracovávali pár kilogramů za měsíc. Nyní jsme vytíženi na téměř 40 procent, což znamená celkem asi 60 kilogramů ryzího zlata a stříbra měsíčně, “ vypočítává Spurný. „Výsledkem rafinace je granulát – zlaté či stříbrné krupičky. Ten směňujeme s vybranými rafinériemi za certifikované zlaté či stříbrné slitky různých gramáží,“ dodává.

Podle něj společnost hodlá linku do budoucna rozšířit a pomocí nových technologií proces rafinace ještě více zefektivnit. „Modernizaci provozu chce uskutečnit v nejbližších dvou letech,“ uzavírá Spurný.

Tisková zpráva TrustWorthy Investment

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Investice do větru. Investoři sází i na plovoucí větrné elektrárny

Na výrobu elektřiny z větrných elektráren na moři spoléhá řada přímořských států s vhodnými podmínkami pro jejich výstavbu. Přestože jsou náklady na jejich výstavbu více než dvojnásobné oproti pevninským větrným elektrárnám při srovnání jejich sdružené ceny energie LCOE, mají řadu neoddiskutovatelných výhod.

Text: Filip Kučera

02. 10. 2023

8D: Týmové řešení problémů jako investice

Nejefektivnější programy snižování nákladů nutně nezačínají úmyslem náklady snižovat. Zlepšování procesů každopádně znamená finanční prospěch. Čím více je snižování nákladů ignorováno, tím větší jsou nakonec úspory, zaznívá v jedné z knih věnovaných neustálému zlepšování produktů a procesů. Jedná se o potírání plýtvání a škrty čehokoli, co nepřidává hodnotu, […]

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

02. 10. 2023

Rok poté: Jak proof-of-stake změnil Ethereum

Loni v září nahradilo Ethereum svůj konsenzuální mechanismus založený na proof-of-work blockchainu konceptem proof-of-stake. Tento dychtivě očekávaný upgrade je označovaný jako Sloučení (The Merge). V uplynulém roce došlo ke snížení počtu etherů v oběhu o téměř 300 000 a spotřeba elektřiny klesla o 99,95 %. Mezitím se však síť přiblížila možnému kritickému […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

29. 09. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *