Pondělí 27. ledna. Svátek má Ingrid.

Záložna CREDITAS úspěšně implementovala bankovní systém ARBES OBS

Banky 21.05.2012 | 14:08 0 Komentářů

Záložna CREDITAS od května využívá nový bankovní systém ARBES OBS od společnosti ARBES Technologies. Nová softwarová platforma vhodně zastřešuje všechny moduly moderního bankovnictví a poskytuje potřebný prostor pro další rozvoj a zkvalitňování služeb. Realizace projektu trvala 11 měsíců.

Nové internetové bankovnictví koresponduje se vzhledem webové prezentace Záložny CREDITAS spuštěné v loňském roce. Je postaveno na universálním internetovém bankovnictví společnosti ARBES Technologies. Komunikační agentura Outcomm jej uzpůsobila na míru konkrétním požadavkům Záložny CREDITAS. Největší důraz byl kladen na přehlednost a jednoduché a intuitivní ovládání. Do internetového bankovnictví se podařilo zařadit i nové služby umožňující snazší zpracování plateb a pohybů v účetnictví. Jedná se o možnost importu hromadných platebních příkazů ve formátu ABO a export historie účtu ve formátu CSV. Nově je také možné prostřednictvím služby „Zprávy“ ověřeným způsobem komunikovat se Záložnou. Internetové bankovnictví Záložny CREDITAS aktivně využívá přes 1300 členů.

„Nový systém nám umožní významně zrychlit zpracovávání všech požadavků celého portfolia našich služeb od správy účtů našich klientů přes spořicí produkty až po internetové bankovnictví,“ vysvětluje generální ředitel Záložny CREDITAS Daniel Skarpíšek.

Softwarová platforma ARBES OBS představuje moderní bankovní systém, který dokáže pokrýt kompletní bankovní agendu včetně všech Back Office a Front Office operací, podpory vzdálených poboček, generování hlavní účetní knihy i komunikačních kanálů, jako jsou internet, e-mail a mobilní telefony včetně smartphonů. Díky vícevrstvé architektuře a modulární koncepci lze systém velmi pružně přizpůsobit konkrétním požadavkům zákazníka, takže jej mohou využívat jak různé typy bank, tak poskytovatelé platebních služeb. Jednotlivé moduly navíc dokážou spolupracovat s dalšími systémy. Této možnosti Záložna CREDITAS využila pro přímé propojení bankovního systému ARBES OBS a účetního systému ARBES FEIS. Systém také splňuje nejpřísnější nároky na zabezpečení dat i provozu. Záložna CREDITAS má nyní dostatečnou aplikační podporu pro další plánovanou expanzi.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.