Úterý 22. září. Svátek má Darina.

Wüstenrot tým po roce opět na trati Handy Cyklo Maratonu

Osmičlenný cyklistický tým finanční skupiny Wüstenrot nechybí ani na letošním, v pořadí už sedmém, ročníku Handy Cyklo Maratonu. Smyslem nejdelšího cyklistického podniku v Česku je propojení sportovců s handicapem s těmi bez postižení a ukázat, že daný cíl mohou zvládnout společně jako jeden tým.

Závodníci v oranžových dresech Wüstenrotu letos podporují šestačtyřicetiletého Jiřího, který při výkonu pracovního povinností přišel o obě ruce a levou nohu. Závod odstartoval 30. července v jedenáct hodin dopoledne v Praze. I v letošním roce se bude zdolávat náročná trasa v délce 2 222 kilometrů, na kterou budou mít účastníci časový limit 111 hodin.

Čtyř- nebo osmičlenné závodní týmy se zapojí do non-stop štafety, během níž musí projet 32 kontrolních stanic. Těmi budou mj. rehabilitační ústavy napříč Českou republikou. Závodníky letos zavede trasa i do sousedního Polska.

„Jsem nadšený, že se nám i letos podařilo postavit tým nadšenců ze současných i bývalých zaměstnanců Wüstenrotu. Nedílnou součástí týmu je handbiker Petr Dlouhý, který s námi jede již potřetí. Jsme rádi, že můžeme podpořit hlavní myšlenu tohoto sportovního počinu a být součástí akce bez hranic, bariér a zbytečných předsudků,“ říká Michal Sláma, ředitel úseku externí obchodní cesty a zároveň manažer Wüstenrot cyklotýmu, a dodává: „Pro letošní ročník si náš tým zvolil patrona v osobě pana Jiřího, který přišel před třemi lety o obě ruce a levou nohu. Chceme podpořit jeho obrovskou vůli k zapojení se do běžného života, získání nových kontaktů a třeba i chuť si s námi v některém z příštích ročníků zazávodit.“

Handy Cyklo Maraton, který organizuje občanské sdružení Cesta za snem, končí v sobotu 3. srpna 2019 na pražské Kampě slavnostním ceremoniálem a bohatým doprovodným programem pro účastníky závodu i jejich podporovatele.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.